Jump to content

Преинсталация на Windows XP


TONIKA

Препоръчан пост

  • Отговори 168
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Възможно е....има още две идеи за които се сещам...

 

 

Стъпка 1:

 

 

По принцип не препоръчвам подобни програми, но за проблеми като вашия могат да помогнат. Не пречи да се опита (и без това върви към преинсталация)...

 

Изтеглете Revo Uninstaller 1.89

 

Инсталирайте и стартирайте програмата.

 

Посочете MS Office от списъка с инсталираните приложения и изберете Uninstall.

 

http://img269.imageshack.us/img269/2699/44701833.png

 

Изберете най-дълбокото ниво на проверка:

 

http://img215.imageshack.us/img215/5590/28283659.png

 

Продължете и деинсталирайте приложението.

 

Когато програмата намери списък с ненужни ключове в регистъра. изберете Select ALL и след това Delete.

 

http://img28.imageshack.us/img28/8643/62745090.png

 

Затворете Revo Uninstaller.

 

Пробвайте да преинсталирате MS Office.

 

 

Стъпка 2:

 

 

Изтеглете инструмента Windows Installer CleanUp Utility 7.2

 

(не избирайте първия линк, защото не работи)

 

Инсталирайте приложението и го стартирайте.

 

От списъка намерете всичко свързано с Microsoft Office и натиснете бутона Remove.

 

http://img39.imageshack.us/img39/7775/22398066.png

 

След това направете следното.

 

Отидете в Start Menu => Run => въведете командата CMD => натиснете Enter

 

В конзолата въведете следните команди: (след всяка команда натискайте Enter)

 

cd c:\

 

cd progra~1

 

cd Windows installer clean up

 

msizap.exe g

 

exit

 

http://img710.imageshack.us/img710/71/92491740.png

 

След това пробвайте да преинсталирате Microsoft Office...

 

 

С това идеите ми се изчерпват. :)

Link to comment
Сподели другаде

1.Записах WINDOWS XP Turbo3D SP3 2010 от Замунда в диск F и директно от там го качих на диска.Имам Неро,но не го използвах.Дали съм свалила това,което трябва?

2.Ръководството за преиндталиране от нета го четох внимателно и в BIOS-а пробвах какво ли не.Черният екран с надпис PRESS ANY.......въобще не ми излиза и като изляза с F10 си тръгва моя унн.Аз не съм с Виста.Какво бъркам и къде? :(

Трябва да го отвориш като файл под неро-то или друга записваща дискове програма и да запишеш съдържанието на ISO-то на диска той става буутващ/стартиращ се диск с инсталациона на XP.

*да го отвориш като файл - Open Image File или Open File докато си в Nero Burning Rom.

Да записваш дискове през Daemon Tools-a е добре, ако става въпрос за нещо друго но не и за инсталационен диск на операционна система. Отвори го в Nero-то и го запиши като хората. Проблема идва от това, че зареждащата програма на диска трябва да се запише на строго определено място на диска - буут сектора. Едно обикновено копиране на диск не може да ти гарантира, че това ще се случи (нещо като шестицата от тотото).

Това е.

 

Не мога да махна Simantek Antivirus и Anti Trojan Elite от лентата долу на декстопа-тях ги нямам в програмите от контрол панела.А имам 2 програми и са на контрол панела и не мога да ги махна от там-Flex Tipe 2K,Realtek High Definition Audio Driver.

Не е задължително всички програми да имат деинсталатори в Add /Remove Programs. Някои си имат собствени деинсталатори в инсталационната папка - това трябва да се провери и също така програмите да са изключени напълно - да ги няма в Task Manager-a и в трея. Мале две антивирусни! Това трябва да се види :)Realtek High Definition Audio Driver да не се пипа, Flex Type 2K ... хм вече не се ползва от никой но е възможно да не успееш да го махнеш. Трябва да свалиш нещо за почистване на регистрите и временните файлове и т.н. но реално по Интернет да оправиш някой завързан проблем е доста трудно за начинаещ... Поздрави. По принцип преди да деинсталирате нещо вижте дали няма деинсталатор в папката. Ако пък има инсталатор в папката - пуснете го и вижте дали няма опция за деинсталиране. Чак тогава ако няма ни едно от двете вървете в Add/Remove Programs. Ако и там не става вижте по долу какво съм писал за Office 2003

 

Офис пакета ....2003 не мога да го деинсталирам.Излиза прозорец и ми показва,че започва да деинсталира,но стига да средата на деинтсалацията и изчезва прозореца и така пакета си седи.

А да антивир програма-просто питам

Има грешка в деинсталатора > това е станало след инсталацията, значи пускаш инсталацията наново, презаписваш върху старата ( това трябва да оправи регистрите, макар че не е сигурно но поне деинсталатора трябва да се оправи > и деинсталираш след това.

Аз ти предлагам тоест не първо да деинсталираш, а да инсталираш и чак тогава.

Ако възникне проблем при инсталацията, тогава инсталирай по-нова версия на продукта върху по-старата. Това е.

Ако! пак нищо не става темата става за напреднали - ръчно изтриване на файловете и след това чистка в регистъра... или пък просто затрийте папката и пуснете един CCleaner , друго няма какво да ви предложа. :)

Link to comment
Сподели другаде

GIO DIM мс много - нямаше те до сега.Преди няколко дни се опитах да сложа отново...2003,но ми дава че е невъзможно инстал му.В контрол панела имам 4-5 програми/едната е ...2003/,на които когато задам деинсталация ми изписва,че в тях няма файлове???То че моя уин е бричнат ясно,но колко може още да изкара,щото ми се иска да отложа преинст му възможно по-дълго.
Link to comment
Сподели другаде

  • 3 months later...

Как да настроя ХП Хоме Едишън да се буутва от СД?

Ф2, Ф10 и ДЕЛ не сработват.

Нека уточним: не Windows буутва от CD, а компютъра като цяло и по-точно BIOS. Затова и настройката трябва да е там. За настолен компютър ли става въпрос? Ако да, трябва да е точно F2 или Delete.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
Здравейте! Почнах да си преинсталирам лап-топа (HP presario V5000), пуснах си диска избрах да ми преинсталира уиндовса и ми се появи следния прозорец. Дава ми post-17446-099120300 1288978613_thumb.jpgсамо да рестартирам компа. Моля за помощ, незнам какво да правя!
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 months later...

здр. надявам се да ми помогнете, защото се опитам за първи път да преинсталирам windows xp. основния ми проблем обаче е че нямам дискета с драйвери. компютърът сгобяван, погледнах на гърба, но там няма никакво етикетче какво се съдържа в кутията. свалих тези драйвери http://driverpacks.net/driverpacks/windows/xp/x86/mass-storage/10.11 само че не знам дали ще ми свършат работа. мисля че успях чрез DPs_BASE_1006 да ги интегрирам в уиндолс /даде че операцията е успешна/ но не знам как да проверя дали найстина са там.

въпроси: някой ползавл ли е този пак с драйвери и дали върши работа? и как да проверя дали успешно съм ги интегрирала в уин?

Link to comment
Сподели другаде

Въпросният пакет с драйвери по принцип върши работа. Отделен е въпросът дали ти е реално нужен. Твърдият диск, на който ще инсталираш Windows, SATA ли е? Ако да, SATA контролерът в какъв режим работи?
Link to comment
Сподели другаде

 Първо - ако имаш някаква по-важна информация - добре е да я прехвърлиш на дискове или на друг харддиск.

 

Второ - не е лошо да кажеш нещо повече за компютъра - лаптоп или настолен,съответно колко харддиска има...

 

За какви точно драйвъри става въпрос? САТА-драйвъри или всякакви? Ако имаш малко късмет може и да не ти трябва дискета. :)

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...