Jump to content

Преинсталация на Windows XP


TONIKA

Препоръчан пост

1. като цяло нямам кой днае каква важна инфо-я и даже и да се изтрие нещо не е проблем. предполагам че по важните неща ще ги метна на диск Д

2. компютъра е настолен с два диска с:-39ГБ и д: - 259ГБ

3. не знам дали ще ми трябват драйвери, но ми се иска да имам необходимите /сата а и други/ просто в случай че потрябват. не знам дали има значение, но няма да форматирам диска предварително, а ще пробвам преинсталация върху старата инст. и когато пойска формат тогава. :)

благодаря за помощта и се извинявам ако някъде обясненията ми са неразбираеми.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 168
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Нищо страшно няма, стига да не объркаш и да си форматираш другия дял (D). При инсталацията задължително се форматира дял C, за да няма проблеми. Избираш Quick Format. За повече подробности разгледай това Ръководство за инсталация на Windows XP.
Link to comment
Сподели другаде

според ръковоството ако се налагат драйвери ще трябва да ми ги поиска на стъпка 6 и ако се окаже че аз ги нямам мога де се откажа от преинсталацията без последствия защото реалното форматиране на диска е след тази стъпка така ли е?
Link to comment
Сподели другаде

Такъв драйвер е нужен, ако след стъпка 9 системата забива и/или ако в стъпка 10 не се разпознава/вижда никакъв твърд диск. Ако системата вижда твърдия диск, значи няма нужда от драйвер.
Link to comment
Сподели другаде

здр. пак. за съжаление не успях да си направя преинсталацияна на уин и пак ще ви моля за съвет. направих си буут СД и от БИОС направих де се бутва от сд-ром. инсталацията върви нормално, но когато стигна до стъпката за форматиране на диска не се зарежда команда за форматиране. инсталацията продължава и накрая се оказвам с два уин на диск С. влизам в С и трия новия уин, но като опитам пак се получава същото. сложих уин на Д и опитах да форматирам С но не ми даде. някой има ли идеи как да се справя със ситуацията? :crosseyes1:
Link to comment
Сподели другаде

здр. пак. за съжаление не успях да си направя преинсталацияна на уин и пак ще ви моля за съвет. направих си буут СД и от БИОС направих де се бутва от сд-ром. инсталацията върви нормално, но когато стигна до стъпката за форматиране на диска не се зарежда команда за форматиране. инсталацията продължава и накрая се оказвам с два уин на диск С. влизам в С и трия новия уин, но като опитам пак се получава същото. сложих уин на Д и опитах да форматирам С но не ми даде. някой има ли идеи как да се справя със ситуацията? :crosseyes1:

Като стигнеш до въпроса къде да инсталираш, избираш желания дял, и даваш Enter. Получаваш питане за формат, на което отговаряш със съответния клавиш, избираш Quick Format NTFS и натискаш Enter (или друг клавиш там, ако е указан - забравил съм вече). Така като си инсталирала в D, не ти ли мина през ума, че може да изтриеш всичко там?

Link to comment
Сподели другаде

аз си избирам С, но не ми излиза съобщение където да избера формат. просто си инсталира втори уин на диск С. :( сега когато стартира ми показва 3 - два на диск С и един на Д.
Link to comment
Сподели другаде

Ако няма какво да губиш от дял D: като стигнеш до избор на дял при преинсталацията просто изтрий всички дялове и си ги направи наново!

Тогава избери дял С: и ще имаш само един инсталиран Уиндоус!

Link to comment
Сподели другаде

благодаря така ще направя :thumbsup:

 

Можеш да изтриеш дял С.После ще се създаде и форматира нов със същия размер при условие,че си оставиш данните в D.

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...

Помощ

Ще преинстал уин от сиди. Минавам в биос, за да му дам да отваря от сиди-то; минавам на меню Буут и там трябвало да има CD-ROM и да му задам да е на първо място. Да, ама там имам USB CDROM: , може и да е същото, ок > давам го на първо място > enter > f10, за да запази настройките > enter > auto restart > пъхам инсталационното сиди (преди това е тествано на друг комп и е ок) > рестарт > ... и не го хваща, не ми показва познатото press any key to to boot from cd , просто си зарежда моя си уин. Ето кои ми излизат в менюто BOOT v BIOS:

 

IDE 1: TOSHIBA CD/DVDW SDR6472U-

USB CDROM:

USB HDD

IDE 0: TOSHIBA MK4025GAS-(PM)

IDE 2:

PCI LAN: B2 D0 YUKON PXE

USB FDC

 

Kak li не ги нареждах и пробвах дали ще отвори - НЕ СТАВА.

Някой?

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...