Jump to content

Преинсталация на Windows XP


TONIKA

Препоръчан пост

напълно подкрепям по горното мнение на колегата-за да се научиш да преинсталираш,без да си прецакаш реалния комп,трябва да се научиш да работиш с виртуална машина.аз смело мога да заявя,че съм се научил от ръководствата в сайта :svlove: и сега с това се занимавам(вече 3 години).ако трябва викни някой който е навътре с нещата да ти обясни с всички подробности,записвай си всяка стъпка по отделно,питай за което не ти е ясно и така ще се научиш.научил съм 2-3ма мои приятели,които изявиха желание за това,а един беше изявил желание,обаче не се научи,явно от мързела :crosseyes1: ,който е типична черта за някои хуманоиди :haha: :haha: :haha: :blink: .пожелавам ти успех и най вече постоянство за желанието ти!! :thumbsup:

Извинявай,но на мен точно виртуалната машина ми прецака системата - имам предвид VirtualBox. Линуксът може да го разучава(поне до някое време) като го зарежда само от оптичен диск.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 168
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Извинявай,но на мен точно виртуалната машина ми прецака системата - имам предвид VirtualBox.

 

Какво точно ти "прецака на системата"? Как стана това? Как разбра, че именно VirtualBox е причината за проблемите ти? Кажи ги тези неща, че аз от известно време ползвам VirtualBox за разни тестове и да знам от какво да се пазя.

 

И аз съм за Убунту-ту, като избор за запознаване с Linux. Него дори и от официалната страница да си свалиш, пак на български можеш да си го инсталираш. Изборът на езика се прави в началото а самата инсталация е много лесна. PSLinuxOS също е доста интересна дистрибуция. Базирана е на Mandriva. Ползва KDE за работна среда но гледам в сайта има и версия с GNOME. Тя също има някаква възможност да се инсталира БГ пакет, но нещо при мен когато я тествах на виртуалната машина се преведе само частично.

Link to comment
Сподели другаде

Какво точно ти "прецака на системата"? Как стана това? Как разбра, че именно VirtualBox е причината за проблемите ти? Кажи ги тези неща, че аз от известно време ползвам VirtualBox за разни тестове и да знам от какво да се пазя.

 

И аз съм за Убунту-ту, като избор за запознаване с Linux. Него дори и от официалната страница да си свалиш, пак на български можеш да си го инсталираш. Изборът на езика се прави в началото а самата инсталация е много лесна. PSLinuxOS също е доста интересна дистрибуция. Базирана е на Mandriva. Ползва KDE за работна среда но гледам в сайта има и версия с GNOME. Тя също има някаква възможност да се инсталира БГ пакет, но нещо при мен когато я тествах на виртуалната машина се преведе само частично.

Изглежда известно време ще си общуваме (само)ние двамата.

Относно VirtualBox - изразих се малко пресилено. Беше преди около половин година и вече не си спомням точно,но в един момент реших да деинсталирам програмата и след това в мениджъра на устройствата ми остана някакъв виртуален драйвър,който не успях да премахна. Може би е имало някаква специална хватка за пълно и правилно деинсталиране на тази програма...Не знам от колко време ползваш VirtualBox,но ако си я деинсталирал и при това не си забелязал някакви проблеми - можеш да спиш спокойно. ;) Не казвам,че програмата е лоша,просто при мен с две версии имаше някакви проблеми.

Освен това искам да те питам следното. Мислиш ли,че е добра идея за човек,начинаещ с линукс да се насочва към българизирани версии. Имам предвид,че така се тръгва по лесният път,човекът си мисли - "то тоз` линукс бил фасулска работа", докато в един момент се появи някакво камъче - например онзи черен екран с надпис localhost login: или пък трябва да се напише нещо в терминала - а там не се пише на БГ...

Link to comment
Сподели другаде

Изместваме темата "Преинсталация на ХР" с инсталация на Linux дистрибуция.

 

Мислиш ли,че е добра идея за човек,начинаещ с линукс да се насочва към българизирани версии.

 

Мисля да. Не виждам защо ако си начинаещ да не си инсталнеш Ubuntu-to да речем на БГ и да се запознаеш в пъти по-лесно с него, а когато се появи някакъв неразрешим проблем, ( с който така или иначе юзерът не знае как да се справи) винаги може да ползУваш форуми като този или пък да попиташ чичо ни Google.

Link to comment
Сподели другаде

Аз ще направя както ме съветвате - с виртуална машина за Линукса.Вече мн подробно се запознах с преинсталацията и мисля,че ще се справя!Искам да питам-имам инсталирани програми,които вече не ползвам и не мога да ги махна и от контрол панела.Защо е така?
Link to comment
Сподели другаде

Не мога да махна Simantek Antivirus и Anti Trojan Elite от лентата долу на декстопа-тях ги нямам в програмите от контрол панела.А имам 2 програми и са на контрол панела и не мога да ги махна от там-Flex Tipe 2K,Realtek High Definition Audio Driver.
Link to comment
Сподели другаде

Не мога да махна Simantek Antivirus и Anti Trojan Elite от лентата долу на декстопа-тях ги нямам в програмите от контрол панела.А имам 2 програми и са на контрол панела и не мога да ги махна от там-Flex Tipe 2K,Realtek High Definition Audio Driver.

Искаш да кажеш,че тези програми не ги виждаш(няма ги) в Add or remove programs? Не съм сигурен дали ще свърши работа,но може да пробваш да направиш това от Safe Mode - при стартирането натискаш няколко пъти F8 и оттам избираш съответният режим. Или може да пробваш някоя специална програма-деинсталатор. И моля те,при следващата (пре)инсталация НЕ слагай две антивирусни и НЕ слагай Flex Tipe 2K.

Link to comment
Сподели другаде

Не мога да махна Simantek Antivirus и Anti Trojan Elite от лентата долу на декстопа-тях ги нямам в програмите от контрол панела.А имам 2 програми и са на контрол панела и не мога да ги махна от там-Flex Tipe 2K,Realtek High Definition Audio Driver.

Доколкото разбирам Symantec Antivirus и Anti Trojan Elite липсват от аплета Add or remove programs, но са с активни процеси в системния трей (до часовника). Правилно ли съм разбрал? Ако да, то ми изглежда сякаш някой се е опитал да ги премахне, като просто им изтрие папките, докато те работят. Ако това е вярно, е много лоша практика.

 

FlexType 2K и драйверът Realtek са, доколкото разбирам, налични в гореспоменатия аплет за премахване на програми. Какво се случва при опит за деинсталация? FlexType така или иначе не се деинсталира чисто. За нея можеш да ползваш този инструмент. Драйверът на Realtek може да може да се почисти успешно под Safe Mode с помощта на Driver Cleaner Pro и/или Driver Sweeper. Описано е в тази тема в секцията за премахване на драйвери.

Link to comment
Сподели другаде

Само да попитам: Защо искаш да махнеш драйвера на Realtek? Просто реши, че ти пречи или саунд картата ти е друга и не ти трябва? Или пък искаш да сложиш по-нов драйвер за саунд картата? Да не се окаже в един момент, че с премахването му да останеш без звук на компюъра?!
Link to comment
Сподели другаде

Не знам въобще да какво са Flex Tipe 2K и Realtek High Definition Audio Driver.Това последното знам,че е драйвър и е мн важно.Изписва ми ,че има някаква грешка когато се опитвам да ги махна от панела и затова питам за тях.На Symantec Antivirus му минаха 2 години и вече не действа,но го нямам в панела и не мога да го махна -имам само иконата му долу в дясно на монитора до часовника.А Anti Trojan Elite я изтеглих да я видя и няма махане и тя - даже като си пусна компа и ми изкачат прозорци с нея.И тя като другата антивир е само икона на монитора и няма махане.Това е.
Link to comment
Сподели другаде

Някой да се е опитвал ръчно да изтрие папките на Symantec Antivirus и Anti Trojan Elite? И не каза защо се опитваш да деинсталираш драйвера на Realtek, нито каква грешка ти изписва. "Някаква грешка" е безполезна информация.
Link to comment
Сподели другаде

Norton Removal Tool може би ще помогне за премахването на Symantec Antivirus, само трябва да се знае за коя версия става въпрос.

За Anti Trojan Elite може да се опиташ да изтеглиш последната версия и да я инсталираш върху старата. След това (ако инсталацията протече успешно) би трябвало да може да се деинсталира. В краен случай може да се опита забрана на стартирането на програмата чрез Autoruns - следвай тези инструкции и ще видим какво може да се направи.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте!Премахнах 5-6 програми от контрол панела.Интересно е ,че уина ми се пооправи и сега компа ми е мн бърз.На това ли се дължи-имах мн програми изтеглени,които не ги ползвах въобще?Затова и още не съм го преинсталирала, но изучих почти детайлно преинсталацията.Искам да питам колко още може да изкарам с уина без да го преинсталирам или да не чакам ,въпреки че вече почти мигновенно хрома действа? :yes:
Link to comment
Сподели другаде

Дали забавянето се е дължало на въпросните програми е трудно да се каже ей така. Зависи какви са били. Една инсталация на Windows XP може да издържи без проблем и с години при правилна поддръжка и експлоатация. Да, вярно е, че ако постоянно се инсталира и деинсталира софтуер, особено ако е калпав, и/или ако се ползва некадърен софтуер въобще, животът на операционната система може да се съкрати драстично и да се сведе до по-малко от месец. И все пак който твърди, че Windows XP (и нагоре) са нестабилни операционни системи и не могат да издържат много време, заблуждава умишлено, няма представа какво говори или комбинация от двете. Windows може да си издръжи адски много време, ако не се човърка постоянно където не трябва и се ползва качествен и кадърно написан софтуер. За жалост това е и основният проблем. За Windows се пише софтуер от сульо и пульо и процентът блудкави програми е доста висок като цяло. Доста програми пипат където не им е работата и/или се внедряват дълбоко в системата и/или не се деинсталират както трябва, което може да е доста кофти, когато става въпрос за програма, която си впива пипълцата надълбоко. Като добавим и това, че доста хора обичат да си разкрасяват системите и инсталират не просто теми, които са общо взето безвредни, ами цели "трансформиращи пакети", които в общи линии се характеризират с преди малко споменатите черти.
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...