Jump to content

Антивирусните програми - дискусии, мнения и съвети


Препоръчан пост

NOD32 2.70.32 !? Сам ли? Или отново проактивно накачулен !? Ще проверяваш за какво - той може и нормално да работи, ако творението е на майстор-пират. И какво от това... Разминава се с изискванията ми - дори и последната платена версия сега е много далече от тях.Някои вече са в Облаците... Поздрави

Преди година се отказах от комбинирането на защитни програми,оставил съм NOD32 2.70.32 сам с уиндоуската стена.Имах предвид че засича зловреден код не по-малко от последната версия.Идеята на това занятие е да проверя дали има разлика в качествата на проактивното засичане или антивирусните компании само бълват нов софтуер за да взимат по-лесно парите от потребителите.

Какъвто и да е майстор-пирата все някоя и по-някое време ( дори и късно ) програма за контролни сканирания ще го залови.

Имам лоши спомени от Panda Cloud Antivirus та внимавам с облаците.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 1k
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Като за фиксната и стара версия NOD32 2.70.32 тази вечер засече това което хвана и последната легална версия на NOD32.

Реших и аз да пробвам фикснат NOD32 защото от 2 години наблюдавам 4 компютъра на познати които го ползват и не са преинсталирали ОС. Всеки път ги питам дали са имали някакви проблеми с вируси и всеки път отговора им е „ НЕ „

Другото което ме накара да го направя е че доста съм чел как фикснат NOD32 не ловял зловреден код.Това го правя с цел да разбера кой казва истината та мисля да ползвам фикснатия NOD32 2.70.32 докато се получат разлики в засичанията с последната легална версия ESET NOD32 Antivirus 4.0.467.

Да, за дефинициите мога да се съглася - едни и същи са и за старите и за новата версия на програмата, и да - според мен също фикса въобще не пречи на програмата и това че фикснат нод не работи коректно е лъжа. Отнася се и до повечето триалресети - че какво могат те да увредят, щом програмите продължават да работят пълнофункционално и напълно по същия начин с легално активираните- проверявал съм го с КИС2009 и НИС2010...

Друг е въпроса обаче за версията на програмата- мисля че при фикснат НОД32 не се ъпдейтват самите модули на програмата и те старите не са толкова ефективни, или въобще ги няма, и примерно 4 версия би се справила значително по-добре, или по-бързо с някой нов вирус отколкото версия 2.7, която може и въобще да не успее....

Няма да е лошо обаче, щом си се хванал, да довършиш до край начинанието си и да докажеш нагледно това твърдение, че разлика в работата на фикснат НОД32 и легално активиртан няма.

Link to comment
Сподели другаде

Друг е въпроса обаче за версията на програмата- мисля че при фикснат НОД32 не се ъпдейтват самите модули на програмата и те старите не са толкова ефективни, или въобще ги няма, и примерно 4 версия би се справила значително по-добре, или по-бързо с някой нов вирус отколкото версия 2.7, която може и въобще да не успее....

Няма да е лошо обаче, щом си се хванал, да довършиш до край начинанието си и да докажеш нагледно това твърдение, че разлика в работата на фикснат НОД32 и легално активиртан няма.

Така твърдят имащите финансова изгода.Най-вече ме провокираха с това че ползват насаждането на страх като техника за продажба на новите версии ( имам предвид всички антивирусни компании ),които ползвали нови методи за откриване на новия зловреден код,но дали е така времето ще покаже.

Разбира се че ще го направя сега със COMODO Time Machine мога да тествам мнооого защитни програми само с един рестарт :bgflag:

Но това което е написал Night_Raven за " COMODO Time Machine " трябва да се вземе под внимание за да няма фатално постардали,защото програмата е като автомат Калашников в ръцете на дете.

Link to comment
Сподели другаде

Tanganika, а ако се докараш до множество следващи едно след друго саморестартирания на ползваната ОС какво ще правиш? Тоест ако тя изобщо не може да зареди дори и след десетки рестарти. Не ти ли се е случвало? Live Cd-та вършат прекрасна работа - обаче веднъж преди време не можах ни едно от тях да стартирам. После загубих няколко часа за форматирания с преинсталиране на Win XP, а дообновяването продължи и на другия ден.Отделно и инсталациите и на всяка ползвана програма. От много експерименти понякога и това се случва. Поздрави
Link to comment
Сподели другаде

Tanganika, а ако се докараш до множество следващи едно след друго саморестартирания на ползваната ОС какво ще правиш? Тоест ако тя изобщо не може да зареди дори и след десетки рестарти. Не ти ли се е случвало? Live Cd-та вършат прекрасна работа - обаче веднъж преди време не можах ни едно от тях да стартирам. После загубих няколко часа за форматирания с преинсталиране на Win XP, а дообновяването продължи и на другия ден.Отделно и инсталациите и на всяка ползвана програма. От много експерименти понякога и това се случва. Поздрави

Случвало ми се е но не от зловреден код,а от Panda Cloud Antivirus преди година.

Това че не си успял да стартираш Live Cd е в сферата на фантастиката освен ако не е било повредено преди това.Все още не съм чел за зловреден код който да се стартира преди инсталационния диск на Windows или Live CD

Най-малко ме притеснява преинсталирането на ОС след като базата от данни на работния компютър е винаги обновена и качена на флаш памет + сървари в интернет и за 30 минути все едно нищо никога не се е случвало :lookaround:

Link to comment
Сподели другаде

Не мисля, че се твърди, че по-новите версии на антивирусните са по-добри, само заради финансови облаги. Дори не само не го мисля, а съм сигурен, че не е така. Не и за по-сериозните компании. Дефинициите може и да са едни и същи, но останалите възможности на програмата са различни. Подобренията може да са от различно естество - по-устойчива самозащита, подобрени възможности за почистване в дадени ситуации и още и още. Дори и да не изглежда така на пръв поглед, е важно всичкия инсталиран софтуер за сигурност да е актуален, независимо какъв е той.
Link to comment
Сподели другаде

А при отказващо да работи CD-ROM устройство какъв диск ще стартираш? Вече съм забравил как и след колко опита все пак успя да стартира преинсталацията на Win XP от диска със свеж Win. Идваше ми да изхвърля компютъра. После вече над година не съм имал такъв случай и проблем със същото CD-ROM устройство. Вероятно и вредоносен код може да причинява подобни усложнения! Поздрави
Link to comment
Сподели другаде

Не мисля, че се твърди, че по-новите версии на антивирусните са по-добри, само заради финансови облаги. Дори не само не го мисля, а съм сигурен, че не е така. Не и за по-сериозните компании. Дефинициите може и да са едни и същи, но останалите възможности на програмата са различни. Подобренията може да са от различно естество - по-устойчива самозащита, подобрени възможности за почистване в дадени ситуации и още и още. Дори и да не изглежда така на пръв поглед, е важно всичкия инсталиран софтуер за сигурност да е актуален, независимо какъв е той.

Странно преди време твърдеше че не е фатално да се ползват стари версии на HIPS програми :-8

Tnn

А при отказващо да работи CD-ROM устройство какъв диск ще стартираш? Вече съм забравил как и след колко опита все пак успя да стартира преинсталацията на Win XP от диска със свеж Win. Идваше ми да изхвърля компютъра. После вече над година не съм имал такъв случай и проблем със същото CD-ROM устройство. Вероятно и вредоносен код може да причинява подобни усложнения! Поздрави

 

Вероятността да ме удари метеор по главата с големината на Тексас е по-голяма от наличие на такъв зловреден код.Поздрави

Link to comment
Сподели другаде

Странно преди време твърдеше че не е фатално да се ползват стари версии на HIPS програми :-8

Да, не е фатално заради типа на защита, който се предлага. Това не значи обаче, че не е препоръчително да се ползва актуална версия.

Link to comment
Сподели другаде

А да ти "изчезне" CD-ROM устройството - да не можеш да го намериш и да умуваш как да го възстановиш, случвало ли ти се е? Изобщо не е толкова ниска вероятността за какви ли не разнообразни усложнения. Поздрави
Link to comment
Сподели другаде

А да ти "изчезне" CD-ROM устройството - да не можеш да го намериш и да умуваш как да го възстановиш, случвало ли ти се е? Изобщо не е толкова ниска вероятността за какви ли не разнообразни усложнения. Поздрави

Искаш да кажеш че съществува зловреден код който носи със себе си клещи и отверки.Че съм аматьор съм аматьор,но ти вече се опитваш да ме хвърляш по върбите.

Link to comment
Сподели другаде

Искаш да кажеш че съществува зловреден код който носи със себе си клещи и отверки.Че съм аматьор съм аматьор,но ти вече се опитваш да ме хвърляш по върбите.

И защо ще го правя - опитвам се да те предупредя. Същевременно не бих желал да преувеличавам възможностите на вредоносния код.Дори ми стана хоби да го преследвам - доколко е успешно е съвсем друг въпрос. Не всеки път се получава. Поздрави

Link to comment
Сподели другаде

Тъй като не ползвам антивирус, а hijackthis под 7-цата не работи, с какво мога да проверя профилактично системата за зарази и съмнителни процеси?
Link to comment
Сподели другаде

  • 4 months later...
Здравейте и от мен аз още съм новобранец между вас но имам голям провлем със Win32Pinfi parite и незнам как дасе справя със този проблем и със коя анти вирусна даги премахна щеви бъда признателен ако ми помогнете
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...