Jump to content

Ръководства за работа с Excel 2003


Препоръчан пост

Здравейте, изключително съм благодарна че се заехте с моя проблем. Относно офис пакета, да, всички компютри ползват 2003. Компютрите са 4 на брой и принтера е само един. За да можем да работим всички сме свързани в мрежа. Принтера е инсталиран само на един компютър. При разпечатване на даден документ също ползваме мрежата, търсейки нужното ни устройство. Проблемът при нас е само в ексел. Когато някой от нас създаде файл, при отварянето му от друг компютър не се вижда по начина, по който е създаден. И от там идва проблемът, че при всяко отваряне на файл в ексел през мрежата се налага отново да се коригират настройките на страницата, за да може документът да излезе с първоначално зададените полета на страницата. Дано да съм била ясна.
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 1.5k
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Здравейте, изключително съм благодарна че се заехте с моя проблем. Относно офис пакета, да, всички компютри ползват 2003. Компютрите са 4 на брой и принтера е само един. За да можем да работим всички сме свързани в мрежа. Принтера е инсталиран само на един компютър. При разпечатване на даден документ също ползваме мрежата, търсейки нужното ни устройство. Проблемът при нас е само в ексел. Когато някой от нас създаде файл, при отварянето му от друг компютър не се вижда по начина, по който е създаден. И от там идва проблемът, че при всяко отваряне на файл в ексел през мрежата се налага отново да се коригират настройките на страницата, за да може документът да излезе с първоначално зададените полета на страницата. Дано да съм била ясна.

Здравей draje, да приемем, че имаш 4 РС-та, на едно от тях са всички или повечето документи, които търсите по мрежата. Има 2 варианта към тези документи(екселските файлове) можеш ли да ги копираш на другото РС и за времето през което искаш да го копираш да е на другият компютър или са заключени и имате позволение само да ги разпечатвате!?

Тъй като проблемът, който виждам при теб е в Page Break Preview на самата страница.

Изпробвай да копираш този документ на твоят компютър или ако е на твоят се премести на друг компютър copy след това paste и го отвори тогава да видим какъв ще бъде резултатът.

Успех и до скоро.

Link to comment
Сподели другаде

Здравей draje! Днес успях да направя няколко експеримента на една мрежа от два компютъра и един принтер. Екселският файл е създаден на компютъра към който е вързан принтера и се намира физически на него. От другия компютър отварям файла и всички настройки за печат си стоят съвсем същите, както са зададени. Независимо дали през Ексел на компютъра от който се опитвам да го отворя или избирам файла по мрежата и тогава кликвам два пъти върху него. И при мен офисите са 2003. При вас, на всички 4 компютъра има ли инсталирани драйвери за принтера, който ползвате? Принтерът шернат ли е в мрежата? От всички 3 компютъра ли се получава така?
Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

Здравейте!

Моля, Ви за помощ, че не мога да довърша едно задание.

В прикачения файл има три шийта. По принцип там трябва да са повече за всички дни от месеца.

В нашия пример за ден 1 и 2. В третия шийт ще е нещо като сбор на всичко от месеца.

Нещо не ми извлича информацията за някой редове и се получават нулеви данни.

Ще съм Ви благодарен ако окажете малко помощ или ако ме подсетите, по какъв друг начин да организирам файла.

 

P.S. случайно някой да знае как да ми свети шийта в друг цвят, когато съм на него.

grf.xls

Link to comment
Сподели другаде

Здравей fantomasbg,

ще може ли да поясниш още малко какво точно желаеш да стане с твоята таблица!?

Да приемем, че имаш 31 sheet-a, за всеки един ден и 1 sheet за сбора на останалите. На това което си показал имаш на 1ви шиит Имена и номе на обект, в общото имаш Имена, Работно време, Обект.

Та въпросът е, какво точно искаш да се случва при положение, че имаш малко информация на 1я и 2я шиит, а в Общо се появява повече?

Link to comment
Сподели другаде

Здравей, k0st4din!

За всеки ден данните ще се инпортират в шийтовете за съответния ден от месеца а в общия шийт ще се събират данните за всяко лице - кой в кой обект е бил и какво работно време има от там.

Работното време ще се взима от друга таблица по съвпадение и ще попълва данните.

Но шийтовете за всеки ден ще изглеждат точно по този начин, както в 1 и 2.

Лошото е, че не ми дърпа данните примерно за В7 от С7 и да ги постави в В4 на сборния шийт.

Може ли да се организира по друг начин без да се пипа нищо по шийтовте 1 и 2.

Link to comment
Сподели другаде

Здравей

ето докъде стигнах аз с твоята задачка:

На всеки един ден от 01 до 31 на дадения месец знаеш как да го направиш, в последствие за да получаваш на всяко ВТОРО ИМЕ обекта и предполагам работното време, трябва да във формулата да смениш(това, което съм ти показал тази А буква да бъде на тек число т.е А3, А5, А7 и т.н).

Дано да съм ти помогнал, ако има нещо пиши!

С пожелание за всичко добро.

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря за помощта, но по този вариант няма да стане т.к. имената не винаги са изписани по този начин. Винаги са разбъркани и така би взело данните на някой друг ;(
Link to comment
Сподели другаде

Здравей

няма да вземе данните на някой друг, поради причината, че на всеки обект имаш по 2ма човека, но поради това че ползваш Wrap Text то твоята клетка попада само на Нечетно число. Отново ще ти прикача таблицата, само дето не съм ти дооправил формулата за Работното време. Разгледай я и ще видиш, че не дава разлика и всичко си съвпада.

Успех

Относно промяната на Sheeta с цвят 2ра снимка. ;)

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте!

Отново търся Вашата помощ.

Имам списък с имена, които се въвеждат в график но искам да го направя така, че при изписване на личния номер да изписва името на лицето.

Мислех нещо и успях с LOOKUP(E5;A5:A7;B5:B7), ... но искам да го направя малко по улеснено. От падащо меню с личните номера да се избира номера и да изписва името.

В момента в колона Е пиша номерата и ми изписва името в колона F, а искам да го направя като избирам от колона D номера и изпише името в колона F.

Моля, Ви за помощ.

график.xls

Link to comment
Сподели другаде

Здравей fantomasbg,

Мисля, че съм намерил решение на твоята задачка - Значи в колода D на всеки един ред използваш DATA VALIDATION и поставяш всичките номера от колона А, в клетка(колона) F пишеш тази формула, която си написал, но срещу всяко F(напр. F1 взимаш от D1, F2-D2 и т.н) така ще успееш да стигнеш до това да ти пада менюто и да ти излизат според номера името.За целта ти прикачам файлът и 2 снимки да видиш как става.

Успех

график.xls

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте!

Нуждая се отново от помощ, блъскам се с това вече няколко дни и все не става.

...... имам въведени данни в шийт "операции". Данните трябва да се прехвърлят в шийтовете за който номер се отнясят.

Пробвах с различни функции но т.к. за всеки вложен материал са различни цените,бройките и датите и ми попълва невалидни данни.

Лошото е че всички данни от общия шийт трябва да се прехвърлят в шийт за всеки номер.

Някой може ли да ме насочи в правилния път. :jokingly:

Образец.xls

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...