Jump to content

Ръководства за работа с Excel 2003


Препоръчан пост

  • Отговори 1.5k
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

"Здравейте!

Наложи ми се да се заема с excel и бях много изненадана, че в интернет пространството липсват уроци за тази програма. Така реших, да се заема да напиша няколко ръководства за работа с excell и да ги споделя с вас. Ще започна от основните неща и ще предложа най- удачните според мен варианти за въвеждане и форматиране на текст, а по- късно и работа с различните функций на програмата.

 

Предлагам ви видео туториал и ви моля да споделите мнение, ако формата на поднасяне на информацията не ви допада.

 

Ето го и него:

 

EXCEL - 1 част

 

Въвеждане и форматиране на данни в Еxcel 2003

 

 

Автор на ръководството: Даниела Кузманова

Всички права върху ръковоството за запазени от автора и всякакво копиране на част или цялото ръковоство трябва да става само с негово разрешение! "

 

 

 

Ето това

Link to comment
Сподели другаде

Здравей li_

явно има някакъв проблем сс този качен материал. От какво се нуждаеш, ако можем да помогнем?

http://office.microsoft.com/bg-bg/training/CR006183114.aspx - виж тук, може да ти помогне.

Поздрави и успех.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Здравейте и от мен.

не мога да кажа, че съм на 'ти' с excel. Както почти всички, така и аз имам проблем.

Имам няколко файла на excel. (Започвам да обяснявам каква ми е идеята ;) )

Всички файлове си взаимодействат с хипервръзки и макроси. В единият файл има много листи - 100листа, а в другите - едва сега нарастват над 20. Идеята ми е на работният плот да си направя иконка с препратка само към нов файл, в който да има UserForm и някакви бутони. Чрез тези бутони да се отварят файловете, които са написани в кода. Всеки бутон за всеки файл и вътре данните дали с макрос или хипервръзки да си взаимодействат. Проблема е, че не знам VB, с който да направя кода.

Може малко HELP?

Благодаря за отделеното време и за пробните, които правите. :)

Link to comment
Сподели другаде

Здравей Στην!

 

...Чрез тези бутони да се отварят файловете, които са написани в кода. Всеки бутон за всеки файл и вътре данните дали с макрос или хипервръзки да си взаимодействат...

Нещо не ми стана ясно. Щом като файловете са обвързани с макроси и хипервръзки, за какво са ти тези бутони. Би трябвало да имаш един основен файл и другите да са като помощни.

Обясни ако обичаш по-подробно!

Link to comment
Сподели другаде

Здравей harhal,

и на мен ми бе доста неясно от написаното, но след дълго мислене си представих направата на някакво exe, което като се натисне да се показва да кажем прозорец в който да са 2те работни книги като в едната тези 100 листи явно са Sheet-тове, но нека да изчакаме да видим.

Поздрави.

Link to comment
Сподели другаде

Именно, k0st4din. Искам да направя така, че на Работният плот да има една икона, наподобяваща програма. Като се зареди да се отвори UserForm от един файл. Текстът на бутоните са файловете, които ползвам. Не знам какво да напиша като код, когато искам да натисна даден бутон да ми се отвори файла.

Мога да го покажа по скайпа (ако не мога да го обясня точно и ясно)

 

http://www.referati.org/izpolzvane-na-potrebitelski-formi-dialogovi-prozorci-/39541/ref/p11

Разликата е, че аз искам да има при мен само бутони и с натискането на всеки бутон да се отваря определен файл.

Link to comment
Сподели другаде

Може би нещо такова

Идеално ме разбираш :D Само че има още няколко бутона. В десният горен ъгъл (примерно) да има затвори, а в долният... Запиши и да се избере къде да се запише един вид log-файла, в който се изписва кога е влизано последно и какво се е редактирало.

А в ляво... Ако може да има едно календарче.....

 

Забравих да спомена, че съм с Excel 2007.

Link to comment
Сподели другаде

Ако това нещо отговаря на твоите представи има една подробност:

Дори и да се направи трябва да се знаят още доста неща за да се достигне до другите ти файлове или да е поопростено само да те отведе до самият файл който да отвориш и да преработваш. Защото наистина е доста объркано VBA, хиперлинкове и т.н, а ние няма как да можем да хванем всичко това.

Поздрави.

Link to comment
Сподели другаде

Дай си скайпа, за да ти пратя едно нещо да видиш какво имам предвид, че не мога да се оправя тук да сложа снимка. За сега имам 5 бутона с файлове + този Save to...
Link to comment
Сподели другаде

Здравейте имам следния проблем имам една таблица в която има данни искам да направя формула която като види в полето определена информация да я препращам към друга страница и да брои пробвах със IF и други функции но нещо не се получава. в приложения файл съм показал решението което съм измислил но понякога имам списъци в които не се изписва буквата " А" пред числата и не брои благодарен ще съм ако някой ми помогне :)

Нов Microsoft Excel Worksheet.xls

Link to comment
Сподели другаде

Озни проблем с за създаване на програма с бутони не се получи :( Създаде се нов файл и с хипервръзки към другите файлове.

Но сега имам друга идея. В един от файловете си поиграх малко като направих начален sheet и (нещо като заглавна страница) с бутони за препратка към другите sheet-ове от същият файл. Сега се опитвам на другият файл, който е с над 100 sheet-а да направя същото, но не искам да ми отнема много от времето. Има ли вариант за написване на макрос в sheet да се извадят заглавията на другите sheet и да се направят хипервръзки автоматично? Или поне малко да се постарая да напиша, натисна нещо?

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...