Jump to content

Антивирусните програми - дискусии, мнения и съвети


Препоръчан пост

Рyска промоция на Еset Smart Security за 2 месеца ключе.

 

Чтобы получить лицензию на 2 месяца нужно:

1) Перейти на станицу акции:http://www.eset.lv/mklatvija

2) Вставить E-mail и нажать кнопку послать.

3) На вашу почту придёт письмо, в нем будет ссылка и код.

4) Переходим по ссылке:http://www.eset.com/us/register и в поле Serial Number вставляем код, далее заполняем форму и нажимаем кнопку Sumbit

5) Забираем логин и пароль на два месяца!

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 1k
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

За мен най-добрите интегрирани пакети за защита от платените е KIS и от безплатните е CIS.При определени настройки и пиле не може да прехвръкне на компа,нещо което не мога да кажа за доста други. :crazy:
Link to comment
Сподели другаде

За мен най-добрите интегрирани пакети за защита от платените е KIS и от безплатните е CIS.При определени настройки и пиле не може да прехвръкне на компа,нещо което не мога да кажа за доста други. :crazy:

За съжаление - това не е вярно. Пред очите ми и двете програми напълно се провалиха с азиатския GS.Decoder.g. Просто този код им бе неизвестен и бяха безпроблемно преодолявавани. Колкото и да са добри, не само тези програми - доста творци, съумяват да ги преодоляват. Така надбягването продължава, сякаш ще е безконечно...

Link to comment
Сподели другаде

За съжаление - това не е вярно. Пред очите ми и двете програми напълно се провалиха с азиатския GS.Decoder.g. Просто този код им бе неизвестен и бяха безпроблемно преодолявавани. Колкото и да са добри, не само тези програми - доста творци, съумяват да ги преодоляват. Така надбягването продължава, сякаш ще е безконечно...

 

За съжаление - това не е вярно.Както казах,при определени настройки нищо не може да стане без ти да разрешиш,вместо да се качулиш със 100 програми. :haha:

Link to comment
Сподели другаде

Аман ти и програмите - понякога ми омръзва да разрешавам или забранявам. А някои "творци" въобще не питат! Сега пак не съм накачулен - програмите ми са в самостоятелен режим на работа. Лошото e, че са недостатъчни.Все има нещо да ги пробива. Не съм изненадан!
Link to comment
Сподели другаде

За съжаление - това не е вярно.Както казах,при определени настройки нищо не може да стане без ти да разрешиш,вместо да се качулиш със 100 програми. :haha:

Оффффф...в другия форум бях изписал цели страници по тая тема. Абе к'ви разрешавания бе пич...к'ви пет лева? Ти от де ше знаеш какво да разрешиш и какво не? Заеби тая работа със хипсове-мипсове и други самозалъгващи и "изкуствени" защити! Айде да не навлизаме в дебати за хипсовете...няма смисъл. Ако антивируса ти засича, изобщо няма да рискуваш, стигайки до старане! Самозаблуда е при слаб антивирус, да търсиш спасителен бряг в хипса. Нека си го има, ама недей да лягаш на тая кълка....

Link to comment
Сподели другаде

Всеки си избира защитата според знанията и възможностите.Въпрос на личен избор.

Какви "знания" може да имаш ти за файл, който даже антивируса не го засича? Ти антивирус ли си? И като го "засъндъчиш" файла си мислиш, че имаш голяяяма защита! ама нали ще дойде и мига на "разсандъчването"...и кво ше прайш тогава, като антивируса мълчи? гориш....като бенгалски огън...

Link to comment
Сподели другаде

Какви "знания" може да имаш ти за файл, който даже антивируса не го засича? Ти антивирус ли си? И като го "засъндъчиш" файла си мислиш, че имаш голяяяма защита! ама нали ще дойде и мига на "разсандъчването"...и кво ше прайш тогава, като антивируса мълчи? гориш....като бенгалски огън...

Защо да горим така? Правилното е творенията им да стават публично известни и да се превръщат бързо в "бивши творения" - като съответни нови дефиниции...Трябва да им се изпраща съмнителното на вирусните аналитици.Нормално е да им се помага.

Link to comment
Сподели другаде

Оффффф...в другия форум бях изписал цели страници по тая тема. Абе к'ви разрешавания бе пич...к'ви пет лева? Ти от де ше знаеш какво да разрешиш и какво не? Заеби тая работа със хипсове-мипсове и други самозалъгващи и "изкуствени" защити! Айде да не навлизаме в дебати за хипсовете...няма смисъл. Ако антивируса ти засича, изобщо няма да рискуваш, стигайки до старане! Самозаблуда е при слаб антивирус, да търсиш спасителен бряг в хипса. Нека си го има, ама недей да лягаш на тая кълка....

 

Какво си писъл в оня форум? Няколко стотин мнения с едно и също,изсмукано от пръстите и прочетено някъде другаде...Един тест нагледно не направи - защото толкова и си можеш. Ясно си пише и при Комодо и при Касперски какво се опитва да прави програмата. Още повече,че след инсталация на нужните програми(не инсталираме непрекъснато такива) те си се обновяват и т.н. Също така доверените производители - тези фитуриращи в белите списъци нямат никакви проблеми с инсталация.

- Слаб антивирус...знаеш преди майтапа дето си направиха от немското списание като пуснаха безопастни файлове като вредоносни. Е,Авира си беше първа пушка тогава и дори още ги засича. На Нод евристиките му идват в повече - напоследък честичко му се случва да се излага като засича чист файл. Нортон на неизвестните файлове им се дзвери...бил слаб антивирус.

Айде нема нужда.Всеки има спадове и пикове това е истината и не е нужно да анализираш ти това - нямаш необходимите знания и информация.

- Коментираш тестовете. Тестовете се поръчват от списания в този бранш. Ето за това виждаш разликата с тестовете на Нортон и при тебе.

- Буташ,къртиш тухли и даваш препоръки за многослойна защита...

В оня форум дето уж ги беше подхванал,а накрая ми стана жал като чета репликите им към тебе ти казаха - нужна е поне малко подготовка по отношение на безопастноста. Та толкова за компетентните ти мнения. Ти дори едни настройки не си в състояние да си направиш сам,пък тестваш...

 

пп.Правя си шотове на мненията ти и в края на годината ще ти направя едно колажче с календар :yesss:

 

Защо да горим така? Правилното е творенията им да стават публично известни и да се превръщат бързо в "бивши творения" - като съответни нови дефиниции...Трябва да им се изпраща съмнителното на вирусните аналитици.Нормално е да им се помага.

Точно така.

Link to comment
Сподели другаде

Ясно си пише и при Комодо и при Касперски какво се опитва да прави програмата.

И к'во като пише?

"Приложение "Х" се опитва да промени еди кой си регистър". ДА или НЕ?

"Приложение "Х" иска достъп до интернет" ДА или НЕ?

"Приложение "Х" иска да прихване екрана ви" ДА или НЕ?

и т.н... и т.н....

Е питам аз, тези въпроси с какво ще помогнат на 90%-95% от потребителите? С абсолютно нищо! И това съм го говорил хиляди пъти! Пич, колко пъти да повтарям, че аз съм обикновен потребител, и винаги разсъждавам като такъв, т.е. от чисто практико-приложната страна на нещата! Аз никога не съм претендирал, че съм експерт по компютърна защита, че познавам принципите на работа на Уиндоуса в дълбочина и т.н...това НЕ ми е нужно, и не ми трябва! Има си хора за това! Интересува ме чисто практически- с какво ми помага дадена екстра, ако изобщо ми помага, или по-скоро ми пречи и обърква! За хиляден път повтарям- хипса, и особено чистия суров хипс (както се изразява Night Raven) е вреден и опасен за 95% от потребителите!

Приветствам съобщения от типа (Комодо дава понякога такива): "Проактивната защита откри вероятно вредоносно поведение"- ДА или НЕ?, при което прозореца е оцветен в червено. Такъв тип соъбщение е вече друго нещо- той носи ценна информация на потребителя, която го насочва към вярното решение! Аналогична ценна информация, придружена със скала и оценка на риска, дава и IDS програмата ThreatFire. Такива програми са полезни за потребителя, но програми, даващи съобщения, като тези, които дадох в началото- СА ВРЕДНИ! Също така, като обикновен потребител, считам, че и програми тип "сандъци", от типа на DEfanceWall Hips и други подобни, ръгащи всичко непознато в сандъка, също не са практически удобни за редови потребител! За причините съм писал доста много в другия форум, и няма да се повтарям!

 

...и не е нужно да анализираш ти това - нямаш необходимите знания и информация

Не ми е нужно да имам "диплома"! Аз давам оценката си на на обикновен, средностатистически(повтарям го за хиляден път) потребител, едни от 95-те процента потребители! И именно оценката на обикновения потребител е най-важна за производителя на даден продукт...ако изобщо таргет-групата на този продукт е "обикновения" потребител!

 

В оня форум дето уж ги беше подхванал,а накрая ми стана жал като чета репликите им към тебе ти казаха - нужна е поне малко подготовка по отношение на безопастноста.

Много си комплексиран и респектиран от руския форум, май...не се притеснявай, няма да се изложиш, ако си кажеш мнението, оценка няма да ти пашат! :giggle: Що се касае до "подготовката по отношение на безопастността", това ми звучи като подготовка за изпит за кандидатстване ва Касап Лаб :giggle:. Пич, много си "спънат" от желанието ти да си "експерт", това ти пречи да свободния изказ! Аз съм си прост селянин (поне си го знам :giggle: ), и не се притеснявам да казвам мнението си на обикновен потребител на: компютър- АВ програма- интеренет- приложения

 

пп.Правя си шотове на мненията ти и в края на годината ще ти направя едно колажче с календар :yesss:

Знам, че когато кажа нещо, то е важно...така, че правилно ме следиш и записваш! :giggle:

Link to comment
Сподели другаде

Въпрос към @nikssi.

Nikssi ,колко време стоя с някои hips на компютъра освен този на Kaspersky?

Колко време ползва "Комодо и сие" програми?

Чудя се какви съвети даваш тук след като ти самият не знаеш как се борави с hips-или ще ни убедиш в противното?

Би ли бил така добър-ти които много обичаш да правяш \"неми филмчета\"-да ни направиш един и на нас user-ите от Softvisia- с Comodo Firewall.Примерно стената с правила за програмките, Brosers и разбира се hips-а на Comodoо.Много бих искала да науча нещо от човек който се рови в форумите и чете реплики наляво -надясно.Би трябвало след множественните години ровене да ни научиш на много неща-ние,които вървим след теб.

Благодаря предварително за очакваният клип.

 

.....p.s. Ако не ти се занимава с Комодо може да ни направиш клип с настройки на Хипс-а на Есет в интерактивен режим.(тъкмо ще покажеш колко е зле Есет)С един коршум 2 заека.:thumbsup:

Link to comment
Сподели другаде

Какви "знания" може да имаш ти за файл, който даже антивируса не го засича? Ти антивирус ли си? И като го "засъндъчиш" файла си мислиш, че имаш голяяяма защита! ама нали ще дойде и мига на "разсандъчването"...и кво ше прайш тогава, като антивируса мълчи? гориш....като бенгалски огън...

Най малко може да се разбере файла дали е с цифров подпис ...Това го прави всеки средностатистически потребител ... Ако не е така докажи противното и дай дефиниция за средностатистически потребител .Или имаш друго мнение обосновано на факти ... Не на голи приказки от рода: ма виждаш ли сложих на мой приятел нещо си и той мрънка ,че му е сложно и не знае какво да прави ,защото то питало ...

И още :

Като сложиш три програми за защита и казваш ,че едната лови 70 процента и другите я допълват като прихващат това което основната програма е пропуснала ...Така ли ?

Ми питам аз -какво би станало ако дефинициите им се припокрият и не хванат нищо отгоре- какво ще правиш ?

Ще чакаш обновяване или ще сложиш целия VT на компютъра си ?

Или просто блокираш файла и до там ...

Ето тук идва мястото на HIPS-а и на сандъците ... Те ще те предпазят докато не се разбере какъв е файла !

Link to comment
Сподели другаде

Най малко може да се разбере файла дали е с цифров подпис ...Това го прави всеки средностатистически потребител ...

............................................

Само ще ти кажа едно- много, ама много си далеч от това, какво разбира и прави обикновения, среден потребител? Иначе това което казваш е вярно, но то не важи за 95% от потребителите на компютри! НЕ важи! Къв цифров подпис бе братче, кви 5 лева! Ти знаеш ли, че на няколко пъти когато съм бил на работа, жени ми се обажда да ме пита, че изскочило някакво съобщение и какво да прави (тогава бях още с ХР). Та ето ти пример какво знае и може- средния потребител...ти ми говориш за цифрови подписи! човече, слез на земята! ДА, ти със сигурност ще се оправиш и с един гол хипс, обаче огромното болшинство, масата хора- не само, че няма да се оправят, ами ще стане и по-лошо! Когато се научиш да погледнеш на проблема с очите на обикновения потребител, ще разбереш колко съм прав като твръдя, че хипса не е за всеки!

Хората искат простички неща- да му сложиш АВ програмата, и тя да го пази, и то по възможност без да му пречи! Не случайно Нортон-а е направен така, че реално няма нужда да пипшаш нищо по него, и той всичко прави вместо теб! Американците в това отношение са решили въпроса перфектно, знаейки какво знае и какво не, "обикновения" потребител, т.н. "чайник", както казват руснаците!

 

Айде да не спамим повече за едно и също нещо, като всеки го повтаря по стотици пъти!

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...