Jump to content

Антивирусните програми - дискусии, мнения и съвети


Препоръчан пост

Само ще ти кажа едно- много, ама много си далеч от това, какво разбира и прави обикновения, среден потребител? Иначе това което казваш е вярно, но то не важи за 95% от потребителите на компютри! НЕ важи! Къв цифров подпис бе братче, кви 5 лева! Ти знаеш ли, че на няколко пъти когато съм бил на работа, жени ми се обажда да ме пита, че изскочило някакво съобщение и какво да прави (тогава бях още с ХР). Та ето ти пример какво знае и може- средния потребител...ти ми говориш за цифрови подписи! човече, слез на земята! ДА, ти със сигурност ще се оправиш и с един гол хипс, обаче огромното болшинство, масата хора- не само, че няма да се оправят, ами ще стане и по-лошо! Когато се научиш да погледнеш на проблема с очите на обикновения потребител, ще разбереш колко съм прав като твръдя, че хипса не е за всеки!

Хората искат простички неща- да му сложиш АВ програмата, и тя да го пази, и то по възможност без да му пречи! Не случайно Нортон-а е направен така, че реално няма нужда да пипшаш нищо по него, и той всичко прави вместо теб! Американците в това отношение са решили въпроса перфектно, знаейки какво знае и какво не, "обикновения" потребител, т.н. "чайник", както казват руснаците!

 

Айде да не спамим повече за едно и също нещо, като всеки го повтаря по стотици пъти!

 

Глупости пък ти Бетонов,

Нортон и МСЕ са направени автоматично да извършват действия ,защото Тези огромни компании и понятие си нямат от компютри и програми.:giggle:

Тези Компании кооито са измислили кое да ни предложат ние да ползваме най-добре знаят кой стои за клавиатурата.

 

Най малко може да се разбере файла дали е с цифров подпис ...Това го прави всеки средностатистически потребител ... Ако не е така докажи противното и дай дефиниция за средностатистически потребител .Или имаш друго мнение обосновано на факти ... Не на голи приказки от рода: ма виждаш ли сложих на мой приятел нещо си и той мрънка ,че му е сложно и не знае какво да прави ,защото то питало ...

Ето тук идва мястото на HIPS-а и на сандъците ... Те ще те предпазят докато не се разбере какъв е файла !

 

 

Пламка,имаме ли вируси с цифров подпис?

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 1k
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

MSE иска намеса от потребителя ! Иска и за чистене иска и за изпращане ама иначе уж била е автоматизирана ! Е по подразбиране не е !

 

http://www.youtube.com/watch?v=tY3KyeKq794

 

 

Този клип е за пример ...

 

Има Adware с цифров подпис Соня !

Link to comment
Сподели другаде

Бетонов,виж промоция за Symantec Endpoint Protection v.11 - до 31.10.2011 г https://www4.symantec.com/Vrt/offer?a_id=95907 Сериозна програма - не е като азиатските ми уж любимки. Но си е малко тежичка - корпоративна версия си е. Който желае, нека я инсталира. На служебния компютър все е пред очите ми от 2005 г. Добра програма е.В руския форум на руснаците съм споделил малко информация - само за разнообразие. Написах им и за четирите GS.Decoder.g в папката на "безплатния и небезопасен" Rising. Там участват знаещи хора от всякакви националности.
Link to comment
Сподели другаде

Здравейте,интересно ми е има ли смисъл ако защитата на компа е поверена на интегриран пакет- KIS. Trend Micro и др. към тях да се добави и Theat Fire, това ще повиши ли нивото на защита?
Link to comment
Сподели другаде

Има Adware с цифров подпис Соня !

Да благодаря ти Пламка.

 

Здравейте,интересно ми е има ли смисъл ако защитата на компа е поверена на интегриран пакет- KIS. Trend Micro и др. към тях да се добави и Theat Fire, това ще повиши ли нивото на защита?

 

Не няма смисъл с програми които имат подобни модули,но с Антивируси(и пак някои)ще стане.Theat Fire е IDS програма.

Link to comment
Сподели другаде

И понеже си била от моя край как ще коментираш това ?

 

Искам градивна критика .

Гледай го до края ...Там е важно !

Няма повече запис ,защото вируса изтри и програмата за запис !

 

 

Ще ти направя удоволствие и го изгледах.

Ако съм нормален потребител и изтегля това нещо и го стартирам предполагам ще изтрие цялата система 32.И не би го спряло май нищо.Обаче от къде е изтеглено това програмче и с каква цел бихме си го инсталирали не мога да имам представа.Колко хора биха попаднали на тази уж програмка която се казва 666?

Link to comment
Сподели другаде

Ще ти направя удоволствие и го изгледах.

Ако съм нормален потребител и изтегля това нещо и го стартирам предполагам ще изтрие цялата система 32.И не би го спряло май нищо.Обаче от къде е изтеглено това програмче и с каква цел бихме си го инсталирали не мога да имам представа.Колко хора биха попаднали на тази уж програмка която се казва 666?

Ами то не знам защо е 666 ...

Можеше и да има друго име . Аз просто го стартирах да видя дали програмата ,която ме пази дали наистина ме пази ...

А и с този череп и 666 едва ли някой би го стартирал, но все пак ти благодаря за вниманието !

Лека вечер !

Link to comment
Сподели другаде

Ами то не знам защо е 666 ...

Можеше и да има друго име . Аз просто го стартирах да видя дали програмата ,която ме пази дали наистина ме пази ...

А и с този череп и 666 едва ли някой би го стартирал, но все пак ти благодаря за вниманието !

Лека вечер !

 

:bye:

Link to comment
Сподели другаде

hxxp://www.skatafka.com/download.php?file=55db6f85cdd8e03c16fe4b80516f06a9

http://www.virustotal.com/file-scan/report.html?id=7c38a8c4faa1c20ff5eddfca02ac7c79289e2d690e09d5bb0cdc0591914c9b6f-1308562016 Някой при желание може да пробва за клип - с някои от мълчащите програми.Тестов файл си е.

Link to comment
Сподели другаде

@Callisto на тебе оставям да гадаеш какви са правилата неми клипчета не ми се правят,както и обяснения. :introduce:

 

post-5346-0-21494400-1308560815_thumb.jpg

 

От къде намери тази снимка и коя версия на Есет е?:haha:

Не се притеснявай Nikssi.Аз си знам отговора ,а и всички тук си знаем кой колко разбира.

Не си спал 2 дни от пускането ми на поста, спокойно няма да се изложиш повече,може да отпуснеш вече.:giggle:

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...