Jump to content

Антивирусните програми - дискусии, мнения и съвети


Препоръчан пост

Аз, в контраст на това, което каза, най-малкото помагам на потребители с въпроси и проблеми.

 

Типично по-български,трябва да се изпъчим,то докато не се изтъкнем не можем,само аз.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 1k
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Явно много умни хора са я събирали тази статистика.Виж тази анкета http://download.cnet.com/8301-2007_4-20036621-12.html?tag=contentMain;contentBody Между Комодо и Аваст малка ли е разликата? и безплатната версия са много повече.

Много "умна" анкета,няма що! Мишоците се крият зад проксита,а те в случая може и 100% простотия да ударят!

Михнев, защо не ги отчитат там подобни реалности?

Защото са НЕреални,затова Нейчев !

Link to comment
Сподели другаде

Според мен ако някой предоставя безплатна програма тя не би била толкова ефективна колкото е платената.От друга страна за зарибявка може да са го направили,но не мисля че ще е по-надеждна от една платена хубава антивирусна.Също и както казва "Night_Raven"(много уважаван от мен човек) не гледай някакви анкети,а и все още със сигурност не си попаднал на някое гадно вирусче което да ти бърка в душицата и да не може лъвчето да го хване.Не че го плюя,но мисля че не може да твърдиш че е най-добрата.Мислиш ли че някой ще се наеме ей така да за без пари да направи перфектна антивирусна,няма такъв.А и аз не я харесвам тази защита защото няколко пъти съм изгарял от нея.Това се отнася до "tnn".
Link to comment
Сподели другаде

Ама Вие наистина ли вярвате, че някои като мен са способни да гласуват с безброй проксита за безплатна програма!? Истината е друга - тогава пуснаха линка с анкетата във форума на Комодо и желаещите са гласували.Анкетата си е реална, а Вие твърдите недоказуеми неща! Гласувания с прокси не са лишени от логика за небезплатни програми.Да Ви имам преценките за това кое е нереално! Нищо ново не мога да науча от Вас - разбира се че не желая да приемам, то трябва да има какво да се възприема. Няма проблеми при наличие на качество. Поздрави
Link to comment
Сподели другаде

Можеш да научиш стига да приемеш реалността!!

Сега не ползвам Comodo. Двете с Rising са доста над нивото на ESET. Имат и добри безплатни версии - те не са поорязани като другите безплатни програми. Това е реалност, ESET трябва да ги догонват, а не само да разчитат на евристика.

Link to comment
Сподели другаде

Нищо ново не мога да науча от Вас - разбира се

 

Ей тук вече не мога да не се намеся...!Това изказване е изключително нагло..!Аз мога да ви посоча поне няколко примера в които се вижда че има още мноого да учите..!Така че това изказване,просто не ви прави чест...!Всъщност познавайки народопсихологията на TNN,въобще не се учудвам..!Поздрави..!

Link to comment
Сподели другаде

Според мен ако някой предоставя безплатна програма тя не би била толкова ефективна колкото е платената.

Не е задължително. Има предостатъчно примери за безплатни програми, които са по-добри от платени събратя. Антивирусните не правят изключение.

Това, че дадена програма е платена, въобще не я прави автоматично по-добра от безплатна такава.

А освен това, дори и дадена платена програма да е по-добра от безплатна такава, не значи, че безплатната не е достатъчно добра за повечето/(почти) всички нужди.

 

Гласувания с прокси не са лишени от логика за небезплатни програми.

На колко ракии си, бе човек? Естествено, че са. Няма значение каква е програмата. Това е на практика фалшифициране на резултати/информация. Анкетите се създават, за да отразяват мненията на потребителите (хората), което значи, че всеки има право на 1 глас. Когато даден потребител гласува повече от веднъж от различни IP адреси, това изкривява реалните резултати.

Чак съм потресен, че трябва да ти обяснявам концепцията на анкетите.

 

Нищо ново не мога да науча от Вас

Естествено, че не можеш. Ти не си отворен да приемаш знания/информация/данни. Ти само бълваш такива. И то една и съща. Повтаряш я като развалена плоча.

Все едно си си запушил ушите с пръсти и не спираш да повтаряш каквото си знаеш. За видео илюстрация:

. Как може да става въпрос въобще за научаване на каквото и да било в такъв случай.

 

Сега не ползвам Comodo. Двете с Rising са доста над нивото на ESET. Имат и добри безплатни версии - те не са поорязани като другите безплатни програми. Това е реалност, ESET трябва да ги догонват, а не само да разчитат на евристика.

Това, че дадена програма е "орязана", не значи, че не е достатъчна за защита. Жестоко се съмнявам, че ESET имат да догонват Comodo и Rising. Avira например може би, но не и Comodo и Rising.

Link to comment
Сподели другаде

Ей тук вече не мога да не се намеся...!Това изказване е изключително нагло..!Аз мога да ви посоча поне няколко примера в които се вижда че има още мноого да учите..!Така че това изказване,просто не ви прави чест...!Всъщност познавайки народопсихологията на TNN,въобще не се учудвам..!Поздрави..!

Имал съм предвид само няколко мнения от последния ден, а не целия форум. Изключителната наглост явно все още не си я срещал...Дано не ти се налага. Когато човек сам си помага за какво са му помощници? Дори не чета темите за оказване на помощ. Там съвсем ще си умра от смях! Не визирам Вашия труд, а всевъзможните глупости случващи се на всевъзможни ползватели...

Link to comment
Сподели другаде

Не е задължително. Има предостатъчно примери за безплатни програми, които са по-добри от платени събратя. Антивирусните не правят изключение.

Това, че дадена програма е платена, въобще не я прави автоматично по-добра от безплатна такава.

А освен това, дори и дадена платена програма да е по-добра от безплатна такава, не значи, че безплатната не е достатъчно добра за повечето/(почти) всички нужди.

Да ,но почти всеки предпочита на компютърът да си инсталира поне 1 платена антивирусна(дори и кракната).Да съгласен съм донякъде с теб ,но ако погледнем от друга страна никой бе би се навил да прави ей така антивирусни софтуери без да има полза от това.

Link to comment
Сподели другаде

Никъде не се казва, че авторите на безплатни атнивирусни го правят заради синичките очи на потребителите. Разбира се, че става въпрос за бизнес и правене на пари. Обикновено безплатните програми се създават с цел да "зарибяват" хората по платените им версии по един или друг начин. Т.е. нещата са преценени така, че компанията все пак да прави пари, за да продължи да разработва и развива продуктите си. Всяка компания има различен бизнес модел. Има компании, които предлагат само платени продукти, а има компании, които разчитат и на безплатни такива.
Link to comment
Сподели другаде

Досега бях с Avira personal ,но ще я сменям и се двуомя между касперски и нод32.Обаче не знам какви са им плюсовете и минусите за да реша коя е за мен.Касперски май е по-сигурна ,но и по-тежка,макар ,че казват за версия 11 била не толкова тежка.Нод по-лека ли е в сравнение с касперски 11 или какво?Ако е от значение конфигурацията ми е АМД 2х2.1гх 4х1гб рам ати радеон 1650,уиндоус 7 ултимат 64бита.трябва обаче да има опция като намери нещо в компютъра не да си взема тя решенията (да трие наред) ,а да пита какво да прави,това ми е много важно...Както и това ,каква е разликата между Kaspersky Anti-Virus и Internet Security . Ще съм благодарен ако някой ми разясни тези неща.
Link to comment
Сподели другаде

Касперски май е по-сигурна....

 

Какво значи по-сигурна,всичко зависи от теб,примерно аз мога и без антивирус и пак вирус няма да хвана,та както казах всичко зависи от теб.А за това,дали Касперски или Нод,вместо да си товариш компютъра със безмислени функции които няма да ползваш,слагай Нод Антивирус,за мен е по-доброто решение.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...