Jump to content

Преинсталация на Windows XP


TONIKA

Препоръчан пост

 Днес се позанимавах пак с компютъра и всъщност успях да вляза в БИОС(по някаква причина надписите се появяваха само за около секунда).

Има нещо друго, което искам да попитам - възможно ли е процесорът(засега видях само че е Селерон на 2,4 GHz) да е толкова стар, че да не поддържа 64 битови ОС? Не че съм тръгнал да инсталирам "седмица" или "осмица" :). Опитах се да заредя две линукс дистрибуции - Минт 15 и Parted Magic. Първата не тръгна, а втората тръгна, когато превключих на 32 бита.

 

Между другото при моя колега беше дошъл брат му със своя лаптоп - също Фуджицу-Сименс и ми направи впечатление, че там бутонът за избор на boot-последователност не беше F10, а F12...

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 168
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

  • 5 weeks later...

Помощ !

Искам да си преинсталирам компютъра, но....:

В момента има уин , но е мн бавен и е одавна.Знам, че трябва в този случай да вляза в биоса и това е проблема- как става?

Четох по форуми, че докъто зарежда в началото и е логото на мс трябва да натиста ф1, или 2,10,11,12-в  зависимост от комп и модела. Но не става.Може би има клавишна комбинация.

На уин хр  съм, ако има значение.

Моля, помогнете!

Link to comment
Сподели другаде

Помощ !

Искам да си преинсталирам компютъра, но....:

В момента има уин , но е мн бавен и е одавна.Знам, че трябва в този случай да вляза в биоса и това е проблема- как става?

Четох по форуми, че докъто зарежда в началото и е логото на мс трябва да натиста ф1, или 2,10,11,12-в  зависимост от комп и модела. Но не става.Може би има клавишна комбинация.

На уин хр  съм, ако има значение.

Моля, помогнете!

Пробвай следното.

Още във началото, когато започне да зарежда дъното, /това черният екран със бели букви/ натисни бутона Pause от клавиатурата.

ЗАреждането трябва да спре.

Сега можеш спокойно да прочетеш всичко какво пише на екрана.

Трябва най от долу да има надпис, със кой бутон какво се прави.

Поне при мен е така.

Иначе можеш да пробваш със бутона Delete или Esc.

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря за отговора, но при мен не излиза черния екран с буквите защото уина не се е сбозил, т .е  имам си действащ уин.Пробвах  и с ескейп и делейт, но не става. Аз съм го принст. до сега много пъти ама си беше бънат. Сега исам да махна действащия. И тук вече с тоя биос забих- как да влезна в него и да му дам да почне инст. от сд? :bang:



А като пусна комп. си тръгва стария уин.На хр  проф. съм и такъв искам пак да сложа.

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря за отговора, но при мен не излиза черния екран с буквите защото уина не се е сбозил, т .е  имам си действащ уин.Пробвах  и с ескейп и делейт, но не става. Аз съм го принст. до сега много пъти ама си беше бънат. Сега исам да махна действащия. И тук вече с тоя биос забих- как да влезна в него и да му дам да почне инст. от сд? :bang:

 

А като пусна комп. си тръгва стария уин.На хр  проф. съм и такъв искам пак да сложа.

ОС нама нищо общо със дъното, и неговото зареждане.

Дъното трябва първо да се зареди, за да може след това да подаде сигнал на твърдият диск да започне зареждането на ОС. ./опитах се по елементарно да го обясня/

При теб, какво се появява на екрана, веднага след като стартираш машината, до момента на появяването на логото на Windows?

Link to comment
Сподели другаде

Ами появява се уин-а и виждам как зарежда. После паролата и така.

 

 натисни бутона Pause от клавиатурата " -такова нямам.

Как нямаш бутон Pause?

Това го има на всяка клавиатура.Седи горе във дясно.

Сега се сетих нещо друго.

Ти казваш друг път си го преинсталирал.

Тогава си му задал, като първо бутващо устройство да е твоята записвашка.

То това не се променя докато не влезеш и не го промениш отново.

Та във този ред на мисли, защо не стртираш компа със зареден бутващ диск, и да се оглеждаш за следният натпис, дали няма да се появи:

http://prikachi.com/images.php?images/698/6530698X.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Ами не разбрах какво е това- аз с комп съм на Вие, не разбирам много.



Явно трябва да го чакам да се бъгне и тогава- иначе не мога да се справя.

Link to comment
Сподели другаде

Ами не разбрах какво е това- аз с комп съм на Вие, не разбирам много.

Нали написа че си със Windows XP Prof. И такъв искаш да сложиш пак.

Това означава че поне трябва да го имаш на диск записан за да можеш да го инсталираш.

И аз писах, него да поставиш във CD рума и да стартираш машината.

И по време на зареждането да се оглеждаш за въпросният надпис от моята снимка.

Link to comment
Сподели другаде

Да, така направих.Сложено двд в комп. , но започва да си зарежда стария уин и той си тръгва. Явно диска не е бутстващ-пък и не знам как да го направя такъв.Затова питах за този биос.Не излиза черния прозорец, а си излиза логото на мс и си тръгва стария.

Link to comment
Сподели другаде

Щом си сложил диск с Уиндоус 100% ще се появи този надпис от снимката, но е за много кратко време. А като се появи надписа от снимката, която ти беше дадена какво направи? Изчака или натисна произволен клавиш от клавиатурата? Всъщност ми се струва, че изобщо не си наясно как точно се прави преинсталация на Уиндоус! За това е по-добре го занеси в сервиз да ти го оправят, или викни приятел, който знае и може, за да ти го преинсталира.

Link to comment
Сподели другаде

Да, така направих.Сложено двд в комп. , но започва да си зарежда стария уин и той си тръгва. Явно диска не е бутстващ-пък и не знам как да го направя такъв.Затова питах за този биос.Не излиза черния прозорец, а си излиза логото на мс и си тръгва стария.

 

 

Диска самА ли го записа и как точно? Имам предвид, че трябва файла на компютъра трябва да е с разширение .iso и в зависимост от програмата за запис на дискове да избереш burn image to disc или нещо подобно.

Пишеш, че с бутоните F2 - F10 не става(а би трябвало)... Сещам се за един по-радикален и засукан метод(чрез диск с линукс - той се зарежда по подразбиране без да е нужно натискане на бутон), но засега да изчакаме по-компетентни мнения. :)

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...