Jump to content

Ръководства за работа с Excel 2003


Препоръчан пост

  • Отговори 1.5k
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Здравейте. Имам въпрос, ако някой може да помогне. Имам таблица на Excel, от няколко sheet-а. Искам Excel-а да намира определен номер в единия и да поставя в съседната колонка определена дума съответстваща на този номер. В случая: Да намира Артикулен номер в Sheet 2 - 114512, и срещу него в Sheet 1 да изписва в колоната за качество - Първо. obrazec.xls Дадения файл е просто пример, трябва ми за по-голяма таблица и свързано с друго, но идеята е такава. Благодаря предварително на отзовалите се.
Link to comment
Сподели другаде

Здравейте,

 

Не можах да открия конкретен отговор с решение на този пост. А и току що се регистрирах, не съм сигурна, че се ориентирам добре... Боря се с абсолютно същия проблем. Имам сума и трябва да намеря от сбора на кои цифри в колоната е получена. Наясно съм, че има вероятност от няколко верни решения, но все пак ще съм много благодарна, ако ми подскажете как да стигна до поне едно от тях :)

Привет, пробвай с опцията Formulas - Trade precedents.

Link to comment
Сподели другаде

Здравей klain!

 

Решението на твоя проблем:

 

копирай тази формула:

 

=VLOOKUP(A3;Лист2!A2:C7;3;FALSE)

 

 

и я пейстни в клетка С3 на Лист1

 

Съжалявам, че сега не мога да закача файла, опитах 5 пъти и все ми дава, неуспешно качване!

 

 

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте на всички. Искам да попитам възможно ли е, когато компютрите са в мрежа настройката на страницата на един файл да излиза по същия начин и на другите компютри. Когато отворя файл от другите компютри винаги полетата са променени.
Link to comment
Сподели другаде

Ексел допуска върху един файл да работят няколко човека (не едновременно, разбира се). Но може да се разглежда от няколко човека в режим "само за четене". Не би трябвало да се променят полета във файла, при условие, че той е записан и би следвало да се отваря с настройките, които са му зададени. Tragedy е прав, не се разбира за кои полета става дума, а в Ексел, полета колкото искаш, че и още толкова отгоре.

 

Ако си по-конкретен във въпросите си ще получиш и по-конкретни отговори.

 

 

Link to comment
Сподели другаде

Ето пример:

Това е един и същи файл, който отворен от друг компютър през мрежата е с различни(променени предварително зададените и съхранени) настройки на полетата на страницата. Трябва при всяко оваряне на файла да се настройват отново полетата на документа за да излезе на една страница при отпечатване. Как е възможно това да се избегне, защото работата ни многе усложнява?

http://store.picbg.net/pubpic/90/20/d00e01b1ef2b9020.jpg

http://store.picbg.net/pubpic/91/9E/72e2e2ea92ea919e.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Вероятно е елементарно,но аз не разбирам от Ексел и затова се обръщам към Вас !

Искам да сумирам работните часове във фирмата в която работя,като три от стойностите са равни на 12 часа,и три на 7 часа !

Опитах так,но не се получи :

=(AH9+AI9+AJ9)*12+(AK+AL+AM)*7

Дано съм се изразил правилно !

Link to comment
Сподели другаде

Здравей, dimd! Имаш малки пропуски във формулата - тя би трябвало да е така:

 

=(AH9+AI9+AJ9)*12+(AK9+AL9+AM9)*7

 

Просто си пропуснал означените с червено цифри във формулата и Ексел не разбира, какви са тези клетки и дава грешка #NAME.

Link to comment
Сподели другаде

Здравей draje! Разбрах какъв е проблема, ще помисля за начин, полетата да остават постоянни. Къде се намира принтера на който печатате и къде е файла ( на кои компютри, на един и същ ли са или на различни)?
Link to comment
Сподели другаде

Здравей draje! Разбрах какъв е проблема, ще помисля за начин, полетата да остават постоянни. Къде се намира принтера на който печатате и къде е файла ( на кои компютри, на един и същ ли са или на различни)?

Здравей harhal, мога ли да споделя нещо с теб, четейки тази тема за клетките, по-точно споменатото от draje за принтенето. Навярно има проблем с неговатса таблица, но даден документ, който съм си направил в нас запаметявайки го като вляза в Page Brake Menu и там като си наглася таблицата да ми излиза му давам save и отнасяйки го в работата си, отваряйки го на служебния комп. нямам проблем. Единственото за, което се сещам е да имат различни офиси на компютрите си и да се получава разлика.

Желая успех.

Link to comment
Сподели другаде

Здравей, k0st4din! Разбира се, че може. Всеки може да дава мнения и препоръки. Възможно е това, което казваш, но от картинките по-горе ми се струва, че офис пакетите са 2003, на такива ми приличат и на двете картинки (все пак draje не казва нищо по този въпрос) . Възможно е да правят форматирането и запазванете на файла на компютър с един принтер, а да печатат на друг принтер, вързан към друг компютър. Или пък да пускат Ексел от компютъра на който печатат, и от него да отвярят файла. Тъй като не знам отговорите на тези въпроси, чакам draje да отговори.

 

Благодаря ти за подкрепата, k0st4din!

 

 

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...