Jump to content

Статия: Качествено рипване на аудио дискове


Препоръчан пост

@tubleron,

И на двете се запазва 1:1. Просто се сменя формата. Както казах, тук нещата не са както при lossy форматите.

P.S. Пак повтарям: Не гледай битрейта, когато става въпрос за lossless.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 206
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Да повторя и аз, за всеки случай: когато става въпрос за конвертиране между lossless формати и/или WAV, загуба на качеството няма.

Ако имаш нужните кодеци, можеш директно да заредиш CUE файла в ImgBurn и да запишеш с нея, без да цепиш големите файлове на отделни и/или да конвертираш. Burrrn също би трябвало да се справи.

Link to comment
Сподели другаде

Добре,че не разбирам то е ясно. Виждам,че се опитвате да ми помогнете,но на вас ви е лесно защото го знаете. Не искам да запиша цял CUE файл,защото искам само определени песни а не целия албум. Имам само един последен въпрос: Намирам песен която търся в два вариянта: 1/-песента е 5000 kbps. 2/-същата песен,но 1000 kbps.Тази която е 5000 kbps не е ли по- качествена от от другаата която е 1000 kbps?
Link to comment
Сподели другаде

Не искам да запиша цял CUE файл,защото искам само определени песни а не целия албум.

Е, да, тогава ще трябва да нацепиш големия файл на отделни малки такива.

 

Имам само един последен въпрос: Намирам песен която търся в два вариянта: 1/-песента е 5000 kbps. 2/-същата песен,но 1000 kbps.Тази която е 5000 kbps не е ли по- качествена от от другаата която е 1000 kbps?

Ако дадена музика е в lossless формат и е рипвана от оригинален диск, няма никакво значение какъв е конкретния формат (дали е FLAC, APE, WV, TAK, ALAC, OFR, SHN и т.н.) и какъв е битрейта.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

C:/DOCUME~1/MARIAN~1/LOCALS~1/Temp/burrrn_temp/02_080.+Tania+Mutafova+-+Ptica+biala.wav: found sampling rate 48000, require 44100.

ERROR: Header of audio file "C:/DOCUME~1/MARIAN~1/LOCALS~1/Temp/burrrn_temp/02_080.+Tania+Mutafova+-+Ptica+biala.wav" is corrupted.

ERROR: C:\Documents and Settings\Mariana 1\Desktop\Burrrn\burrrn.toc:10: Cannot determine length of track data specification.

ERROR:

ERROR:

 

 

Програмата е Бърн.Каква е по-точно грешката?

Ще ми кажете ли откъде да си изтегля стара версия на Неро?

С Бърн записах доста дискове,но сега тези песни не мога да ги кача.

Медия плеър ги възпроизвежда.Формата ли е друг?

Link to comment
Сподели другаде

Ако трябва да се вярва на програмата, файловете са повредени. Ръчно ли ги декодираш до WAV от друг формат или директно са заредени? Ако са директно заредени, какъв формат са?

По-стара версия на Nero можеш да изтеглиш от тази страница. Няма да е регистрирана обаче. Аз лично бих ти предложил да пробваш с ImgBurn, ако държиш да тестваш друг софтуер. Ръководство има в тази тема.

Link to comment
Сподели другаде

@Night_Raven,

Ще използвам момента да попитам - този сайт (oldversion.com) по-добър ли е от oldapps.com и останалите подобни? Оригинални ли са setup файловете?

Link to comment
Сподели другаде

С ImgBurn записах диск без проблем.

Сега остава и музикалната уредба да го прочете.

Защото два диска,записани с тази програма не можеха да бъдат възпроизведени.

Утре ще пиша за резултата.

Благодаря за помоща!

Link to comment
Сподели другаде

Реших да пусна диска на компютъра и се получи това-Windows Media Player cannot find the specified file. Be sure the path is typed correctly. If it is, the file does not exist at the specified location, or the computer where the file is stored is offline.

 

Но когато отворя с десен бутон записаните фйлове ,същата Уиндоус Медиа Плеър автоматично си прави списък със всичките песни от диска и ги възпроизвежда.

 

Тип:Звуков файл MPEG LEYER-3

Побитова скорост-192 кбит/с- инфо за файловете.

 

Скоростта,с която записах диска е 12.

 

Възможно ли е да има връзка с деинсталиран Уинамп?

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте,имам още един въпрос .След като кача музика от СД с Уин.Мед,Плеър на компютъра (незнам друг начин ),искам да я конвертирам във Флак формат с Изи СД Екстрактор,но незнам настройките как да направя на програмата.Ето тук(със стрелката) на снимкаата съм отбелязъл кое ме интересува. Трябва ли да е на АУТО,или както си искам и каква ще е разликата в качеството ако ще има такава? http://img407.imageshack.us/img407/3738/44902301.png
Link to comment
Сподели другаде

Най-добре е да програмата автоматично да избере.

 

П.С.: в тема, в която описвам как се рипва качествено аудио диск, ти питаш... как да рипваш диск. Просто гениално.

Link to comment
Сподели другаде

Не стана ясно дали аудио уредбата чете диска.

 

Да,прочете го.

Забелязах една подробност,която ми се случва за втори път.

На една от песните,т.е. файл се появи икона със същото име,но самата тя беше в синьо и с жълт полукръг.

Burrrn Cue File

Поразрових в Нета за инфо и имам някакви основни познания.

Само за последно- искам да попитам как да разбера,че изтегления файл е Cue?

И защо тази икона не се появява веднага след изтегляне,а по-късно,например при опит за запис върху диск?

Ако има тема по въпроса,ще я прочета с удоволствие.

Благодаря !

Тук прочетох по темата мъничко-http://forums.softvisia.com/index.php/topic/7055-%D1%80%D1%8A%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D1%80%D1%8A%D1%87%D0%BD%D0%B8%D0%BA-%D0%B7%D0%B0-%D1%80%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D1%82%D0%B0-%D1%81-imgburn/

Аз тази настройка не съм я правила,но записа стана.

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...