Jump to content

Преинсталация на Windows XP


TONIKA

Препоръчан пост

  • Отговори 168
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Странно. Ако самото устройство функционира нормално и инсталационният диск е редовен, то не би трябвало да има проблем. Лаптопът в гаранция ли е? Ако е, може би ще е добра идея да го отнесеш за всеки случай. И все пак само с 1 стартиращ/инсталационен диск ли е опитвано?
Link to comment
Сподели другаде

  • 7 months later...
  • 3 weeks later...

Здравейте!

Искам и аз да попитам нещо: с repair от Windows инсталационен диск се оплесквали повече нещата..

При адски стара машина с 2 харда 7.85ГБ(системен) и втори 14ГБ, по-добре е да преинсталирам или клонирам системния върху другия(а С: да го махна направо)Проблемът е, че от ъпдейти на С: има само 1.2 ГБ свободни...(system restore е изключена).?Настолен компютър с Windows ОЕМ лиценз. :bang:

Link to comment
Сподели другаде

Под "клониране" имаш предвид с някоя програма от рода на Acronis True Image? Ако да, то можеш да опиташ. Не мога да гарантирам, че ще се получи обаче.

Предполгам, че под "C:" имаш предвид по-малкия твърд диск.

Link to comment
Сподели другаде

Да, това имам предвид. Явно малкият хард се задъхва - мислех да преместя Windows на другия (Acronis True Image,HD clone), но не съм сигурен в резултата. Просто лицензът е ОЕМ (закотвен за дъното :bored: ) и не мога да го местя на друг компютър. Идеята ми е след като го "клонирам", да махна малкия и да закача друг - примерно 40 или 80 Гб.

Не знам, ако го преинсталирам дали ще е по-добре. Много работа ми изглежда с всички програми, а и някои ми липсват като инсталации. Идеи?

Link to comment
Сподели другаде

На мен лично не ми се е налагало да правя това, но би трябвало да се получи. Лично аз бих създал стартиращ/спасителен диск на Acronis True Image и бих създал и възстановил образа чрез него.
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Само да споделя докъде стигнах. Клонирах го,извадих малкия, оставих другия, настроих джъмперите и стартирах:ок, беше всичко до 2-рото стартиране. Изписа missing ntfs.sys, а после и черен екран с мигащ маркер :bang:

Не разбрах дали е от липса на драйвъри, но освен че остана така, отказа да стартира от CD (оригиналното ОЕМ)...Успях да го подкарам със "самоделка" с вградени драйвъри (според съседа - "супер"), но станаха HOME+PRO. Този избор на система всеки път дразни и днес успешно инсталирах на чисто. :OK: Нещо не успях с Acronis True Image 9 да се справя, но поне опитах.

Link to comment
Сподели другаде

TONIKA, според мен не си записала исото като такова. Използвай Нерото и запиши iso файла като Iso (гледай къде има има Image и използвай него), това е много важно. Второ след рестарт на компютъра (като предварително си сложила диска с исото в CD-то) трябва да избереш да ти зарежда от CD. По-нататък следвай указанията от ръководствата във форума. Сигурен съм, че във форума има и симулация на инсталиране на ХР, но трябва да потърсиш малко. С Линукса не бързай, там нещата са малко по-сложни.

Успех!

Link to comment
Сподели другаде

Не знам дали тук е мястото, но да попитам...

След инсталация "на чисто" не мога да използвам "фонетика" ( клавиатурата ми е без български букви). С БДС не се оправям, а и без букви е ад. Има ли вградена в Windows XP (HOME) фонетична подредба или не? Свалих BGPhon от ръководството на Tragedy, но не съм я използвал още, защото не знам какво променя. И още нещо, мога ли да променя името (operator), което съм въвел по време на инсталацията, защото написах простотия ( 41. Предпоследен екран: - ръководството на Night_Raven).Благодаря!

Link to comment
Сподели другаде

В Windows XP, била тя Home или Professional, няма фонетична подредба. Тази, която си изтеглил, трябва да ти свърши работа. Друг вариант е да използваш подредбата от моя инструмент, който можеш да изтеглиш от тази тема. Можеш да смениш името на акаунта, но промяната ще се отрази само за името в Start менюто и Welcome екрана. Т.е. промяната е доста повърхностна. Ако искаш всичко да е сменено напълно, ще трябва да си създадеш нов акаунт.
Link to comment
Сподели другаде

Благодаря! Използвах я - работи. За да създам нов акаунт - трябва ли да изтрия другия?

Как? ( в user accounts има само адинистратор и guest off )

 

Прав си върши работа. Сменил съм името на акаунта, но наистина "промяната е доста повърхностна". Как да го сменя напълно?

Link to comment
Сподели другаде

Създавах втори админстратор, изтривах , но в заветното C :/ Documents And Settings/ папките са същите:

All Users и тази която искам да преименувам, а не ми дава. Идеи?

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...