Jump to content

Антивирусните програми - дискусии, мнения и съвети


Препоръчан пост

Поздравления за Comodo. Вече имат сертификат, който общо взето означава, че продуктът им може да засича най-основните и базови заплахи. Така че отново поздравления за Comodo и за постигнатото от тях ниво на посредственост.

Макар че като се замисля това все пак си е значително постижение за продукт, който сравнително наскоро започна да се отърсва от миризмата на оборски тор.

 

:)

 

Според теб добрата евристика на ESET колко процента повишава нивото на засичане ако няма дефиниции ?

 

 

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 1k
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Поздравления за Comodo. Вече имат сертификат, който общо взето означава, че продуктът им може да засича най-основните и базови заплахи. Така че отново поздравления за Comodo и за постигнатото от тях ниво на посредственост.

Макар че като се замисля това все пак си е значително постижение за продукт, който сравнително наскоро започна да се отърсва от миризмата на оборски тор.

 

:)

 

Празни приказки само говориш,то като се замисля ти само това и правиш.

Link to comment
Сподели другаде

Не, това е, което ти и tnn правите в темата за "индивидуалните тестове". В нея само си чешете езиците и нищо повече. Не доказвате нищо. Не достигате до никакви дори леко значими резултати. Не напускате темата и не сте полезни по абсолютно никакъв на който и да било друг потребител. Не сте от полза дори на потребителите с въпроси и проблеми във връзка с Comodo - програмата, която така страстно боготворите. Единствената ви "функция" е да хабите трафика на форума и да консумирате пространство на сървъра, като пълните базата от данни с излишни глупости.

На моменти се чудя защо ви толерирам.

 

Аз, в контраст на това, което каза, най-малкото помагам на потребители с въпроси и проблеми.

Link to comment
Сподели другаде

Поздравления за Comodo. Вече имат сертификат, който общо взето означава, че продуктът им може да засича най-основните и базови заплахи. Така че отново поздравления за Comodo и за постигнатото от тях ниво на посредственост.

Макар че като се замисля това все пак си е значително постижение за продукт, който сравнително наскоро започна да се отърсва от миризмата на оборски тор.

 

:)

Щом Комодо са взели сертификат и вече VB не струва така ли ?

А като постигнат добър резултат и в AV-Comparatives и тях ли ще ги отречем ?

А коментара ти като цяло е пълен с негативизъм спрямо Комодо ,което ти изкривява и преценката в случая !

Link to comment
Сподели другаде

Според теб добрата евристика на ESET колко процента повишава нивото на засичане ако няма дефиниции ?

Много ми е трудно да кажа. AV-Comparatives имат тестове на проактивната защита на антивирусни програми и там NOD32 последно е засякла 56% от заплахите. Не е ясно обаче кои от откритите заплахи са щели да бъдат открити и чрез дефицниите. Лично на мен ми се струва може би около 20-30%, но това е изцяло лична и субективна преценка. Напълно е възможно да съм в грешка и то доста. Просто не следя програмата особено и не съм запознат надълбоко с евристиките й в момента.

Link to comment
Сподели другаде

Сега програмите на Symantec,Comodo и Rising са най-използваните в света.Многото милиони ползватели са доказателство за доказващо се ежедневно качество. А някакви тестващи от незная какво си ниво пробват да ме убеждават, че това не е безспорна истина. Какво и как още да доказваме? Та то си е ясно за всички, които са безпристрастни. Някои хора се чудят какво да правят с цел да се продават определени програми. ESET докато бяха основен спонсор имаха най-много награди от Вирусбюлетин! Това е ясно какво означава... Всички тези неща се правят с определена цел.
Link to comment
Сподели другаде

Щом Комодо са взели сертификат и вече VB не струва така ли ?

А като постигнат добър резултат и в AC-Comparatives и тях ли ще ги отречем ?

А коментара ти като цяло е пълен с негативизъм спрямо Комодо ,което ти изкривява и преценката в случая !

VB сертификат струва, но струва много малко. "Сертификат" от AV-Comparatives би струвал повече, но и той не би бил абсолютно доказателство за качество. Макар че ме съмнява Comodo да участва в някой от бъдещите тестове на AV-Comparatives. Не са готови още и Melih го знае. Той обожава тестове и не би пропуснал да си лепне още някой банер за издържан/извършен тест, ако Comodo се справи добре.

Да не говорим колко двулично е всичко, защото точно "великият" Melih се мъчеше да убеди всички как антивирусните не са ефективни, как не са надеждни и че проактивната защита (HIPS във въпросния случай) е правият път. И изведнъж се мъчи да пробута и антивирусна.

Това е същият човек, който се опита да изкара Comodo едва ли не потърпевша от ситуацията с изтеклите SSL сертификати, като всъщност не е така. И на всичкото отгоре не беше особено подробен откъм допълнителна информация. Такова шикалкавене не е привично на реномирана компания, каквато Melih се тупа у гърдите, че е Comodo.

 

Да, има негативизъм в коментара. Няма как да няма негативизъм с оглед на миналото на компанията и всичките й издънки и отношението към потребители. А и не виждам да критикуваш потребителите, които пък я превъзнасят в ангел-спасител.

 

Сега програмите на Symantec,Comodo и Rising са най-използваните в света.Многото милиони ползватели са доказателство за доказващо се ежедневно качество. А някакви тестващи от незная какво си ниво пробват да ме убеждават, че това не е безспорна истина. Какво и как още да доказваме? Та то си е ясно за всички, които са безпристрастни. Някои хора се чудят какво да правят с цел да се продават определени програми. ESET докато бяха основен спонсор имаха най-много награди от Вирусбюлетин! Това е ясно какво означава... Всички тези неща се правят с определена цел.

Нещо се бъркаш. Comodo въобще не е толкова известна, колкото Symantec. Rising е адски разпространена в Китай и евентуално околонстите, но дотам. В останалата част на света е доста неизвестна като цяло.

Нужно е просто да се проверят известните международни софтуерни поратли за броя на изтеглянията на антивирусните програми и става ясно, че Comodo въобще не е толкова известна колкото останалите.

Link to comment
Сподели другаде

 

 

Да, има негативизъм в коментара. Няма как да няма негативизъм с оглед на миналото на компанията и всичките й издънки и отношение към потребители. А и не виждам да критикуваш потребителите, които пък я превъзнасят в ангел-спасител.

Аз съм критикувал Комодо не веднъж и да имат много издънки ... Наскоро имаха такава като пуснаха COMODO Cleaning Essentials само че без хваления от тях DACS ! Щели да го интегрират другаде . Но виждам че се опитват да влезнат в правия път макар и малко по малко ! И затова споделих новината .

Относно потребителите ... Ми не ми се спори с tnn ... С tanganika съм спорил достатъчно .

А пък и сме хора все пак няма да се избием за една програма я !

Link to comment
Сподели другаде

Сега програмите на Symantec,Comodo и Rising са най-използваните в света.

Що пишеш глупости не ми е ясно,глупост след глупост :punish:

http://images.backata.com/thumb-AD7E_4D9EFDB4.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Явно много умни хора са я събирали тази статистика.Виж тази анкета http://download.cnet.com/8301-2007_4-20036621-12.html?tag=contentMain;contentBody Между Комодо и Аваст малка ли е разликата? Rising често го "пропускат", а той надмина 100 000 000 ползватели още през 2009 г. Сега не могат да ги преброят в Азия - заради безплатната версия са много повече. Михнев, защо не ги отчитат там подобни реалности?
Link to comment
Сподели другаде

Явно много умни хора са я събирали тази статистика.Виж тази анкета http://download.cnet.com/8301-2007_4-20036621-12.html?tag=contentMain;contentBody Между Комодо и Аваст малка ли е разликата? Rising често го "пропускат", а той надмина 100 000 000 ползватели още през 2009 г. Сега не могат да ги преброят в Азия - заради безплатната версия са много повече. Михнев, защо не ги отчитат там подобни реалности?

Тодоре, аз ти задавам простичкият въпрос: от 100 вредни файла, свалени от MDL или от Malc0de, колко файла ще закове мълчаливото хартиеното лъвче- било при сваляне, било при ръчно сканиране...стартирането го оставяме на страна?

Не знаеш ли? аз ще ти кажа- максимум 25%....което е пълна трагедия!

Link to comment
Сподели другаде

Дай някой друг линк в подходящата тема. Да не мислиш, че ще му спестя пропуск...Няма непробиваема програма. Обаче засега безплатната версия на азиатеца надмина очакванията ми. Пази си като лъв и заедно с него не съм инсталирал друга програма - за да ми е оптимално бързо работеща системата.
Link to comment
Сподели другаде

Ми не ми се спори с tnn ...

Никой нормален човек не би спорил с tnn, също както никой нормален човек не би спорил с телевизора си, защото те не са способни да възприемат, а само да предават.

 

Явно много умни хора са я събирали тази статистика.Виж тази анкета http://download.cnet.com/8301-2007_4-20036621-12.html?tag=contentMain;contentBody Между Комодо и Аваст малка ли е разликата? Rising често го "пропускат", а той надмина 100 000 000 ползватели още през 2009 г. Сега не могат да ги преброят в Азия - заради безплатната версия са много повече. Михнев, защо не ги отчитат там подобни реалности?

Анкетата ми е ясна. Един господ знае от колко проксита е гласувано, за да се постигне този резултат. Не гледай глупави анкети. Гледай брой изтегляния по порталите.

Link to comment
Сподели другаде

"Гледай брой изтегляния по порталите." Повечето хора не теглят ли от официалните сайтове на авторите на програмите? Аз съм я изтеглил от http://www.freerav.com/ Виж и http://www.rising-global.com/about-us/contact-us/contact-us.html
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...