Jump to content

Проблеми и въпроси, свързани с инсталацията на Windows XP


Night_Raven

Препоръчан пост

Това, което ми идва наум... е да разкачиш твърдия диск (приех че говориш за Desktop конфигурация, а не за лаптоп) и да го прикачиш към друг компютър. От там (ако го разпознае без проблем) да извлечеш/спасиш информацията си от диска и да я съхраниш на твърдия диск на другия компютър. За целта, можеш да използваш програми като GetDataBack за NTFS файлова система. Лесна е за работа, но е и платена... След това, можеш да пробваш да форматираш твърдия диск, докато е прикачен към другия компютър. Местиш го от там на твоя и пробваш пак с разделянето и инсталацията на Windows... Разбира се, ако си имаш всичката информация вече записана другаде (на дискове), или не ти трябва - направо форматираш диска.

 

Edit: Докато твърдият диск е прикачен на другия компа и след формата, можеш да му направиш една диагностика с HDTune, за да видиш да не би да има лоши сектори (червени квадратчета) или пък друго да не му е OK. За целта можеш да потърсиш и специализиран инструмент за диагностика от сайта на производителя на твърдия диск (Maxtor) - за по-точна оценка. Това го казвам, защото ако диска не е в ред, ако го форматираш и инсталираш пак OS на него, може проблема да възникне отново..., което са допълнителни ядове.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 112
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

За съжаление точно това се опитвах да избегна, но явно няма да има друг вариант.

A относно bad секторите, преди време правих low level format (с един познат за помощ от приятел) точно поради тази причина - bad секторите и тотално омазване на hdd-то, и останах с впечатлението, че проблемът тогава не се реши и хард-а го оставихме на доизживяване. Дори, по спомен, същия този, мой приятел, ми каза, че хард-а ще работи още известно време и тотално ще се срине. Но това беше да кажем преди повече от 3 години. Оттогава проблеми с него не съм имала. С операционната система - да, но с хард-а - не.

Благодаря все пак за бързия и изчерпателен отговор! Форума ви е много интересен и ставам редовен читател.

Link to comment
Сподели другаде

При такова положение - минали проблеми с твърдия диск, на твое място бих помислил за нов, след извличане на информацията от стария. Да продължаваш да го ползваш него, си е бомба със закъснител.
Link to comment
Сподели другаде

здравеите,проблема ми е следният.пуснах си за преинсталирване диска в компа и заминах по спешност.след два часа се прибрах и компа ми не функционираше изобщо.ако може някои да помогне,благодаря предварително.
Link to comment
Сподели другаде

На какъв етап го остави сам да се справя с положението? След формата на C: ? Като се прибра, беше се изключил напълно ли? При натискане от on/off копчето не завърта ли вентилаторите? Ако се стартира, до кой етап стига преди да забие или каквото там прави? Има ли начален BIOS-прозорец с POST-проверка (бипкането)? Опиши по-подробно, защото "не функционира" е твърде широко понятие...
Link to comment
Сподели другаде

Здравейте, отново.

Не се бях занимавала с машината от онзиден, тъй като нямах време, и вчера вечерта отново се заех с опитите да я подкарам. В интерес на истината съм объркала информацията, която съм дала за резултатът, до който съм стигнала, за което се извинявам.

Етапът http://img192.imageshack.us/img192/9868/08a1emptyhdd1.jpg при мен има следния надпис: 76325 MB Disk 0 at Id 0 bus 0 on atapi и на следващия ред - <Setup cannot access this disk>. Бих приложила снимка, но отново забравих да направ, а в момента от офиса няма как. Не знам дали въобще това има значение, но като цяло ще трябва да свалям харда и да го мъча от друга машина.

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 year later...
До колкото разбрах от ръководството става въпрос за преинсталация (и форматиране) на диск C: .Какво обаче трябва да се направи с D: ? Питам защото два пъти ми преинсталираха диск С пък D-то не го бараха и сега ми се струва по бавен .Мисля си че даже има Bad sectors. Как се процедира с диск D: .
Link to comment
Сподели другаде

Дял D: няма нищо общо в случая. Няма как форматиране на дял C: да навреди на друг дял. Нито пък това води до лоши сектори по другите части на твърдия диск.

Ако искаш да разбереш дали има лоши сектори, можеш да сканираш с HD Tune (подпрозорец Error Scan в програмата).

Link to comment
Сподели другаде

Пусни една проверка на твърдия диск с програмата HDTune и дай снимки от тестовете и от прозореца за състоянието на твърдия диск.

С диск D: нищо не се прави. OS е инсталирана на дял C:, а останалите дялове са за съхранение на данни. Нали това е смисълът твърдите дискове да бъдат разделени на дялове, иначе направо щяха да се форматират на цяло всеки път при преинсталация.

Link to comment
Сподели другаде

Явно не се изразих правилно.Питам какво да направя за да изтъркам всичко от диска (може би форматиране) и да започна на чисто .С нов windows и чист диск D: .
Link to comment
Сподели другаде

Ако искаш наистина да започнеш начисто с целия твърд диск, просто по време на инсталацията на Windows изтрий всички дялове и ги създай наново (т.е. нацепи наново диска). По време на инсталацията ще се форматира дял C:, а след нея ще трябва да си форматираш останалите създадени дялове. Това е.
Link to comment
Сподели другаде

Аха! А така няма ли и файловете на диск D: да останат ? Питам защото се съмнявам ,че имам вирус в D: - то и след преинсталацията май че пак заразява операционната система .
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
Имам един въпрос? Наскоро си преинсталирах Уиндоуса, но трудно! Проблемът е, че като започнах да го преинсталирам все ми спираше на Welcome Windows Setup и не искаше да продължи. Пробвах на няколко пъти и то с различни дискове с Уиндоус и все същото се случваше. Замръзваше на това място, не ще и не ще. След няколко несполучливи опита, най-накрая се реши и тръгна. Въпросът ми е защо инсталацията спира на Welcome Windows Setup?
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...