Jump to content

Статия: Качествено рипване на аудио дискове


Препоръчан пост

В първата част на този коментар Night_Raven е обяснил как се разделят песните.

P.S. Не знам каква е тази логика, но чрез конвертиране на каквото и да било в WAV има само и единствено загуба на време и пространство.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 206
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

P.S. Не знам каква е тази логика, но чрез конвертиране на каквото и да било в WAV има само и единствено загуба на време и пространство.

След като желае да си запише отделни песните на аудио диск, най-правилният начин е наистина траковете да бъдат във WAV. Друг е въпросът, ако ще му седят в компютъра ,но стандартните CD плеъри, не четат други формати-така, че просто няма избор.

 

tubleron копирай точно името на cue файла ти и го покажи тук .

След кото имаш CUE и APE /= Monkey’s Audio/ не би трябвало ти да делиш файла.Как да се раздели е зададено именно в CUE файла който показва точно това- коя пътечка кога започва и кога свършва.

Предполагам имаш инсталирана Monkey's Audio 4.06 и можеш да прослушаш песните? Ако в cue файла няма грешка би трябвало песните да могат да се заредят в foobar2000. От там спокойно може да си конвертираш всяка песен в какъвто искаш формат.

Редактиран от Вання
Link to comment
Сподели другаде

@Вання,

И защо да е най-правилен? Така просто върши предварително работата на записващия софтуер. Да не говорим, че той си мисли, че подобрява качеството. Не знам за какви формати говориш. CD плеърите се наричат CD плеъри, точно, защото могат да възпроизвеждат музика от CD. Един аудио диск с песни, записани от файлове и един диск със същите песни, записани след конвертиране в WAV, са идентични.

Link to comment
Сподели другаде

@Вання,

Един аудио диск с песни, записани от файлове и един диск със същите песни, записани след конвертиране в WAV, са идентични.

Точно това имам предвид. Ако tubleron, записваше на аудио диск целия APE файл той щеше да има нужда само от nxMyAPE.dll и записващия софтуер щеше за си свърши работа. Но той иска само определени песни, които до колкото разбирам не може да извлече от общия файл. И аз съм имала подобни проблеми ,когато се опитам да запиша на диск само отделни песнички. И понеже APE е вид алгоритъм за аудио компресия „без загуба” ги правя във WAV, точно за да не губя от качеството, когато идкам да ги запиша на CD. Това е в случаите, когато записвашата програма не може да се справи с отделните APE файлове.По необядними за мен причини и аз не мога да ги запиша и ми се налага да ги конвертирам. С FLAC файловете нямам такива проблеми, но явно при APE много често има нещо сбъркано в CUE файловете им. Поне тези на които попадам.

А естествено съм съгласна с това, че при конвертира не може да се подобри качеството. Сигурна съм, че и tubleron го знае. Но, щом не може да запише директно APE файлове, просто се налага да ги обърне в друг тип файлове, които също да са с аудио компресия „без загуба”.

 

Направо се измъчих докъто напиша този пост. Синът ми,ми отмъкна клавиатурата и ми връчи този трошляк, на който всички обозначения на буквите са се изтрили и сега гадая кой клавиш на коя буква отговаря! Ужас.... извинявам се за евентуални грешки, но все едно пиша със завързани очи

 

 

tubleron, направи това което те съветва "пича" от статийката. Много често има проблем със cue-тата, ако не желаят да заредят желания албум

.Отваряш .cue с Notepad и гледаш какво пише на реда:

FILE "-------.---" WAVE и заменяш с коректното име на съответния музикален файл.

 

За това ти кадах да копираш точното име на cue файла за да се видим там ли е грешката

Редактиран от Вання
Link to comment
Сподели другаде

Изглежда само Вання ме разбира какво искам да направя.По принцип не обичам да инсталирам по няколко програми за едно и също нещо.КМПлеър за видео,АИМПлеър за аудио.Напоследък обаче ми ври направо самовара-инсталирам трия....направо ще се побъркам. Ванче,инсталирах Monkey’s Audio но и тя ми даваше някаква грешка и я изтрих.Бях инсталирал и foobar2000 но и с него ударих на камък.Въобще не мога да се оправя с него.Дори като слушам нещо с него,после не мога да махна плейллиста...и т/н. Когато фаиловете са CUE+FLAC,с CUEсплитера няма проблем. Но когато са CUE+аре или маймунка идват проблемите. Сега с програмката която ми предложи barca_b0y стават на CUE+WAV,след това с CUEсплитера се разделят на отделни песни и се получи.Но си е играчка голяма. CUEфайла който искаш да погледнеш е на предишната страница на снимката-CUE,а в дясно от него и инфото.Нямали по една читава програма за разделяне и една за запис и да сложим край на мъките :)

 

Точно това имам предвид. Ако tubleron, записваше на аудио диск целия APE файл той щеше да има нужда само от nxMyAPE.dll и записващия софтуер щеше за си свърши работа. Но той иска само определени песни, които до колкото разбирам не може да извлече от общия файл. И аз съм имала подобни проблеми ,когато се опитам да запиша на диск само отделни песнички. И понеже APE е вид алгоритъм за аудио компресия „без загуба” ги правя във WAV, точно за да не губя от качеството, когато идкам да ги запиша на CD. Това е в случаите, когато записвашата програма не може да се справи с отделните APE файлове.По необядними за мен причини и аз не мога да ги запиша и ми се налага да ги конвертирам. С FLAC файловете нямам такива проблеми, но явно при APE много често има нещо сбъркано в CUE файловете им. Поне тези на които попадам.

А естествено съм съгласна с това, че при конвертира не може да се подобри качеството. Сигурна съм, че и tubleron го знае. Но, щом не може да запише директно APE файлове, просто се налага да ги обърне в друг тип файлове, които също да са с аудио компресия „без загуба”.

 

Направо се измъчих докъто напиша този пост. Синът ми,ми отмъкна клавиатурата и ми връчи този трошляк, на който всички обозначения на буквите са се изтрили и сега гадая кой клавиш на коя буква отговаря! Ужас.... извинявам се за евентуални грешки, но все едно пиша със завързани очи

 

 

tubleron, направи това което те съветва "пича" от статийката. Много често има проблем със cue-тата, ако не желаят да заредят желания албум

.Отваряш .cue с Notepad и гледаш какво пише на реда:

FILE "-------.---" WAVE и заменяш с коректното име на съответния музикален файл.

 

За това ти кадах да копираш точното име на cue файла за да се видим там ли е грешката

Ето копие от CUE файла. Ако можеш да ми кажеш точно къде и какво да напиша.....златна ще си

REM GENRE Rock

REM DISCID 3112B214

REM COMMENT "ExactAudioCopy v0.99pb3"

PERFORMER "AC/DC"

TITLE "Greatests Hits 30 Anniversary Edition CD1"

FILE "AC DC - Greatests Hits 30 Anniversary Edition CD1.ape" WAVE

TRACK 01 AUDIO

TITLE "Thundertruck"

PERFORMER "AC/DC"

FLAGS DCP

INDEX 01 00:00:00

TRACK 02 AUDIO

TITLE "Big Gun"

PERFORMER "AC/DC"

FLAGS DCP

INDEX 01 04:54:07

TRACK 03 AUDIO

TITLE "Safe In New York City"

PERFORMER "AC/DC"

FLAGS DCP

INDEX 01 09:15:26

TRACK 04 AUDIO

TITLE "Fire Your Guns"

PERFORMER "AC/DC"

FLAGS DCP

INDEX 01 13:13:48

TRACK 05 AUDIO

TITLE "You Shock Me All Night Long"

PERFORMER "AC/DC"

FLAGS DCP

INDEX 01 16:06:10

TRACK 06 AUDIO

TITLE "Hell's Bells"

PERFORMER "AC/DC"

FLAGS DCP

INDEX 01 19:36:43

TRACK 07 AUDIO

TITLE "Back In Black"

PERFORMER "AC/DC"

FLAGS DCP

INDEX 01 24:48:51

TRACK 08 AUDIO

TITLE "Ballbreaker"

PERFORMER "AC/DC"

FLAGS DCP

INDEX 01 28:57:73

TRACK 09 AUDIO

TITLE "Who Made Who"

PERFORMER "AC/DC"

FLAGS DCP

INDEX 01 33:28:36

TRACK 10 AUDIO

TITLE "Money Talks"

PERFORMER "AC/DC"

FLAGS DCP

INDEX 01 36:53:25

TRACK 11 AUDIO

TITLE "What Do You Do For Money, Honey"

PERFORMER "AC/DC"

FLAGS DCP

INDEX 01 40:38:01

TRACK 12 AUDIO

TITLE "Stiff Upper Lip"

PERFORMER "AC/DC"

FLAGS DCP

INDEX 01 44:14:10

TRACK 13 AUDIO

TITLE "Burnin' Alive"

PERFORMER "AC/DC"

FLAGS DCP

INDEX 01 47:49:23

TRACK 14 AUDIO

TITLE "Hard As A Rock"

PERFORMER "AC/DC"

FLAGS DCP

INDEX 01 52:53:21

TRACK 15 AUDIO

TITLE "Given The Dog A Bone"

PERFORMER "AC/DC"

FLAGS DCP

INDEX 01 57:22:39

TRACK 16 AUDIO

TITLE "Fly On The Wall"

PERFORMER "AC/DC"

FLAGS DCP

INDEX 01 60:54:07

TRACK 17 AUDIO

TITLE "Flick Of The Switch"

PERFORMER "AC/DC"

FLAGS DCP

INDEX 01 64:35:72

TRACK 18 AUDIO

TITLE "Shot Of Love"

PERFORMER "AC/DC"

FLAGS DCP

INDEX 01 67:48:73

TRACK 19 AUDIO

TITLE "Give It Up"

PERFORMER "AC/DC"

FLAGS DCP

INDEX 01 71:44:72

TRACK 20 AUDIO

TITLE "Are You Ready"

PERFORMER "AC/DC"

FLAGS DCP

INDEX 01 75:38:38

Link to comment
Сподели другаде

 

REM GENRE Rock

REM DISCID 3112B214

REM COMMENT "ExactAudioCopy v0.99pb3"

PERFORMER "AC/DC"

TITLE "Greatests Hits 30 Anniversary Edition CD1"

FILE "AC DC - Greatests Hits 30 Anniversary Edition CD1.ape" WAVE

TRACK 01 AUDIO

TITLE "Thundertruck"

PERFORMER "AC/DC"

FLAGS DCP

.............

 

Виж точно как е името на ape файла ти. Ако е нещо друго от" Greatests Hits 30 Anniversary Edition CD1.ape", копирай и замени това с червените букви.

Link to comment
Сподели другаде

Същия си е кака :) Но ти Благодаря за червените букви-Точно там трих,писах...а то било името на файла.Ясно.Започвам да вдявам полека лека ;) Утре ще се пробвам пак-лека вечер
Link to comment
Сподели другаде

tubleron,

 

След като вече си успял да конвертираш в цял WAV файл и имаш CUE файл направи следното за да не разделяш песните ръчно.

1- Промени в Notepad

FILE "AC DC - Greatests Hits 30 Anniversary Edition CD1.ape" WAVE

и го запамети като

FILE "AC DC - Greatests Hits 30 Anniversary Edition CD1.WAV" WAVE /защото вече ще цепиш WAV файла/

2-Отвори Exact Audio Copy и избери Tools | Split WAV by CUE Sheet-Whit gaps

Първо програмата ще отвори WAV а после и CUE файла. Ще си свърши работата за няколко секунди и готово. В същата папка където ти е WAV и CUE файла ще имаш вече отделни WAV тракове, които може да си запишеш с програмата с която по принцип си записваш аудио дисковете. Не се трепи да ги разделяш ръчно при положение,че по този начин ще стане за 1 мин. максимум

 

Пиши после какви си ги свършил.

Link to comment
Сподели другаде

tubleron,

 

След като вече си успял да конвертираш в цял WAV файл и имаш CUE файл направи следното за да не разделяш песните ръчно.

1- Промени в Notepad

FILE "AC DC - Greatests Hits 30 Anniversary Edition CD1.ape" WAVE

и го запамети като

FILE "AC DC - Greatests Hits 30 Anniversary Edition CD1.WAV" WAVE /защото вече ще цепиш WAV файла/

2-Отвори Exact Audio Copy и избери Tools | Split WAV by CUE Sheet-Whit gaps

Първо програмата ще отвори WAV а после и CUE файла. Ще си свърши работата за няколко секунди и готово. В същата папка където ти е WAV и CUE файла ще имаш вече отделни WAV тракове, които може да си запишеш с програмата с която по принцип си записваш аудио дисковете. Не се трепи да ги разделяш ръчно при положение,че по този начин ще стане за 1 мин. максимум

 

Пиши после какви си ги свършил.

Аз вече не ги правя първо в един цял WAV файл,а направо на отделни WAV тракове.Преди няколко страници Night_Raven е дал някакви примерни настройки на програмата CUETools и там видях,че: цитирам :) "В секция Mode избираш Tracks, ако искаш един голям аудио файл да го разцепиш на отделните песни". Пробвах и се получи. Аз си мислех,че Exact Audio Copy единствено и само копира поставен диск в компютъра на хард диска,но май май..... Както и да е. Според теб има ли смисъл да инсталирам и Exact Audio Copy
Link to comment
Сподели другаде

Според теб има ли смисъл да инсталирам и Exact Audio Copy

 

Твърдо "ДА" ако си от хората, които искат да рипват аудио дискове 1 към 1. Това е най, най наистина най-добрата безплатна програма за тази цел. Аз лично използвам само нея защото съм се убедила на 100% в надежността и.За това и самата тема в която сме, се казва "Качествено рипване на аудио дискове" Разбира се, може да се ползва и за други цели ...като например да си "нацепиш" цял WAV файл. И понеже ти написа

 

Сега с програмката която ми предложи barca_b0y стават на CUE+WAV,след това с CUEсплитера се разделят на отделни песни и се получи.Но си е играчка голяма.Нямали по една читава програма за разделяне и една за запис и да сложим край на мъките

ти предложих този вариант, който е много бърз. Аз лично не съм ползвала CUEсплитер,защото така или иначе вече си имам Exact Audio Copy и разделям песните по начина който ти посочих по-горе.

Link to comment
Сподели другаде

Како Ванче,дай да уточним (по като за мен) възможностите на Exact Audio Copy. Значи-може да цепи CUE,може да извлича музика от СД на Хард диска и може да записва песни от хард диска на СД,така ли е до тук? И още какво може да прави програмката? Защото ако само цепи и записва,аз си имам програми за това-защо да предпочета нея пред тези с които съм в момента?....Мн. сложна ми се вижда :crosseyes1:
Link to comment
Сподели другаде

На мен лично най-много ми трябва програма за качествено рипване на аудио дискове. За целта Exact Audio Copy е най-добрата и за това съм инсталирала нея. И за да не обяснявам защо тя е най-добрата отново, прочети тук отговора наNight_Raven от 21 February 2012 - 10:44, който е задал Zig Zag

http://forums.softvi...5/page__st__135

Всичко оставало ми идва кото бонус от който се възползнам максимално, за да не инсталирам други програми с които мога да направя същото. Но ако ти рядко рипваш аудио дискове и си имаш други програми с които си свикнал да работиш, и те ти вършат работа за целите, които са ти нужни, не е задължително да ги заменяш с EAC

Link to comment
Сподели другаде

Ами ето до къде опирам още при самото инсталитане.Слагам диск и пак ми дава някаква грешка.100 пъти и все едно и също. След това на този прозорец му дадох отказ и програмата тръгна. Пак свалих някакъв албум във ФЛАК+ КУЕ за проба,но пак не става

Пише -Грешка в 7-ми ред. Писак какво ли не,не ще и не ще :( http://i.imgur.com/8fl8J.png

Link to comment
Сподели другаде

Нещо не можах да схвана. Ти пълен аудио диск ли слагаш когато инсталираш и настройваш програмата , или празна CD-R подложка?Я пробвай с оригинален аудио диск,че намам идея как си го записал този твой аудио диск.
Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...