Jump to content

Проблеми и въпроси, свързани с инсталацията на Windows XP


Night_Raven

Препоръчан пост

Казах линукс лайв цд да пробваш и по-конкретно GParted, с който си раздели харда на дялове и след това пробвай да инсталираш уиндоус.

 

Не съм работил с линукс досега, би ли пояснил какво ще ми помогне това разделяне на дялове, той харда по принцип си е разделен на 2 дяла, но не иска да ги покаже изобщо.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 112
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Не съм работил с линукс досега, би ли пояснил какво ще ми помогне това разделяне на дялове, той харда по принцип си е разделен на 2 дяла, но не иска да ги покаже изобщо.

Ами не знам дали ще ти помогне, но едва ли ще ти навреди.

Link to comment
Сподели другаде

Ако на компютъра има инсталирана операционна система и не натиснеш клавиш за зареждане от диск, стартира ли се инсталираната операционна система нормално? Ако имаш, но не се стартира, можеш да опиташ да разкачиш оптичното и да опиташ без него. Ако нямаш ОС, тогава пък можеш да опиташ да стартираш live OS, като преди това пък разкачиш твърдия диск.
Link to comment
Сподели другаде

Ми вече няма как да стартира старата операционна система, тъй като преди да спре да функционира всичко, бях почнал преинсталация и самата преинсталация стигна до 7% от форматирането на дял С:. Така, че не може да зареди.
Link to comment
Сподели другаде

Ок, веднага щом се прибера от работа - ще го направя. И при условие, че тръгне - каква може да е диагнозата. Какво да направя също така и ако отново не тръгне. Засипах форума с тъпи въпроси, но какво да ни правите нас новобранците :lookaround: .
Link to comment
Сподели другаде

Ако с разкачен твърд диск системата "запали" с live OS, то значи по някакъв начин твърдият диск обърква нещата. В такъв случай закачи обратно твърдия диск добре, за да си сигурен, че кабелът прави добре контакти, което ще елиминира евентуалната причина от недобре свързан твърд диск. Ако и с добре проверени връзки системата не потегля, значи кабелът не е добре и ще трябва да се смени или твърдият диск не е добре и ще трябва да се смени.

Ако системата откаже да стартира и при разкачен твърд диск, значи оптичното устройство създава главоболия или дънната платка ще се гъбарка. За целта можеш да провериш свързващия кабел на оптичното устройство дали е добре свързан или дори да го подмениш. Можеш да тестваш и устройството на друг компютър, ако имаш възможност. Или да пробваш друго оптично устройство на твоя компютър.

Всъщност, преди да преминеш към дъното, можеш да се насочиш и към паметта. Ако имаш инсталирани 2 банки памет, можеш да опиташ само с по една от двете дали ще подкараш системата. Можеш да пробваш и да разместиш банките по слотовете.

Ако и това не помогне, е възможно самото дъно да дава дефект. В такъв случай може би ще трябва да се обърнеш към сервиз.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте отново, следвах инструкциите на Night_Raven, откачих харда и пуснах лайф СД-то, което тръгна без забележки. Същевременно закачих харда на служебния си компютър като втори хард и без проблем си влязох в дяловете. Започвам да си мисля дали SATA кабела не ми прави номерца?
Link to comment
Сподели другаде

Здр инсталирах си windows7 обаче мина се време и неме кефи нешто почнах да си инсталирам сп3 и ми даде синия екран на който пиеше че на компутара има вирус или нешто друго и се спира афтоматично.Обаче аз сам инат и пробвах оше 2 3 пати с други дискове ама и на тях същтото та да питам проблема в мен или диска е или трябва да се махне widndos7 по някъкъв специфичен начин?? Ако някой знае как да пише плс :help: :help: :help: :help:
Link to comment
Сподели другаде

Чакай сега... Не ти е харесал Windows 7 и си решил да преинсталираш с XP... Как извършваш процедурата:

1. Настройваш BIOS да ти boot-ва от дисковото устройство.

2. Рестартираш компа и в конкретния момент (Press any key to boot from CD...) натискаш някое бутонче от клавиатурата

3. Появява се син екран, който проверява (в долната лента) за съвместимост на компонентите.

4. После ти се появява меню с опции за това, какво точно искаш да направощ - да инсталира, поправиш и т.н.

 

По този ли начин действаш?

 

Когато ти се появи менюто с партишаните, понеже вече си инсталирал Win 7, е добре да изтриеш партишана, на който е Win 7 (примерно C:) и да го създадеш наново (само него). След това му извършваш форматиране (в NTFS файлова система - бавно и пълно форматиране) и инсталацията на Win XP се извършва стандартно. Инсталирал си XP преди, нали? Ето ръководство по въпроса: цък

 

Да не стартираш инсталацията, докато си още под Windows (7) ?!

Link to comment
Сподели другаде

OKKKK Имам инсталиран windows 7 на лаптопа обаче искам да го сменя с windows xp sp3 когато сложих диска на хп то и почна инсталацията ми излезе син екран с напис че на windowsa има и вирус и трябва да го исклуча за да оправя проблема.И тогава го исклучих и сложих другия windows sp2 обаче и на него ми искарва съштия екран(ако пак нети я ясно ще напрая screen).И като натисна инстал от диска на хп то ми дава натпис че сегашния софтуер не позволява да се инсталира този.Имали начин да премахна седмицата преди да почна да инсталим хп-то :) ако пак не разбереш ще прекача отделни скреенове.
Link to comment
Сподели другаде

1. Настройваш BIOS да ти boot-ва от дисковото устройство.

2. Рестартираш компа и в конкретния момент (Press any key to boot from CD...) натискаш някое бутонче от клавиатурата

3. Появява се син екран, който проверява (в долната лента) за съвместимост на компонентите.

4. После ти се появява меню с опции за това, какво точно искаш да направощ - да инсталира, поправиш и т.н.

 

 

На мене ми стига до точка 3 след него неми дава да продалжа трябва да исклуча лаптопа казвами че има някакъв проблем или вирус и неможе да продължи инсталацията ето това е проблема :)

 

и двата начина пробвах с инстал от windowsa и с боот.Да направя малко скринове ??

Редактиран от BaHkO4MATIC
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...