Jump to content

Дискусия: Как защитавате компютъра си?


Препоръчан пост

Аз ползвам Windows Vista Ultimate от почти 6 месеца и не използвам антивирусен софтуер. Общо взето за 14-те си години съм се научил да се пазя и системата ми работи отлично. Миналата седмица пуснах една проверка на компютъра от Windows Live One Care и се оказа, че нямам нито един вирус, шпионин или каквото и да е друго злобно създание :peace: Разчитам единствено на ъпдейтите от майкрософт и съм си включил стената.
Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...
  • Отговори 382
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

- антивирус: KIS20098.0.0.357 финал

- защитна стена: Тази в касперски и Windows Firewall

- антиспай програми: SUPERAntiSpyware и Malwarebytes' Anti-Malware;

- други: използвам HijackThis,CCleaner и други малки чистачки профилактично

 

Това е за сега :crosseyes1:

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...
Реших да премахна антивирусната ми (NOD32) и да я заменя с ProSecurity Free. Така или иначе основно ми засича разни потенциално опасни обекти, та реших да я заменя с добър HIPS механизъм, което ми липсваше до този момент. Да видим как ще е положението. Надали обаче ще върна антивирусна обратно, защото не виждам нито една, която да отговаря на сравнително високите ми изисквания. NOD32 е най-близо, но лицензът ми за нея не е вечен. След като изтече не ми се прахосват пари (мои или чужди) за антивирусна вече, а безплатните продукти, макар и не толкова лоши, си остават малко тежички според мен, което ги елиминира от списъка за потенциални кандидати да пазят компютъра ми.
Link to comment
Сподели другаде

  • 5 weeks later...
Така или иначе основно ми засича разни потенциално опасни обекти, та реших да я заменя с добър HIPS механизъм, което ми липсваше до този момент.

 

Привет,

 

Не знам дали високите ти изисквания са основателни, при положение, че явно не си си направил труда дори бегло да разгледаш настройките и възможностите които предлага програмата независимо коя е тя, и да не ти засича потенциално опасните програмки които вероятно използваш за да не те дразнат.

Link to comment
Сподели другаде

Проблемът не се състоеше в това, че NOD32 (или която и да е подобна програма) засича потенциално опасни обекти, а аз не исках. Проблемът е, че като изключим тях друго не откриваше. Т.е. така и не съм се заразявал с истински опасни обекти. Иначе изключването на засичането на потенциално опасни обекти е лесна работа, но просто не беше това проблемът.
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
.Качих си вчера ESET NOD32 Antivirus3.0.672.0 платена 5лв.на месец чрез sms.Първите ми впечатления в сравнение с Norton и Symantec,малко ресурси заема и нета стана много бърз.Друго да допълните вие.
Link to comment
Сподели другаде

Ами, да допълним...

 

Антивирус: Kaspersky Anti-Virus 2009 8.0.0.454 Final (страхотен е!).

Защитна стена: вградената в Windows XP

Антишпионски: Еwido micro scan и Malwarebytes' Anti-Malware

За почистване: CCleaner; RegSupreme; TuneUp Utilities 2008

 

П.П. Задължително всички последни ъпдейти....И компа фърка!

Link to comment
Сподели другаде

Не го защитавам. С добри настройки на рутера, Linux и актуален софтуер се чувствам относително сигурен. Дори когато ползвах Windows (предимно) не съм хващал зловреден вирус, само че внимавах повече. Разбира се, това не е препоръчително за неопитни потребители или такива с лоши навици.

 

Помнете, най-сигурна защита е хардуерната :) .

Link to comment
Сподели другаде

Аз разчитам на Sophos от около година, всъшност откакто чух за него. Няма го в никакви класации и ранглисти, но според мен удря в земята Nod32, Kaspersky и тн. Малко товари в повечко, но се преживява. Ъпдейти на всеки час. Когато излезе Nod32 3.0 го деинстралнах за да видя новия Nod, но съм много разочарован, след като върнах Sophosa ми намери 38 троянеца. :crosseyes1:
Link to comment
Сподели другаде

Изказвания от рода на "имах програма Х, деинсталирах я и сложих програма Y, после върнах програма X и ми намери " има бол. За жалост обаче в тях има доста малко смисъл, просто защото всяка програма счита различни неща за заплахи и често се случва някой да ми каже "ама тя ми намери още вируса като я сложих" и да е окаже, че тези "вируси" са всъщност някакви joke програми и потенциално опасни обекти, които новата програма отчита като опасни и потребителят изпада в паника при първия екран с предупреждение. Така се градят митове за програми, че са по-добри, защото ловят повече. Бройката е хубаво нещо, но далеч не е единственият фактор.
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 months later...
Реших да премахна антивирусната ми (NOD32) и да я заменя с ProSecurity Free. Така или иначе основно ми засича разни потенциално опасни обекти, та реших да я заменя с добър HIPS механизъм, което ми липсваше до този момент. Да видим как ще е положението. Надали обаче ще върна антивирусна обратно, защото не виждам нито една, която да отговаря на сравнително високите ми изисквания. NOD32 е най-близо, но лицензът ми за нея не е вечен. След като изтече не ми се прахосват пари (мои или чужди) за антивирусна вече, а безплатните продукти, макар и не толкова лоши, си остават малко тежички според мен, което ги елиминира от списъка за потенциални кандидати да пазят компютъра ми.

 

Аз имам едно предложение - защо не пробваш новата Comodo Internet Security+Comodo BOClean?!

Стената е бетон и в комбинация с Comodo BOClean се получава една наистина качествена защита при това напълно безплатна!

Само за анти-вируса не мога да дам гаранции!!!

Link to comment
Сподели другаде

IvanD, предложението ти е добро, но не и за антивирусната. Comodo Antivirus е една от най-слабите (да не кажа най-слабата) антивирусна, която съм виждал. За щастие Comodo Firewall я компенсира.

 

Честита Бъдни вечер!

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...