Jump to content

Антивирусните програми - дискусии, мнения и съвети


Препоръчан пост

Че, аз кога съм казвал, че Rising засича много, или добре. Зле е откъм сигнатури, но това са конпенсирали с евристика и ХИПС-а. На теб може и да не ти допада, но на мен ми харесва как работи - програмата е чудесна. На мен, за моите нужди ми е предостатъчна, и е безплатна, лека е (по-лека е от Аваст)... Важен е крайния резултат в края на краищата - опазването на машина на обикновения юзер. Ако искаш сравни Avast Free, Avira Free, и Rising Free, с едни и същи зарази (стари, нови,- каквито искаш)и провери накрая резултата... Естествено на лъва му е задължително да се пипнат настройките, но можеш и на другите да ги вдигнеш също....

 

Мен точно това ме кефи при него,че дефиниции не са му нужни за да защитава добре!

Я виж тези прозорци:

http://images.backata.com/thumb-ABCD_4DEDF622.jpg http://images.backata.com/thumb-0793_4DEDF622.jpg

 

Ето и евристично засичане, което между впрочем доста често се вижда при Лъвчето: http://images.backata.com/thumb-9DD3_4DEDF3CB.jpg

 

Дано да продължават да вървят нагоре, и да увеличат и сигнатурните засичания. Детекцията е доста общо понятие. Бетонов, да не бъркаш понятията...

 

Стефчо,той има в предвид, че евристиката не му е много развита и единственно hips-а се обажда по-често.

Засичане с hips е нож с 2 остриета за хора които не разбират.Това има в предвид.Замисли се като излезе финала на Есет 5 с опревен hips коя ще препочетеш?

 

Снощи сложих NIS 2011...доста време мина от последното тестване на Нортон. Хубава е програмата...за жена ми тази защита е перфектна- пълен автомат!

Довечера ще я пробвам на сканиране, което (както е известно), ако не е Сонара, мисля, че няма да е много високо. Дано ме опровергае...

Пробвай го ,но на URL,защото знаеш,че не мине ли през Norton Inside ще се разочароваш.On Demande тестването my е слабата страна.Не го пробвай на архиви,че ще се издъни.:thumbsup:

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 1k
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Замисли се като излезе финала на Есет 5 с опревен hips коя ще препочетеш?

НОД-а до момента и без хипс, с един гол енджин, мачкаше наред непознати зарази, не ми се мисли с хипс к'во ще става!? :peace: На някои ще им се налага да добавят още екстри, заприличвайки на швейцарско ножче, за да догонват.... :blush:

Link to comment
Сподели другаде

НОД-а до момента и без хипс, с един гол енджин, мачкаше наред непознати зарази, не ми се мисли с хипс к'во ще става!? :peace: На някои ще им се налага да добавят още екстри, заприличвайки на швейцарско ножче, за да догонват.... :blush:

 

 

Да не може енжина на Есет и Авира да се сравняват с другите АВ.

Да не говорим,че точно при тези програми не е имало нови версии отдавна и пак са си в Top 5.Само с един хипс не става както само с един енжин също не става вече.

Link to comment
Сподели другаде

По моите критерии и разбирания е правилно! На някои може да им допада хипса да играе централна роля, на мен- Не!

 

 

Снощи сложих NIS 2011...доста време мина от последното тестване на Нортон. Хубава е програмата...за жена ми тази защита е перфектна- пълен автомат!

Довечера ще я пробвам на сканиране, което (както е известно), ако не е Сонара, мисля, че няма да е много високо. Дано ме опровергае...

От 2005 година постоянно ползвам Symantec EP. Там липсва не само сонар, а има солидна проактивна защита. NIS 2011 няма как да може да се сравнява с по-скъпия си корпоративен събрат...Според мен. Бетонов, помисли логично, защо е така?

Link to comment
Сподели другаде

От 2005 година постоянно ползвам Symantec EP. Там липсва не само сонар, а има солидна проактивна защита. NIS 2011 няма как да може да се сравнява с по-скъпия си корпоративен събрат...Според мен. Бетонов, помисли логично, защо е така?

 

Може и съм сигурен че по-добре ще защитава от Symantec EP. Плюс това 99,99 % от случаите Symantec EP е скрит зад сериозна хардуерна защитна стена.

Да видим като добавят СОНАР и на Symantec EP каква песен ще запееш.

Цената няма никакво отношение спрямо качествата на защитата , сега ти помисли защо е така.

Link to comment
Сподели другаде

Нека да добавят каквото преценят. Цените са водеща отправна точка за всичко. Tanganika,няма за какво да мисля - не е логично да си променям мнението по принцип за проактивните защити. Сега точно кои от многото конкретно са най-добри е много относителен въпрос. Аз повече няма да инсталирам програми без прилична проактивна защита.
Link to comment
Сподели другаде

Нека да добавят каквото преценят. Цените са водеща отправна точка за всичко. Tanganika,няма за какво да мисля - не е логично да си променям мнението по принцип за проактивните защити. Сега точно кои от многото конкретно са най-добри е много относителен въпрос. Аз повече няма да инсталирам програми без прилична проактивна защита.

 

Цените са водеща отправна точка за неинформираните.

Като не можеш да мислиш не убеждавай другите да го правят.

Влез в час вместо да повтаряш едно и също нещо без доказателства. Разбери че няма проактивна защита която да опази каквото и да било , ако допусне злоредния код да направи нужните му промени по ОС.

Избери си защитна програма и ще ти покажа нагледно колко струва проактивната и защита.

Link to comment
Сподели другаде

Омръзна ми да повтарям трите, които сега използвам - можеш да започваш. Ще проверявам след теб. Нека не е скучно.Rising нека да е пръв - но ще контраатакувам бубите и с другите две.
Link to comment
Сподели другаде

Няма ли някои от тук които да е развъртял Vipre Premium?

Що не я развъртиш ти. Все ти се чудя на тоя голям хард и мощна машина, как с твоите познания не си сложила още VMware.

10, даже 20 виртуални машини няма да ти са много като място, като спокойно можеш да стартираш едновременно 4-5 машини (зависи с каква ОС са, 7 или XP)и да си правиш тестове сама на воля в едно и също време...

На Vipre Premium и на него ще му дойде времето..., като се наиграем с Rising... :juggle:

Link to comment
Сподели другаде

Що не я развъртиш ти. Все ти се чудя на тоя голям хард и мощна машина, как с твоите познания не си сложила още VMware.

10, даже 20 виртуални машини няма да ти са много като място, като спокойно можеш да стартираш едновременно 4-5 машини (зависи с каква ОС са, 7 или XP)и да си правиш тестове сама на воля в едно и също време...

На Vipre Premium и на него ще му дойде времето..., като се наиграем с Rising... :juggle:

 

Аз съм я развъртяла просто се чудя дали някой друг я равъртял,че все за едни и същи пишете.

А на мен не ми трябва виртуална машина има хиляди тестове и от тях мога да си извлека необходимата за мен Информация.:yes:

По добре развърти стената на Rising от колкото да се мъчиш с Антивируса.

Link to comment
Сподели другаде

Rising е като автомат и дори първолак при правилно преценени настройки няма да се измъчи от каквото и да било.Vipre Premium ме e впечатлила преди със сложни сработвания и FP. Подобно на Twister и австрийските програми - те затова уж повече ловят. А стената на Rising без антивируса си е твърде недостатъчна - просто модулите са накачулени при антивируса. Така са преценили експертите им.
Link to comment
Сподели другаде

Rising е като автомат и дори първолак при правилно преценени настройки няма да се измъчи от каквото и да било.Vipre Premium ме e впечатлила преди със сложни сработвания и FP. Подобно на Twister и австрийските програми - те затова уж повече ловят. А стената на Rising без антивируса си е твърде недостатъчна - просто модулите са накачулени при антивируса. Така са преценили експертите им.

 

 

Тодоре,не ми се говори за Rising ...Извини ме.

Ако исках да говоря за това, щях да отида в другия форум.Просто тук е по покойно и хората които харесвам са тук.....нали така Tanganika.:hesthebest:

Блокираха те заради Комодо и Rising ,нали?

Бетонов, теб заради Есет и Авира ,така ли беше?

Link to comment
Сподели другаде

Блокираха те заради Комодо и Rising ,нали?

Бетонов, теб заради Есет и Авира ,така ли беше?

:offtopic: Айде сега глупости. Как може да изгонят някого заради антивирусна програма.

Ами защо не пратите запитване за изгонването на двамата до антивирусните лаборатории.

Двата форума са братски, разберете го всички..., мен за какво не ме гонят от никъде, бъдете малко по-либерални и всъщност тук става въпрос за софтуер - виртуален свят, бъдете малко повече реални... :peace:

Link to comment
Сподели другаде

Бетонов, теб заради Есет и Авира ,така ли беше?

защото:

1. не цепя басма на никого, и винаги говоря, това, което мисля! Това не се харесва никога, даже и в реалния живот

2. другия форум е силно "про- касперски", и дълго време не се толерира да се критикува тая програма. Честно казано- намразих тази програма заради оня форум, и най-вече заради една маниакална личност на тема "касап". Откровено казано ми се "повръща" като чуя за тази програма....то не бе натрапване, не бе чудо...версии, подверсийки, джеки-чановци, а от скоро и ферарита....баси тоталния натиск да се купува тая програма! писнАми на к@ра! Най- силно прави впечатление, когато човек за първи път попадне на форума, и се зачете за 5-6 дни...веднага се хваща "касперската" нишка, която се прокарва във форума.

пфу.... :faint:

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...