Jump to content

Антивирусните програми - дискусии, мнения и съвети


Препоръчан пост

И защо само между тези две програми следва да се прави избор? Вижте например hххp://soft.cngr.cn/201102/xbqqyxdzplscq.rar http://www.virustotal.com/file-scan/report.html?id=6ad2cc0bddf7571cc92f17b20b45eef667d64be6a9024074386b6a7333c7096f-1302523695 http://virscan.org/report/56f5a24bacfb55ec03b5b2f7b4166ecc.html AVG 10 класифицира Win32/Virut.Z Грешат ли?
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 1k
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

И защо само между тези две програми следва да се прави избор? Вижте например hххp://soft.cngr.cn/201102/xbqqyxdzplscq.rar http://www.virustota...096f-1302523695 http://virscan.org/r...f7b4166ecc.html AVG 10 класифицира Win32/Virut.Z Грешат ли?

 

Aми защото принципно тези двете най -много се споменават и са се набили в главата ми :).Макар,че излиза ,че първо трябва да се съобразя с това ,че ползвам 64 бита уин 7.Някои антивируси имат проблеми с 64-ките...

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Comodo Internet Security Pro от годишната им промоция не ми хареса - компютърът се тътреше из Интернет като костенурка.Деинсталирах го и последователно след това самостоятелно инсталирах Аваст, Авира, Нод 32 и Panda Cloud.Същата работа - пак бе бавен.След всяка деинсталация почиствам остатъци в регистрите. Спомагателните ми програми никакъв вредоносен код не откриха при сканиранията си. Замислях се за принудителен пореден преход към свеж Win. Полунашега преди това реших да пробвам и с безплатния Rising. Не мога да се начудя как, като с магическа пръчка ползваната ОС /Win XP SP3/ сякаш се отпуши... Нормализираха се скоростите и компютърът отново литна. Сега гадая за вероятните причини. Изглежда някакви конфликтности бяха налице.Май и аз като много други хора доста подценявам Rising Antivirus 23 Free Edition от http://www.freerav.com/ Безплатната версия за ползване в домашни условия е пълнофункционална и равностойна на платената. Ако не я тероризирам с разни опасни файлчета, вероятно дълго нормално ще си работи. Не виждам иначе защо в Азия ще я считат за най-добра безплатна програма в света. Че и тя не е идеална е ясно на всички.Сега не желая да я деинсталирам - откъде да зная, компютърът пак може да забави в пъти функционирането си.
Link to comment
Сподели другаде

Comodo Internet Security Pro от годишната им промоция не ми хареса - компютърът се тътреше из Интернет като костенурка.Деинсталирах го и последователно след това самостоятелно инсталирах Аваст, Авира, Нод 32 и Panda Cloud.Същата работа - пак бе бавен.След всяка деинсталация почиствам остатъци в регистрите. Спомагателните ми програми никакъв вредоносен код не откриха при сканиранията си. Замислях се за принудителен пореден преход към свеж Win. Полунашега преди това реших да пробвам и с безплатния Rising. Не мога да се начудя как, като с магическа пръчка ползваната ОС /Win XP SP3/ сякаш се отпуши... Нормализираха се скоростите и компютърът отново литна. Сега гадая за вероятните причини. Изглежда някакви конфликтности бяха налице.Май и аз като много други хора доста подценявам Rising Antivirus 23 Free Edition от http://www.freerav.com/ Безплатната версия за ползване в домашни условия е пълнофункционална и равностойна на платената. Ако не я тероризирам с разни опасни файлчета, вероятно дълго нормално ще си работи. Не виждам иначе защо в Азия ще я считат за най-добра безплатна програма в света. Че и тя не е идеална е ясно на всички.Сега не желая да я деинсталирам - откъде да зная, компютърът пак може да забави в пъти функционирането си.

Тодоре, голяма капия си! Пак ли опря до "хартиения"... :cooldude:

Link to comment
Сподели другаде

Тодоре, голяма капия си! Пак ли опря до "хартиения"... :cooldude:

Уж хартиен, ама пред очите ми тези другите споменати, защо не постигнаха подобен резултат!? Причините за констатациите ми може да се крият и в неизвестен и непознат вредоносен код. Азиатецът в това отношение е в групата на най-добре окомплектованите антивируси - значително по-добре се справя от ценените от теб програми на Bitdefender и ESET. Естествено понякога и той се дъни като всички защитни програми - миналия месец напълно ми блокира Win, а уж трябваше да го пази... Сега се случват някакви неблагоприятни промени при Comodo IS, та тръгнах нещо друго да си търся. Нямам идея докога пак ще съм с азиатския лидер.

Link to comment
Сподели другаде

Вчера, за пореден път, рекох да дам шанс на Касапа. Сложих КИС 2011. Тествах го с линкове от тук:

http://malc0de.com/database/

В интерес на истината засичаше без грешка още при опита за сваляне. Два-три файлова обаче, реших да разреша да бъдат свалени и да направя опит за стратиране, като преди това ги подложа и на ръчно сканиране. Дадох на един от файловете ръчно сканиране..че като се започна се едни въпроси- да бъде почистен- подтвърдих, после пак ме пита- да бъде ли лекуван- подтвърдих...какво чисти, какво прави не знам, ама след това като си започна самостоятелно едно безкрайно сканиране на цялата система...край няма.....половин час....час...не свършва... :bored: Баси простотията- аз му дадох да ми сканира едно единствено файлче, той след това ми ръгна да сканира целия диск...а и в крайна сметка не стана ясно- изчистен ли е компа или не...добре, че бях пуснал предварително Returnil-а, че...не се знае- знае ли се...След час "лекуване" на компа, не ми издържаха нервите и рестартирах. Какво беше учедването ми обаче след рестарта!? Получих, незнайно защо, съобщение от Касапа, че тестовия период ми е изтекъл и програмата е блокирана!!! А преди час бях активирал напълно редовна 30 дневна пробна версия!! Баси таш@ка!! За n-ти път Касапа ме разочарова, като програма! Непредсказуема, неуправляема и своенравна шиб@на програма! Абе как може другите компании да направят програмите си така, че да ти максимално лесно и ясно какво става, а тоя Касперски не може! За сканиране на едно едничко файлче, избълва "хиляди" съобщения- ту зелени, ту червени, и пак зелени, и пак червени....кому е нужно това? кой го интересува? Едно единствено съобщения трябва да има: "засечен е еди какъв си вирус! Какво да се предприеме?"...и точка! За първи пит ми се случва- 1 час след като е активирана напълно легално и за първи път на този компютър, АВ програма да съобщава, че пробния лиценз е изтекъл и да се блокира сама!! направо бях бесен!!

Разкарах я на секундата!! :devil:

Link to comment
Сподели другаде

".... и да се блокира сама!!" Как така сама? Вредоносен код често атакува защитните програми.Възниква борба между тях. Миналият месец пред мен при сродни експерименти, Rising напълно и до неизползваемост блокира Win XP SP3. Поне час се надборичкваха. След това форматирах дяла - за да няма шанс нещо да е останало. Защо вярваш на Returnil?Да не би да считаш програмчето за непреодолимо?
Link to comment
Сподели другаде

".... и да се блокира сама!!" Как така сама?

ами ей така...даде, ми съобщение в черевено, че лизенза е изтекъл и трябва да я закупя!

Сега като се замисля....възможно е да е от това, че бях пусна Returnil-а, и е всеизвестно, че Касапа на дава (под Virtual Box до сега не съм успявал да го подкарам) да го виртуализират! възможно е заради това- автоматично да се блокира лиценза...абе знам ли....непредсказуема, чепата програма...разкарах я завинаги...

Link to comment
Сподели другаде

off

На крива ракета космоса и е крив ,че сега и твоята работа същата,на крив инженер,криви сметки! :giggle:

На всеки може нещо сродно или подобно да се случи... Можеше да са му блокирали, изтрили или дори деинсталирали защитната програма. Съвсем и още повече щеше да е учуден. При мен напоследък на няколко компютри все са Symantec, Rising и Comodo - свикнах да отреагирам на контра. Издъни ли се някой - следват контрадействия с другите... И нищо добро не очаква разните там буболечкоподобни боклуци...Колкото искат да ме атакуват - поне няма да се мотам аз да ги издирвам...Сами ще са ми дошли. Поздрави

Link to comment
Сподели другаде

Съвсем и още повече щеше да е учуден. При мен напоследък на няколко компютри все са Symantec, Rising и Comodo - свикнах да отреагирам на контра.

Как ще коментираш Ikarus, Rising и Twister използват едни и същи драйвъри?

Link to comment
Сподели другаде

Нямам достатъчно информация за да коментирам подобни преценки. Rising например съвсем се е "скрил" в стремежа да стартира пръв,дори преди ползваната ОС и предварително всичко да контролира и проверява. Азиатско поведение... Twister може да озадачи всички с много FP. Comodo разчитат най-вече на невероятно добрата си Defense+. Symantec не зная още какво ще измислят след сонарите. Иначе и трите доста разчитат на облаци. Няма лошо. Евристиките нещо при тях са на по-заден план май. Иначе уважавам усилията и труда и на останалите. Не съм се венчал за тази временно харесана тройка. Може да има и промени.
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...