Jump to content

Антивирусните програми - дискусии, мнения и съвети


Препоръчан пост

Изтегли Dr.Web CureIt!. Стартирай я. Отговори с отказ на първите два прозореца. Кликни Стартирай и потвърди с OK. Ще започне сканиране, което го прекрати чрез натискане на бутона в дясната част на програмата. Натисни клавиш F9. Махни отметката на Евристичен анализ. Иди на подпрозорец Действия и от падащо меню "Неизлечими" избери Информирай. Потвърди с OK. На основния екран избери Пълно сканиране и кликни зеления триъгълник вдясно, под логото. След като приключи цялото сканиране от меню Файл избери Запази списъка с отчета, запази го на работния плот и затвори Dr.Web CureIt!. Прикачи въпросния списък към следващия коментар. Ако е нужно, го архивирай.
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
  • Отговори 1k
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Инсталирах Morpheus Photo Animation Suite и заместих файла в инсталационната папка с кракнато exe при спряна защита на Avast-a.

Когато обаче стартирам програмата файловия щит на Avast-a я блокира и слага файла в клетката за вируси,като го приема за троянец.

Въпросът ми е мога ли да преодолея защитата на Avast?

Link to comment
Сподели другаде

Инсталирах Morpheus Photo Animation Suite и заместих файла в инсталационната папка с кракнато exe при спряна защита на Avast-a.

Когато обаче стартирам програмата файловия щит на Avast-a я блокира и слага файла в клетката за вируси,като го приема за троянец.

Въпросът ми е мога ли да преодолея защитата на Avast?

Задай на аваст да не закача файла, ако си сигурен, че е чист. Обаче ако файла се окаже опасен...не знам.

п.п Преди това сканирай съмнителния файл във вирустотал http://www.virustotal.com/ и дай шот на резултатите. Интересно ми е кои антивирусни ще изпищят и кои не.

Link to comment
Сподели другаде

https://www.virustotal.com/analisis/2508e9a9bb04b21f162eba7d20f848c896ba9d3ab0e3de416a4619678d016af7-1274872863 И аз си намерих нещо сродно.АВАСТ не лови този крак - обаче го лови АВГ. И как да съм сигурен дали е чист? Лаборатории грешат, та ние ли? После били следвали разни странни развития...
Link to comment
Сподели другаде

"Zero-day" Detection- Virus Total

 

Предоставям на вашето внимание статистически резултати от тестването на 192 вредоносни файла от типа "zero-dey", свалени от известният сайт-

[b]www.malwaredomainlist.com[/b]

.

 

Тестването е направено за 15 от най-известните АВ програми, чрез он-лайн скенера Virus Total, при следните, предварително приети, предпоставки:

 


  •  
  • В теста са включени всички файлове, които са били засечени от поне 1 антивирусна програма
  • Файловете не са подлагани на "ръчно" сканиране, при което евентуално би се получил резултат, различен от този на Virus Total
  • Тествани са само "пресни" файлове, постъпили на сайта в деня на тестването

 

Получените резултати в %, са представени на диаграмата:

 

http://s47.radikal.ru/i118/1005/ae/9a0e194d2d7a.jpg

 

Класация за месец май:

 

1. Panda- 52.6%

 

2. Gdata- 52.1%

 

3. Comodo- 46.4%

 

4. Bit Defender- 44.3%

 

5. Avira- 41.7%

 

6. Symantec- 41.1%

 

7. Kaspersky- 40.6%

 

8. NOD32- 40.1%

 

9. Avast- 35.9%

 

10.AVG- 34.4%

 

11.Trend Micro- 33.3%

Dr.Web- 33.3%

 

13.PC Tools- 29.2%

 

14.A-Squared- 20.8%

 

15.Rising- 17.7%

......................

Анализ на резултатите

Правят впечатление няколко основни момента:

 


  •  
  • Изненадващо за мен е отличното представяне на Panda, и нареждането в едни редици с титана GData. Грубо казано- всеки втори файл успешно се засичаше от Panda! Много голяма изненада...поне за мен!
     
  • Другият важен извод е 3-о и 4-о място, съответно за Comodo и BitDefender, изпреварвайки, претендиращите за лидерство Avira, Symantec, Kaspersky
     
  • Третият извод, което за мен е другата голяма изненада, е изключително слабото представяне, на иначе славещата се като параноична, A-Squared. Слабото представяне на китайския Rising- не е изненада, той винаги е бил на това ниво на детекция

Link to comment
Сподели другаде

  • 4 months later...
В няколко чуждестранни форума се натъквам на добри отзиви за Ad-Aware Free Internet Security от http://www.lavasoft.com/products/ad_aware_free.php Някой от съфорумците има ли преки лични впечатления? Заместили са наскоро разработчиците антивирусния енджин на Avira с този на Sunbelt Vipre Antivirus - програмата била лека, мощна и бързо се утвърждавала като една от най-добрите комплексни безплатни възможности. Comodo IS Free 5 дали вече се е сдобил с конкуренция? Аз ще пробвам сравнително новата програма. Споделям го, защото и други може да са любопитни като мен. Поздрави
Link to comment
Сподели другаде

Comodo IS Free 5 дали вече се е сдобил с конкуренция?

Да, Kingsoft например също имат продукт, който засича малко, бълва фалшиви тревоги наляво и надясно и посмъртно не може да почисти системата след зараза. :)

Link to comment
Сподели другаде

http://www.kingsoftsecurity.com/kingsoft-antivirus.html Това безплатно китайско чудо го пробвах наскоро и на другия ден го деинсталирах разочарован - обаче все пак тази програма не е безплатен интегриран пакет.
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...
  • 3 weeks later...
"Нищо "грабващо" няма в интерфейса... виждаш това, което ти се иска, ама то го няма....Според мен от Касап Лаб, все още не могат да напипат "правилния" интерфейс... Вида на зеленото в Касапа, не е верния цвят. Зеленото в НОД-а стои по-добре....при касапа, зеленото е някак си натрапващо се и "по-тежко". Интерфейса е много важен...трябва да е "мек", но и стилен....това го няма в касапа." Бетонов, ще ме умориш от смях... Благодарен съм ти, продължавай в този стил. Нищо, че нямам никакво намерение да инсталирам тези несправящи се добре програми...Украинските ми приятели за никаква преграда не ги считат и двете - същото и някои азиатци го твърдят.Те си знаят колко е вярно... Поздрави
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Поздравления за Comodo. Вече имат сертификат, който общо взето означава, че продуктът им може да засича най-основните и базови заплахи. Така че отново поздравления за Comodo и за постигнатото от тях ниво на посредственост.

Макар че като се замисля това все пак си е значително постижение за продукт, който сравнително наскоро започна да се отърсва от миризмата на оборски тор.

 

:)

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...