Jump to content

Дискусия: Как защитавате компютъра си?


Препоръчан пост

Преди 3 години от както си купих NOD32 от тогава си го плащам и изобно ще съм имал никакви проблеми. Имам му 100% доверие. Включил съм Windows Firewall и понякога правя някое друго сканиране с HiJackThis и AutoRuns.
Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...
  • Отговори 382
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Стремя се да ползвам най-добрите програми - тестове и изследвания много - лидерите в различни периоди са различни - просто сменям програмите с цел максимална защитеност ! Сега разчитам на Avira Premium + Comodo Firewall Pro - но след няколко месеца как ще са развитията - не мога да гадая - но зная - пак ще съм с най-добрите решения.... На никой не препоръчвам "влюбване" в която и да е единствена програма ! Поздрави
Link to comment
Сподели другаде

  • 4 weeks later...

Доста вода изтече от предишния ми коментар и много неща се промениха сред антиспай програмите. Програми, които преди бяха малко или много добри, сега вече далеч не са такива. В момента ползвам следния защитен софтуер:

- антивирус: ESET NOD32 AntiVirus 3;

- защитна стена: Outpost Firewall 2.7 - т.е. същата е, но това е поради липса на достатъчно добра алтернатива поне до момента, макар че дебна кога Online Armor Free ще бъде оптимизирана достатъчно добре, за да се вмести в изискванията ми и да мина на нея;

- антиспай програми: SUPERAntiSpyware и Malwarebytes' Anti-Malware;

- други: профилактични проверки с HijackThis и Autoruns от дъжд на вятър.

Link to comment
Сподели другаде

Ам аз така защитавам компютъра си:

Антивирус - Нод32 version 2.7 ( тряаа ъпдейтвам , ама ма мързи)

anti-spy - SpyBot - Search & Destroy version 1.5.2

FireWall - Windows FireWall , колкото да се каже че имам.

Профилактични проверки с HiJackThis отвреме на време.

В интернет ме пази Opera , IE + NETcAptor :D

Link to comment
Сподели другаде

Доверявам се на Kaspersky Internet Security 7.0.1.325 най-вече заради скенера в реално време и дефинициите, които пускат от Kaspersky Lab. Друго нещо, което ми е доста полезно е проактивната защита. При настройки по подразбиране е малко досадно, но с времето се научаваш къде да "пипнеш". Защитната стена и по-скоро NDIS филтъра създаваше проблеми доста време, но с всяка версия нещата се подобряваха и ето даже днес версия KIS 8.0.0.357 е със статус Technical Release. Далеч съм от мислъта, че с новата версия проблемите ще изчезнат напълно, но от Kaspersky Lab показаха, че имат желание да работят и за това подсказва и изцяло пренаписаните модули на някой от компонентите.
Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...
За антивирус използвам ESET Smart Security,според мен много си е добра.Първо си бях сложил Symantec тъй като ми го даваха 6 месеца безплатно с оригиналните драйвери на компютъра.Може би той е по-добър но и доста повече товари.За защитна стена чудя се дали да сложа Comodo.
Link to comment
Сподели другаде

За антивирус използвам ESET Smart Security,според мен много си е добра.Първо си бях сложил Symantec тъй като ми го даваха 6 месеца безплатно с оригиналните драйвери на компютъра.Може би той е по-добър но и доста повече товари.За защитна стена чудя се дали да сложа Comodo.

Norton IS не е по - добър от ЕСЕТ СМАРТ СЕКЮРИТИ. Няма място за сравнение :thumbsup:

Link to comment
Сподели другаде

И как го прецени или установи .... Поздрави

Без да навлизам в дълбините на психологията, но самото му име го издава, което от своя страна пък може да се установи и прецени. Поздрави!

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...
Аз използвам NOD32. Също така чета по форумите за някои ръчни настройки. Автоматичните ъпдейти съм ги разрешил, но не знам дали е правилно. Други антивирусни не използвам, защото четох, че не е добре да има повече от една антивирусна на компютъра. Ами това е.
Link to comment
Сподели другаде

Аз използвам NOD32. Също така чета по форумите за някои ръчни настройки.

 

NOD32 v3 няма нужда от допълнителни настройки - стандартните са абсолютно адекватни. При NOD32 v2.xx може да се направят някои промени по настройките, ако се цели по-автоматизирано изчистване на заплахите.

 

Автоматичните ъпдейти съм ги разрешил, но не знам дали е правилно.

 

Автоматичните ъпдейти е желателно да са активирани. При NOD32 v2.xx може да се активира и автоматичното надграждане.

 

Други антивирусни не използвам, защото четох, че не е добре да има повече от една антивирусна на компютъра.

 

Така е. Наличието на втори резидентен модул може да причини конфликти. Ако обаче даденият антивирусен продукт няма резидентен модул (т.е. има само скенер) няма проблем да се сканира и с него при съмнение за зловреден код.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...