Jump to content

Преинсталация на Windows XP


TONIKA

Препоръчан пост

Настроил си парола на BIOS. Като не знаеш къде да пипаш, въобще не пипай. Има си сервизи, момчетата там и те хляб трябва да ядат.

На кратко - ако е десктоп компютър, отвори кутията, извади кръглата батерийка на дънната платка, след като си изключил компютъра от контакта първо.След това с отвертка дай на късо двете контактни пластинки на цокълчето на батерията изчакай 2-3минути и я постави обратно. Паролата би трябвало да се махне. Ако си с лаптоп, вече може да си загазил по-сериозно...

Link to comment
Сподели другаде

  • 5 months later...
  • Отговори 168
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Здравейте!

Надявам се да съм в подходящата тема. При преинсталиране на windows, след рестартиране не ми се показва клавиша (клавишната комбинация) за си настроя биоса. Имали вариант как да си преинсталирам компютъра без да си настроя биоса.

Не намерих нищо в интернет за клавик, дъното ми е на IBM

Извинявам се за неточностите.

И благодаря предварително за отделеното време.

Link to comment
Сподели другаде

Какъв е точният модел на дънната платка? Ако инсталацията от инсталационния диск се стартира автоматично, то няма нужда от настройка на Boot Order.
Link to comment
Сподели другаде

Дънна платка IBM 65639AG

Версия на BIOS PJKT32AUS

Това лаптоп ли е? При съвременните машини, поне при повечето, няма нужда да се настройва BIOS-а.Постави инсталационниат диск и рестартирай. Оглеждай се за следният надпис:

http://prikachi.com/images.php?images/505/5544505P.jpg

Пиша да се оглеждаш, защото той може да не е на празно поле. Възможно е да е придружен със надписи.

 

А иначе няма никаква клавишна комбинация, която трябва да се появи.Просто след рестарт се помпа определен бутон. И този бутон за всяка машина е различен. Може да е Delete/Escip/F2.Трябва да пробваш със всеки един.

Link to comment
Сподели другаде

Не, не е лаптоп. И, има нужда да се настройва биоса, ако не отчита наличието на инсталационният диск.

По принцип зная, че този бутон е различен за различните машини (зависи от дъното) и е даден в книжката която придружава дъното. Но за съжаление нямам книжка защото машината е доста стара, а на сайта на производителя не намирам нищо по въпроса.

Link to comment
Сподели другаде

Не, не е лаптоп. И, има нужда да се настройва биоса, ако не отчита наличието на инсталационният диск.

По принцип зная, че този бутон е различен за различните машини (зависи от дъното) и е даден в книжката която придружава дъното. Но за съжаление нямам книжка защото машината е доста стара, а на сайта на производителя не намирам нищо по въпроса.

Ами пробвай със бутоните, които ти писах.Започни със Delete.Поставяш диска и рестартираш компа.Веднага като започне да зарежда започни да го помпиш. Ако не стане пробвай и със останалите бутони поотделно.

Link to comment
Сподели другаде

Ето идея. Когато започне да зарежда дъното, нали се сещаш, онзи черен екран със бели букви. Натисни бутона Pause.Картината ще спре. Вече можеш да огледаш, някъде трябва да има информация за бутоните, кой за какво е.
Link to comment
Сподели другаде

Извинявам се, сигурно съм записала не ясно изобщо липсва надпис.

Мислех си да сваля паметта от компютъра и да го сложа на друг и да инсталирам там операционната система, но се страхувам че като го върна на първият ще възникне проблем.

Link to comment
Сподели другаде

Извинявам се, сигурно съм записала не ясно изобщо липсва надпис.

Мислех си да сваля паметта от компютъра и да го сложа на друг и да инсталирам там операционната система, но се страхувам че като го върна на първият ще възникне проблем.

Искаш да кажеш твърдият диск да смъкнеш. Не нестава. Когато направиш инсталацията на другият компютър ОС ще се конфигурира към неговият хардуер.

И какво, когато стартираш компютъра във началото никакви надписи ли няма?

Link to comment
Сподели другаде

Нищичко.

Искаш да кажеш твърдият диск да смъкнеш. Не нестава. Когато направиш инсталацията на другият компютър ОС ще се конфигурира към неговият хардуер.

.

Да това ми беше идеята, но явно е безполезна.

Link to comment
Сподели другаде

  • 8 months later...

 Здравейте. По една случайност мисля, че имам подобен проблем с компютъра на(детето на) един колега. Същият е настолен Фуджицу-Сименс - с два малки харддиска, 512 МБ РАМ, вградено видео Интел... Същинският проблем е, че работи доста бавно - предполагам по-бавно, от когато е бил взет преди около две години. Премахнах платеният и с изтекъл срок Аваст и сложих безплатната версия - при последвалото сканиране не показа да има вируси. Изключих някои самостартиращи се програми, инсталирах "Опера" в добавка към Chrome, но нямаше подобрение. Исках да пробвам да заредя линукс "жив" диск, но блокира още в началото. Тогава сложих инсталационният диск(който аз използвам), но отново не се получи - компютъра си зареди пак от харддиска. Реших, че БИОС е настроен по този начин и рестартирах отново. И тогава всъщност забелязах, че го нямаше онзи екран за влизане в БИОС. Въпросът ми е дали това е обичайна практика за (някогашни) фирмени компютри, как да разбера дали БИОС е заключен с парола или само е скрит по някакъв начин и в каква последователност да действам, за да стигнем до успешно начало на преинсталацията?

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...