Jump to content

Проблеми и въпроси, свързани с инсталацията на Windows XP


Night_Raven

Препоръчан пост

  • Отговори 112
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Друг път не искай драйвери за Vista в тема за XP.

 

Пробвай този драйвер.

 

благодаря за отговора.

но мисля ,че темата наистина е xp,

просто забравих да вметна, че компа беше преинсталван от виста на xp,

с подобен драивер, но за xp, нета тръгна, имам и още въпросчета по темата ...

още веднъж благодаря за вниманието...

и всичко добро.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте на всички :) Днес ми докараха новата щайга :D Включвам я поставям диска с Windows-са,влизам в BIOS настройвам го като първо устройство за зареждане CD/DVD. До тук добре рестартирам след като съм запазил всички промени в BIOS чакам да ми излезе „press any key to boot from CD'' да ама НЕЕЕЕ :emote_wacko: Ушким съм направил всичко кoето трябва да се направи, но немога да стартирам инсталацията на windows и това си е. Много ви моля да ми помогнете :emote_hang2: :emote_hang2: :emote_hang2: ето какво ми дава .... http://img23.imageshack.us/img23/7972/alim0207.th.jpg
Link to comment
Сподели другаде

Ако не ти е проблем, опитай да буутнеш от някой диск на Vista, колкото за теста.

И малко не ми стана ясно нещо. След като се появи въпросния екран, на който даде снимка, стои така, но постоянно ли върти диска или не? Има ли активност по твърдия диск?

Link to comment
Сподели другаде

стои така върти диска някъде към 40 сек. и спира.

Четох и аз форума дето сте писали в data.bg... Щом викаш, че дисковете са ти наред, носи го на търговеца, от който си го купил да го пробват и те с техни дискове. Друго не се сещам. Успех!

Link to comment
Сподели другаде

  • 6 months later...

имам няколко въпроса,понеже искам този път да го инсталирам като хората.

1.кое първо се инсталира ,драйвери или directx в темата пише първо драйверите,но при инсталитането на някои от тях(волан за ПЦ) имат изисквания за DX .има ли това значение или да си карам по реда който е в ръководството?

2.какви точно са тези"ъпдейти за ръчна инсталация"?

3.досега съм бил само с драйверите от диска с дъното от преди 2 години.искам да сложа новите но ми е трудно да се ориентирам,дъното е ASROCK ALIVENF6G-VSTA AM2 чипсет nVidia (nForce) така поне показа EVEREST.с автоматично търсене ми показа че е този,но не съм сигурен.

4.кой е най-новият directX и от къде се сваля?

Link to comment
Сподели другаде

имам няколко въпроса,понеже искам този път да го инсталирам като хората.

1.кое първо се инсталира ,драйвери или directx в темата пише първо драйверите,но при инсталитането на някои от тях(волан за ПЦ) имат изисквания за DX .има ли това значение или да си карам по реда който е в ръководството?

2.какви точно са тези"ъпдейти за ръчна инсталация"?

3.досега съм бил само с драйверите от диска с дъното от преди 2 години.искам да сложа новите но ми е трудно да се ориентирам,дъното е ASROCK ALIVENF6G-VSTA AM2 чипсет nVidia (nForce) така поне показа EVEREST.с автоматично търсене ми показа че е този,но не съм сигурен.

4.кой е най-новият directX и от къде се сваля?

1. Инсталираш си Windows-a.

2. Инсталираш си драйверите от дисковете който имаш.

3. Инсталираш си DirectX 9.0c

4. Инсталираш си програмите нужни за работа.

5. Приятна работа

Други глупости за сега недеи прави или се съветваи с някои преди да започнеш.

Link to comment
Сподели другаде

1. В общи линии всъщност няма особено значение кога точно ще се обнови версията на DirectX. В Windows XP SP3 вече си има DirectX 9.0c така че няма разлика на практика.

2. Евентуално изтеглените кръпки/пачове/обновления под формата на exe файлове, които се инсталират ръчно, а не чрез Automatic Updates.

3. По принцип на сайта на производителя на дънната платка има драйвери, които трябва да са по-нови от драйверите на диска, но все пак не винаги са наистина най-новите. Най-добре посети поотделно сайтовете на производителите на чиповете на компонентите ти и свали драйверите оттам.Например: дъното е с чип nForce, което значи, че нужният драйвер е на сайта на NVIDIA. И така за останалите компоненти.

4. DirectX 9.0c.

Link to comment
Сподели другаде

намерид драйвери от сайта на asrock и там версията е 1111 а на диска пише 1.1 дали не са еднакви?много ми е объркано с това дъно ,то се гледат хиляди неща ...ако някой си няма работа :) и му се занимава да намери нови драйвери ,ще съм му благодарен :) все пак тези са на 2г. крайно време е да ги сменя.

дъното е ASRock ALiveNF6G-GLAN

това е от еверест ако е нужно:

post-10309-12599503315466_thumb.jpg post-10309-12599503418923_thumb.jpg

на диска имам събрани всички неща в 1 и само него като натисна всичко се инсталира,на сайта на asrock го има това(това точно търся казва се all in one ще сложа снимка да се види какво съдържа) но немога да намеря кое е точно за моето дъно а и коя версия ми трябва...

post-10309-12599506692786_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...