Jump to content

Проблеми и въпроси, свързани с инсталацията на Windows XP


Night_Raven

Препоръчан пост

ами не ми е толкова лесно това което си посочил е "15.26_nforce_winxp32_international_whql" аз като влязох в сайта пуснах автоматично да ми намери драйвера (като първо инсталира нещо)и ми поката"15.45_nforce_winxp32_international_whql".а в сайта на asrock e това:

http://www.asrock.com/mb/download.asp?Model=ALiveNF6G-GLAN&o=XP64 то е точно всичко в 1 ,защото по-отделно няма да се справя с всичките му мастафи.но пък не съм сигурен правилно ли съм го избрал... абе мазало голямо с това дъно :)

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 112
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Ако говориш конкретно за "NVIDIA all in 1 driver package ver: 1111", то би трябвало драйверът от официалния сайт на NVIDIA да е на практика същия драйвер, но по-нова версия. Ако говориш за цялата страница на ASRock, то там има драйвери и за други компоненти (и не са най-новите), а ти каза, че искаш драйвер само за дъното. Освен това си дал линк към драйверите за 64-битовата версия.
Link to comment
Сподели другаде

точно това имах предвид като казах че не ми е лесно :crazy1: .за да не се объркам още и да не збагря някоя плескавица,кажи според теб кое NVIDIA all in 1 driver package трябва да сваля.на диска ми пише version 1.1 като е от 2 гогини.
Link to comment
Сподели другаде

Аз вече ти дадох линк към драйвера за дъното, който считам, че трябва да свалиш. Ако търсиш драйвери за други компоненти, това е отделен въпрос.
Link to comment
Сподели другаде

Не схващам какво имаш предвид под "all in 1". Не схващам какво очакваш да има вътре, че толкова държиш да е "all in 1". В драйвера, който аз ти дадох има следните неща:

Ethernet Driver (v67.89) WHQL

Network Management Tools (v67.96) "Sedona"

SATAIDE Driver (v10.3.0.46) WHQL

SATARAID Driver (v10.3.0.46) WHQL

RAIDTOOL Application (v10.3.0.46)

SMU Driver (v1.61) WHQL

SMBus Driver (v4.69) WHQL

Away Mode Driver (v6.0.6000.107) WHQL

 

Това са (общо взето) нужните драйвери за пълноценна работа на дънната платка. От тях Network Management Tools компонентът е боклук (не го инсталирай) и RAIDTOOL е нужен само ако имаш RAID масив, но другите са потенциално нужни.

Link to comment
Сподели другаде

на шота от диска на asrock можеш да видиш какво имам предвид. там се съдържа драйвери за лан картата,някви си bus ,sata drivers и т.н.(нямам отделни драйвери за тези неща от снимката)като дори незнам кой ми трябва и кой не,но винаги съм го инсталирал него.също незнам какво е RAID МАСИВ...
Link to comment
Сподели другаде

Ти явно или не четеш какво пиша, или... и аз не знам. Нали ти копирах какво включва пакетът от сайта на NVIDIA. При обикновено сравнение се вижда, че това, което съм ти дал аз, съдържа всичко, което съдържа пакета на твоя диск. Че дори и повече. Т.е. това, което аз съм ти дал, е повече "all in 1" отколкото твоето. Реално идиотите от ASRock са решили да го кръстят "all in 1" и така заблуждават потребители като теб, които като видят подобни надписи и си мислят, че е най-якото нещо на планетата. Ако искаш, ще сваля драйвера от сайта на NVIDIA, ще го преименувам на "all in 1" (че може и да добавя нещо от рода на "ultra", за да изглежда/звучи още по-готино) и ще ти го дам така. :)

 

Всъщност сега като се замисля IDE драйверът също не е нужно да го инсталираш.

Link to comment
Сподели другаде

е разбира се че като напишеш ultra ще стане мноо яко ,ама и едно edition накрая вече ще е супер :coolman: .сега сериозно,благодаря ти за съпорта и след като вече имаш представа на какво ниво са ми "познанията" сещаш се че няма как да разбера дали има вътре драйвер за лан карта например(нали не пише никаде lan :D) но след като си има всичко-СУПЕР ,мерси отново.
Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...
Здравейте, имам огромна молба към знаещите за помощ. Нещо взе да ми бави компютъра и реших да го преинсталирам. Правил съм го много пъти и не съм имал проблеми досега. Започнах стандартна преинсталация на XP и стъпка по стъпка стигнах до формат на указания дял C:, след което почва същинската инсталация. И тук стана проблема. Форматирането на дяла стигна 7 процента и спря. След дълго чакане реших да рестартирам и да почна отначало, но след първоначалния екран, където се натиска клавиш за да почне да чете от СД-то, дава черен екран и спира дотам. СД-то също спира да чете, черния екран си остава. Иначе мога да влизам в биоса, позволява ми да сложа СД-то за първо четящо устройство, не съм му пипал никога настройките, но накрая като не искаше да продължи, му дадох фабрична настроика по подразбиране, но пак нищо не става. Нямам си на идея от какво може да е, моля за помощ
Link to comment
Сподели другаде

Здравейте, имам огромна молба към знаещите за помощ. Нещо взе да ми бави компютъра и реших да го преинсталирам. Правил съм го много пъти и не съм имал проблеми досега. Започнах стандартна преинсталация на XP и стъпка по стъпка стигнах до формат на указания дял C:, след което почва същинската инсталация. И тук стана проблема. Форматирането на дяла стигна 7 процента и спря. След дълго чакане реших да рестартирам и да почна отначало, но след първоначалния екран, където се натиска клавиш за да почне да чете от СД-то, дава черен екран и спира дотам. СД-то също спира да чете, черния екран си остава. Иначе мога да влизам в биоса, позволява ми да сложа СД-то за първо четящо устройство, не съм му пипал никога настройките, но накрая като не искаше да продължи, му дадох фабрична настроика по подразбиране, но пак нищо не става. Нямам си на идея от какво може да е, моля за помощ

Пробвай с линукс лайв цд и кажи какво е станало.

Link to comment
Сподели другаде

Пробвай с линукс лайв цд и кажи какво е станало.

Да, забравих да го спомена. Имам едно Уиндоус лайф СД, пробвах да го подкарам с него, то е в пакет с няколко тест програми, програмките си вървят, но като пробвам да пусна лайф Уиндоса и пак черен екран. Чудя се дале не е някой хардуерен проблем, нещо дъното или харда, някой кабел да не е?

Link to comment
Сподели другаде

Да, забравих да го спомена. Имам едно Уиндоус лайф СД, пробвах да го подкарам с него, то е в пакет с няколко тест програми, програмките си вървят, но като пробвам да пусна лайф Уиндоса и пак черен екран. Чудя се дале не е някой хардуерен проблем, нещо дъното или харда, някой кабел да не е?

Казах линукс лайв цд да пробваш и по-конкретно GParted, с който си раздели харда на дялове и след това пробвай да инсталираш уиндоус.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...