Jump to content

Проблеми и съвети при работа със Skype/Скайп


Препоръчан пост

По принцип да, но не и в случая, защото CCleaner с нищо не ускорява системата. Казвал съм го много пъти и ще го повторя:

1) премахването на временни файлове не ускорява системата, а само освобождава дисково пространство;

2) почистването на системния регистър не ускорява системата по никакъв начин и ползата от него е нулева.

 

Така че в случая потребителят губи хронология и прочее, без да печели нищо в замяна.

 

А тук в описанието на програмата,какво пише,да разбирам ли,че няма нищо вярно в описанието на програмата?!

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 727
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

1. Описанието не е писано от мен.

2. Описанието е вярно в по-голямата си част. Има две неверни части: 1) че е приложение за оптимизация и 2) че премахването на ненужните файлове позволява на Windows да работи по-бързо. Останалото си е вярно.

 

Но не е лоша идея да го редактирам, за да не е заблуждаващо.

Link to comment
Сподели другаде

Но не е лоша идея да го редактирам, за да не е заблуждаващо.

 

Съгласен съм,наистина няма да бъде лошо да се редактира,благодаря за разбирането :gentlemen:

Link to comment
Сподели другаде

*.TMP-файловете, освен че заемат място на HDD не забавят ли компютъра?

 

За ключовете от регистратурата давам пример: Деинсталирах преди време Hao Zip и след рестарта ми останаха иконите на програмата асоциирани с архив-разширенията (zip, rar, 7z и т.н.), тоест всеки архив има иконка на Hao Zip. Отделно, при опит за отваряне на архивите, тъй като нямам архиватор ми даде да избера с какво да ги отворя, та почистих регистрите със CCleaner и се оправи - нямаха вече икони. Така и трябва - нямах архиватор.

 

Някои от ключовете и респективно процесите, които в Autoruns са с File not found и бъгват системата, могат да се почистят със CCleaner (не винаги, но повечето се изтриват), та още ли мислите, че няма нужда да се почистват регистрите? И как ще ми го докажете като има ефект и той е очевиден. ;)

Link to comment
Сподели другаде

*.TMP-файловете, освен че заемат място на HDD не забавят ли компютъра?

Не. Защо да забавят компютъра? Те са просто файлове на твърдия диск. Все едно някой mp3 файл на дял D: да забавя компютъра. Или някой zip файл на дял E: да забавя компютъра.

 

За ключовете от регистратурата давам пример: Деинсталирах преди време Hao Zip и след рестарта ми останаха иконите на програмата асоциирани с архив-разширенията (zip, rar, 7z и т.н.), тоест всеки архив има иконка на Hao Zip. Отделно, при опит за отваряне на архивите, тъй като нямам архиватор ми даде да избера с какво да ги отворя, та почистих регистрите със CCleaner и се оправи - нямаха вече икони. Така и трябва - нямах архиватор.

Ами, не знам какво си правил точно, но аз съм тествал няколко версии на HaoZip и винаги се е деинсталирала нормално, не са оставали икони.

 

Някои от ключовете и респективно процесите, които в Autoruns са с File not found и бъгват системата, могат да се почистят със CCleaner (не винаги, но повечето се изтриват), та още ли мислите, че няма нужда да се почистват регистрите? И как ще ми го докажете като има ефект и той е очевиден. ;)

Кой е казал, че обекти с File not found "бъгват" системата? И какво пречи да се премахнат чрез Autoruns?

Link to comment
Сподели другаде

Не. Защо да забавят компютъра? Те са просто файлове на твърдия диск. Все едно някой mp3 файл на дял D: да забавя компютъра. Или някой zip файл на дял E: да забавя компютъра.

 

Като търся информация в нета за .tmp файловете друго чета, че забавят компютъра и това не са страници на почистващ софтуер, който си прави реклама:

 

http://en.kioskea.ne...ed-up-a-slow-pc

 

http://www.computer-...rnet-files.html

 

В OTL скриптовете [emptytemp], само заради вирусите ли ги махате? Процесите не изпозлват ли temp-файлове?

А в браузерите трябва ли да си пазим cache-та по 200-300 MB, че и повече?

 

Ами, не знам какво си правил точно, но аз съм тествал няколко версии на HaoZip и винаги се е деинсталирала нормално, не са оставали икони.

 

Какво може да съм правил? Всичко нормално, както си му е реда!

И защо трябва да се хващаме за една програма, като примери има бол.

 

Кой е казал, че обекти с File not found "бъгват" системата? И какво пречи да се премахнат чрез Autoruns?

 

Не съм написал, че винаги бъгват, но е факт. Неслучайно, всички ключове на премахнати програми, които са останали в регистратурата не са налични за премахване в Autoruns. Те просто нямат отношение, но не бих казал за всички останали, които са налични. Ако уиндоус всеки път се опитва да стартира/зареди нещо, което го няма, как би се отразило?

И що трябва да използвам Autoruns, а да не използвам CCleaner или пък да е излишно?

Link to comment
Сподели другаде

Та какво да направя по въпроса? Иначе бих искал да си остана с тази версия на скайп , не ми се ще да минавам на по-стара :|

 

Преинсталация на Skype с изтриване на личните данни и хронологията, тоест проверяваш и изтриваш след деинсталация папки Skype/SkypePM, намиращи се в Application Data.

Къде се намира?

 

Уиндоус бутона + R, в диалоговия прозорец поставяш командата %AppData% и натискаш OK/Enter.

Още по-добре е да си "пуснеш" един Search (Търсене) на C:\ с ключова думичка Skype и триеш всичко.

 

 

От дневника на Process Explorer

 

Skype.exe	3316	19.53	471 788 K	274 324 K	Skype	 Skype Technologies S.A.

 

се вижда, че най-новата версия на Skype ти идва тежка. Ако изтеглиш и инсталираш по-стара версия, ще бъде по-добре,

примерно Skype 3.8.0.188 (не забравяй да си спреш актуализациите за Skype).

Други стари версии можеш да изтеглиш ОТТУК.

Link to comment
Сподели другаде

Та какво да направя по въпроса? Иначе бих искал да си остана с тази версия на скайп , не ми се ще да минавам на по-стара :|

Никой не е казал да минаваш за постоянно на по-стара версия. Става въпрос просто за тест. Пробвай с малко по-стара (т.е. все още 5.х) и виж дали ще има проблем. Ако има, пробвай още по-стара и т.н. Идеята е да се разбере дали наистина при всички версии на Skype (дори и 4.х и 3.х) го има проблема или е само в най-новите. Може наистина новата версия да идва доста тежка за твоята система. А може и да има някакъв бъг. Skype никога не е бил особено добре написан продукт.

 

 

---

 

 

Като търся информация в нета за .tmp файловете друго чета, че забавят компютъра и това не са страници на почистващ софтуер, който си прави реклама:

 

http://en.kioskea.ne...ed-up-a-slow-pc

 

http://www.computer-...rnet-files.html

Не е гаранция, че тези сайтове са наистина независими. Може само да изглеждат така, а всъщност да са собственост на същите компании, които създават този тип програми. Не говоря конкретно за тези два сайта, които си дал, а по принцип. Имало е подобни случаи в миналото. Рядко се случва, но е възможно.

Също така е имало случаи ревюърски сайтове да са представяли свои спонсори в по-добра светлина и точно компании, създаващи "оптимизиращи" програми, да са им спонсори, така че...

Дори и да пренебрегнем горните две възможности като малко вероятни, остава третата: че е напълно възможно авторът на статията да не знае какво говори и да си мисли, че тези файлове затлачват компютъра. Т.е. да се е поддал на пропагандата.

Файловете в Temp папката няма как да забавят работата на компютъра. Това са просто универсални папки, където всяко приложение да си складира временни файлове. Вместо приложението да се чуди дали (да речем) папка D:\Temporary съществува или директно да я създава, има една универсална папка за временни файлове и всяко приложение може да я използва без проблем. Така няма разпиляни временни файлове навсякъде, а всичките са на едно място, което улеснява изтриването им. Това е.

Не разбирам каква е логиката, че тези файлове могат да забавят работата на системата. Т.е. по какъв начин забавят системата?

 

В OTL скриптовете [emptytemp], само заради вирусите ли ги махате? Процесите не изпозлват ли temp-файлове?

А в браузерите трябва ли да си пазим cache-та по 200-300 MB, че и повече?

 

В OTL скриптовете добавяме [emptytemp], защото е възможно там да има зловреден файл и защото понякога папката набъбва и много потребители забравят да я "изпразват". Казано накратко: ползваме въпросната команда за допълнителна сигурност и просто профилактика.

Да, процеси могат да използват временни файлове. И какво от това? Ако даден процес има нужда от временен файл, ще си го създаде и ще си го ползва. Докато този файл се използва, няма и как да бъде изтрит. След като процесът си свърши работата с файла и/или процесът просто спре, файлът ще бъде "отключен" и ще се превърне в просто още един файл в папката. Не разбирам какъв е проблемът. Ако даден файл се използва от даден процес, значи има нужда да се използва. Забавянето така или иначе ще идва от дейността на процеса, не от временния файл. Времемните файлове не са причина за нищо, те са следствие/вторичен продукт от работата на процеси.

Не, не трябва да се пазят подобни кешове. Те могат да се трият, ако е нужно място. Отново не виждам къде е проблемът. Тези кешове не забавят работата на системата, докато просто си седят там. Ако мястото на дяла намалява и кешовете са големички, много ясно, че ще е добра идея да се изтрият.

 

Какво може да съм правил? Всичко нормално, както си му е реда!

И защо трябва да се хващаме за една програма, като примери има бол.

Ти се хвана за една програма - HaoZip. Аз ти казах, че поне при мен приложението се деинсталира напълно нормално. Примери за какво има?

 

Ако уиндоус всеки път се опитва да стартира/зареди нещо, което го няма, как би се отразило?

Ами, Windows прескача липсващото нещо и продължава със следващото. В почти всички случаи потребителят дори няма да разбере, че даденото нещо липсва. Има някои доста редки случаи, когато има някакви проблеми, но те обикновено се дължат на потребителя, който е пипал там, където не е трябвало да пипа.

 

И що трябва да използвам Autoruns, а да не използвам CCleaner или пък да е излишно?

Не трябва. Просто е логично. Ако аз видя нещо в Autoruns, което мога да премахна, няма да стартирам друго приложение, а ще го премахна директно чрез Autoruns. Защо да губя време да стартирам друго приложение, след като мога да свърша работата веднага?

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Здравейте :) Наистина се надявам някой да ми помогне с проблема,защото от 2 часа се занимавам и ме заболя главата вече :( Та проблемът ми е следният ... С Win 7 съм,бях с версия на скайп 3.6 и се пробвах да я обновя с 5.8, но след като го направих ми излезе следното съобщение Exception EExternalException in module KERNELBASE.dll at 0000B9BC.

Externial exception E0FAFAFA. А когато се опитам да се впиша в скайп ми пише,че вече съм вписана и се е появила грешка и да опитам повторно,но уви нищо немога да направя по въпроса ...

Link to comment
Сподели другаде

Приятели, сега се сетих че моя скайп(постоянно е най-новия, авт. се ъпдейтва), напоследък ми зарежда много бавно, и се бъгва... Даже скоро разбрах че се е качила и някава допълнителна програма - "клик-то-колл", и от Рево-ънинсталер я махнах. Да не товаря излишно щайгата си. Ако кача стара версия(и коя, ако може да ми препоръчате?), по-добре ли ще работи на моя (вече слаб) компютър? Или няма да има много голяма разлика. Между другото ползвам портабъл версия на скайпа. При преинсталиране само си изкарвам иконката, той ми стои с други портабъл програми на друг дял на харда и ...май ми е по-добре така от гледна точка при преинстлация. Не че го правя често, почти 1г и половина не съм пипал Уиндоуса и си е добре.Та, стар скайп по-добре ли ще се държи на компютъра ми? И има ли възможност (не съм гледал) от опциите да се спре автоматичното обновяване?
Link to comment
Сподели другаде

Ако кача стара версия(и коя, ако може да ми препоръчате?), по-добре ли ще работи на моя (вече слаб) компютър?

Та, стар скайп по-добре ли ще се държи на компютъра ми?

 

Определено,старите версии на скайпа са по добри,аз полвам или 3.8 или 4.2,всички по нови скайп версии за мен са пълен боклук!

 

И има ли възможност (не съм гледал) от опциите да се спре автоматичното обновяване?

 

Да има!Веднага след инсталацията,след като влезнеш в скайпа си,отиваш на Инструменти ---> Настройки ---> Разширени и махаш отметките на :

 

http://i.imgur.com/RCOc7.jpg

След което даваш на запиши,след това се отпиши и влез отново в скайп акаунта си!

 

Успех! ;)

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...