Jump to content

Статия: Качествено рипване на аудио дискове


Препоръчан пост

  • Отговори 206
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

@pipito,

Къде видях? - Още в първия си коментар определяш като грешка, това, че си записала диск с програмата. Във втория се разбира, че (може би) проблемите ти са от високата скорост на запис. А да не говорим, че искаш и алтернативна програма. То си е твой избор с какво ще записваш, но за подобна глупост не бих сменил програма. За капак обвиняваш stanilabg, че не е разбрал какво си написала. Естествено, всеки нормален човек ще си направи извода, че си напълно безразлична към записа. Във форума има ръководство за работа с програмата. Точно и ясно е описано как се записва аудио диск и как се записва нормален диск с файлове/папки (предполагам, че ти трябва едно от двете). Не знам до колко съм отблъскващ, но както сама виждаш, се опитвам да помогна. До колкото разбирам ми нямаш доверие, но какво ти пречи да погледнеш въпросното ръководство, което е на "Мигравен" (надявам се, че говорим за един и същ човек)? Сега заявяваш, че си си "качила Бърн" и нещата изведнъж се оправиха? Наистина не разбирам какво трябва да значи това и дали реално нещо се е оправило.

Не знам какво си въобразяваш, но тук няма никакво желание за развитие от твоя страна! И вместо да хабиш време и пари, за да пробваш и да грешиш, защо не погледна как се работи с програмата, за да прескочиш етапа с грешенето? Не знам за каква липса на време говориш, но на мен не би ми отнело повече от 5 мин. да прочета как се прави записът. И както казах, в твоя случай губиш повече пари и повече време. Не съм си поставил за цел да се заяждам, просто се опитвам да помогна.

Link to comment
Сподели другаде

Добре,без това оспамихме темата.

Приеми едно кафе от мен и да заровим томахавката.

Модераторите могат да почистят каквото не е нужно.

Ако имам въпроси ще питам.

Приятен ден на всички!

 

А някой ще ми помогне ли по въпроса за бг. интерфейса ,не че не се справям и така,но все пак живея в България.

Link to comment
Сподели другаде

А някой ще ми помогне ли по въпроса за бг. интерфейса ,не че не се справям и така,но все пак живея в България.

Не че нещо, но е малко трудно да се помогне, след като не е ясно нито каква е операционната система, нито как точно е почиствано това пространство - дали файлове/папки са просто изтривани или са деинсталирани приложения от контролния панел, защото разлика има.

 

И последен въпрос-препоръчителна скорост за запис на аудио диск на Имг Бърн.

16?

Няма универсална такава. Зависи от устройството, фърмуеъра му и носителя. Като общо правило може да се каже, че е някъде около половината или 2/3 от максималната поддържана скорост.

Link to comment
Сподели другаде

С Уиндоус ХP съм.

Професионал,версия 2002 , Service Pack 3

От Контролен панел премахнах бг.фейса.

Повечето неща са на английски и меню Старт също.

 

Intel R

Celeron R cpu 2.00GHz

2.02GHz, 256 MB of RAM

 

Internet E 7

Link to comment
Сподели другаде

Всичко е наред.Инсталирах си интерфейса .

Относно ImgBurn - записах успешно 2 аудио диска,които уредбата възпроизведе,но третия такъв не успя.

Самият диск е различна марка от 2та предишни и предполагам,че той не е читав.

Двата са AdvanCd, другият е D-max.

Maxell , Verbatim и Sony уредбата не чете,но и тя е с доста стаж.

Благодаря за търпението и насоките!

Приятен ден!

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте,реших да пробвам да изтегля и запиша музика с добро качество,но при записа на диск ударих на камък. Най-доброто което намерих е албум във формат Flac. Файловете са два: Flac и Cue.Пуснах Cue файла в програмата Medieval CUE Splitter и така се получиха 10 песни.И от там нататък е проблема.На иконките на песните по принцип AIMP3 ми ги показва-например:Mp3,Flac.. А на тази иконка пише AUD. (аудио предполагам) Помъчих се да ги запиша на диск (който искам да слушам в колата) , но не стана. Ако ги конвертирам във Wav се получава,но kbps пада на 1441 мисля беше,а тези песни са с kbps 6144.Та въпроса ми е как да запазя максимално висока цифра на kbps и да направя запис на диск който да слушам в колата на най-обикновено СД. Ето и снимка за по-нагледно: http://img210.imageshack.us/img210/6465/69831335.png
Link to comment
Сподели другаде

@tubleron,

До колкото виждам файловете са в WV формат. Не спомена как се опита да ги запишеш и защо не си успял. Не мисля, че има проблем да ги запишеш след конвертиране в WAV, защото това е некомпресиран формат. Т.е., няма да изгубиш качество. Предлагам ти следните три варианта:

- Да ги запишеш, след конвертиране в WAV.

- Да запишеш, чрез ImgBurn WV файловете, но при този вариант ще трябва да инсталираш декодер за този формат.

- В случай, че пазиш оригиналния CUE файл, както и големия файл с песните, да ги разделиш, чрез CUETools (която се препоръчва и от автора на дискусията по принцип) и да запишеш .flac песни, както ги записваш по принцип.

И в трите случая няма да изгубиш качество, но трябва да ти кажа, че от това няма смисъл. Обикновените lossless рипове са повече от достатъчни.

Link to comment
Сподели другаде

Ами като ги направя във WAV, kbps от 6144 падат на 1441.Качеството не не ли по-добро,когато kbps е по-голяма цифра . И още нещо-Когато конвентирам псен със 6144 kbps и песен с 3145 kbps във WAV формат, kbps и на двете песни е 1441 (еднакво).6144 е по-качествено от 3145,а след конвертиране във WAV (1441) стават с еднакво качество,така ли? Целта ми е да направя аудио диск с възможно най-висока цифра kbps(най-добро качество),който да може да се слуша на обикновено аутоСД. А като ги направя с CUETools на Flac, kbps става 871. След това на WAV kbps е 1441.Не ми го разбира главицата и това е.
Link to comment
Сподели другаде

@tubleron,

Вероятно не ме разбираш, защото не си чел достатъчно теория. Тук битрейтът няма никакво значение. Каквито и стойности да виждаш, те реално нямат значение. При работа с lossless формати няма загуба на качество. Т.е., когато конвертираш от един lossless формат в друг, може размерът, битрейтът или нещо друго да се промени, но качеството остава същото. Към lossless форматите спада и WAV, но той е без компресия. При lossy форматите подобни неща може да имат значение, но не и тук. Реално, колкото и да конвертираш между lossless формати, качество няма да загубиш. Всичко зависи от енкодерите, с които се работи. Когато конвертираш в WAV, просто сменяш формата. За него не са нужни кодеци и е по-вероятно да нямаш проблеми при записа. При CUETools също няма да изгубиш качество, защото отново използваш lossless формат. Друг е въпросът, че няма никакъв смисъл да ползваш рипове с толкова добро качество. Каквото и да правиш, няма да прескочиш границата на човешкия слух. Моят съвет е: Сваляй си lossless рипове, направени от нормални Audio CD дискове. В случай, че има нужда, ги разделяш с CUETools и после записваш, с която програма ти е удобно.

Link to comment
Сподели другаде

tubleron, явно те притесняват тези 1441WAV kbps . При WAV винаги са 1441. Само при Dolby Digital Plus има битрейт до 6,144 Mbit/s, което означава прехвърляне на много по-голям цифров поток, съответно повече звукова информация. Но Dolby Digital Plus е съраунд формат, който няма как да запишеш и прослушаш на нормален аудио диск. Така, че barca_b0y, е абсолютно прав.
Link to comment
Сподели другаде

За записа вече ми е ясно: Конвертирам във WAV и записвам. Само не ми е ясно с качеството какво става,тъй като примерно две песни: едната е 871 kbps,а другата 2681.След конвертиране във WAV и двете са с1441kbps. И точно тук не ми е ясно:На едната качеството се подобрява,а на другата се влошава,така ли? Или искате да кажете че ако тези двете песни са еднакви(една и съща песен),само битрейда им е различен,да не се чудя коя да конвертирам -качеството ще е еднакво при крайния резултат (СД)
Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...