Jump to content

Антивирусните програми - дискусии, мнения и съвети


Препоръчан пост

Мисълта ми бе, че не се сещам за друга програма без карантиниране.Microsoft SE също доста пропуска и не може да ми осигури защитеност като тази с добре подбрани и настроени IDS+HIPS програми, ползвани дори и без действащ антивирус. Поздрави

работата на антивируса е да засича вируси (съответно твърдя,че MSE се справя по-добре от Panda Cloud), тази на хипса - да блокира изпълнението на кода. всяко едно си върши неговата работа. заедно осигуряват добра защита, но едното без другото няма да доведе до по-добър резултат от колкото и двете заедно. не всеки ще знае дали да позволи стартирането на дадено приложение.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 1k
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Microsoft SE едва ли скоро ще догони в дефинициите лаборатория с традиции и доста милиони клиенти като тази на испанците. Поне аз така мисля и заради достъпа до тези дефиниции понякога инсталирам за кратко Panda Cloud.Нали все с нещо трябва да се проверяват IDS/HIPS програмите - в смисъл пропуснали ли са нещо. Поздрави
Link to comment
Сподели другаде

Нали все с нещо трябва да се проверяват IDS/HIPS програмите - в смисъл пропуснали ли са нещо. Поздрави

Ще пропуснат,ако разрешиш,ще допуснат,ако не знаеш какво разрешаваш!

Без намесата на потребителя няма как нито да допуснат нито да отблъснат,освен ако IDS/HIPS програмите не решат нещо друго на базирана информация,там също може да има изненади.Много зависи от HIPS-а ,който използва дадена програма.

Link to comment
Сподели другаде

Така е, а аз доста се омотах с различни варианти на IDS + HIPS програми. Да не говорим, че и антивируси им изреждах - KAV 2010,NOD32v.4,Panda Cloud, Avira Free,Comodo,Dr WEB. A-squared 4.5 Free все е на линия с обновени дефиниции на Ikarus. Има и още много други. Какви програми да си купя - с три компютъра в годишен план не мога да смогна да им ползвам пробните и промоционалните версии. И така е с години и дори за себе си не мога да определя кои програми са най-добри. Поздрави
Link to comment
Сподели другаде

Microsoft SE едва ли скоро ще догони в дефинициите лаборатория с традиции и доста милиони клиенти като тази на испанците. Поне аз така мисля и заради достъпа до тези дефиниции понякога инсталирам за кратко Panda Cloud.Нали все с нещо трябва да се проверяват IDS/HIPS програмите - в смисъл пропуснали ли са нещо. Поздрави

Честно казано бих избрал MSE по всяко време пред всякакви продукти на испанците. Бих избрал MSE и пред AVG Anti-Virus Free, ако става въпрос. Това е достоен продукт за защита и спокойно си се конкурира с продуктите на Kaspersky, ESET, Avira и Alwil Software.

Понеже обичаш (а и не само ти) тестове, ето ти един. Лично аз не бих си избрал антивирусната програма само по такива тестове, но ти (и не само) се впечатляваш, затова ти го предоставям.

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря. Интересни са ми донякъде - обаче не им вярвам. ESET, Avira и Alwil Software не са все още доказан и утвърден еталон и никъде в света не ги считат за подобни. Донякъде такива са Symantec,McAfee,Kaspersky,Panda,Trend Micro.И австрийските, както и китайските ми любимки не са в тази група. Обаче най-ми е интересно с всичките и по-добре да не ги деля на грандове и нетакива. Защото всичките догонват вредоносния код. Поздрави
Link to comment
Сподели другаде

Въпросните компании, евентуално с изключение на Kaspersky Lab, са известни, защото са по-големи. По-големи са, защото са по-стари. Symantec и McAfee например са компаниите с едни от най-ранните антивирусни продукти. Ранните версии на Norton AntiVirus например не само бяха сред малкото на брой такива програми, но бяха и добри. Благодарение на Питър Нортън и някои негови чудесни програми, когото Symantec в общи линий изритаха като мръсно коте в един момент, те придобиха добра популярност. След това се концетрираха върху маркетинга и нещата си дойдоха на мястото. Symantec и другите подобни компании са големи, защото се ползват от много хора, а се ползват от много хора, защото са включени в софтуерната окомплектовка на много OEM производители. В испания например Panda Security си се включва в много OEM пакети, което е и разбираемо. Symantec пък са НАВСЯКЪДЕ, малко или много. Невежите в областта, които преобладават, в крайна сметка е много по-вероятно да си купят лиценз именно на въпросната програма, която е в комплект с компютъра/лаптопа им. Сходна ситуация, която ще ползвам за допълнителна илюстрация, е тази с Internet Explorer и неговият дял. Internet Explorer е най-разпространеният и утвърден браузър, въпреки че не може да се нарече най-добър (защото няма най-добър браузър) или значително по-добър от другите. Просто е вграден в Windows и хората привикват с него.

Въпросните компании са утвърдени имена, но това не гарантира, че са и надеждни и ефективни. Т.е. "утвърдени" по принцип носи в себе си смисъла на "известни" и "ефективни". Понякога обаче носи смисъла само на първата обаче. В случая с тези компании е точно така.

Link to comment
Сподели другаде

Norton AntiVirus преди време беше невероятен! Ловеше заплахите без да мигваше, защитаваше,беше просто върха.Но явно взеха да обръщат повече внимание на маркетинга и програмата не е вече в този си характерен за нея твърд стил с/у заплахите. Така,че не бих казал,че след като са се концентрирали върху маркетинга,нещата са оправени,за тях финансово,може,но не и за програмата в каквато светлина я познавахме преди време.
Link to comment
Сподели другаде

Може би са се съсредоточили повече над корпоративния Symantec Endpoint Protection - той си е на познатото от преди ниво. Впечатляваща проактивна защита. Обаче е с характеристики на тежкоатлет и съобразно тях е изненадващо нормално пъргав. Norton AntiVirus не съм го инсталирал няколко години - зная, няма как да е съпоставим със SEP. Поздрави
Link to comment
Сподели другаде

Може би са се съсредоточили повече над корпоративния Symantec Endpoint Protection - той си е на познатото от преди ниво.

Е,точно това потвърждава и казаното по-горе!

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря за информацията! Сдобих се и аз с един лиценз. Сега си я инсталирах, Avast! AntiVirus 4.8 Pro също работи, не знам дали ще си пречат. Засега не забелязвам проблеми. Програмата си върши работата, блокира разни хостове-натрапници... :)
Link to comment
Сподели другаде

Благодаря за информацията! Сдобих се и аз с един лиценз. Сега си я инсталирах, Avast! AntiVirus 4.8 Pro също работи, не знам дали ще си пречат. Засега не забелязвам проблеми. Програмата си върши работата, блокира разни хостове-натрапници... :)

Антивирусните енджини на Avast и Ikarus не вярвам дълго безконфликтно да съжителстват. Поздрави

Link to comment
Сподели другаде

Сега си я инсталирах, Avast! AntiVirus 4.8 Pro също работи, не знам дали ще си пречат. Засега не забелязвам проблеми. Програмата си върши работата, блокира разни хостове-натрапници... :)

Добави я към изключенията на Avast,аналогично и обратно!

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...