Jump to content

Въпрос за избор на лаптоп (notebook)


Препоръчан пост

ASUS P535 е 1089 с ДДС, но определено си заслужава. Аз съм с Р735, който е без GPS, но пък с 3G и съм страшно доволен, а най-добрият ми приятел е точно с Р535 и също е много доволен (а той си ги разбира тези неща).
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 376
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

сега попитах за този asus и ми казаха, че gps-а е без софтуер, а бихте ли ми казали откъде се купува или тегли такъв и малко повече инфо по този въпрос, че аз не съм много в час с тези неща
Link to comment
Сподели другаде

Да, ASUS P535 наистина върви без софтуер, което не е особено приятно. Между другото, софтуерът не е никак евтин, въпреки че съществува голямо разнообразие от навигационни програми. Справка за цените на TomTom - тук.

 

По-лошото обаче е, че картите за БГ не са никак пълни (когато въобще ги има) и обикновено обхващат единствено по-големите градове в страната, както и републиканската пътна мрежа. При по-малките градове, като този, в който живея аз (Благоевград), липсват доста улици или дори цели квартали, да не говорим пък за номера - такива просто няма. Впрочем установих, че последното липсва дори и за София, за чиято карта в TomTom версия 6 бях разбрал (от отзиви по форумите), че има 100% покритие в столицата.

 

Евентуално можеш да проучиш въпроса с картите за PDA с GPS в този форум.

 

Поздрави!

Link to comment
Сподели другаде

За мобилните процесори.. кой е по-добър ? За обикновени приложения - слушане на музика, гледане на филми , сърфиране в интернет .. , чертане, фотошоп ..

Intel Core Duo , Celeron M или Turion 64 X2 ?

Link to comment
Сподели другаде

За мобилните процесори.. кой е по-добър ? За обикновени приложения - слушане на музика, гледане на филми , сърфиране в интернет .. , чертане, фотошоп ..

Intel Core Duo , Celeron M или Turion 64 X2 ?

По принцип най-добър от трите е Core 2 Duo, а най-зле е Celeron M. За най-обикновени дейности обаче и трите ще са еднакво добри според мен. При обработка на растерна и векторна графика според мен (може и да греша) може и да има някаква разлика между Celeron-а и другите два, но между C2D и X2 не мисля, че ще усетиш разлика.

Link to comment
Сподели другаде

Много ми се иска да взема Core Duo процесор и DDR2 памет - макар и 512 МБ в началото. Мисля си, че ако искам да ползвам нещо повечко време е добре да се вземе възможно най-съвременното в момента. DDR2 и Core Duo сравнително скоро навлязоха на пазара.

Забелязах този HP Compaq 530 GH637AA - 1200 лв. Тази е и приблизително максималната цена , която мога да си позволя. Какво ще кажете за модела ? Друг вариант е малко по-скъпия TOSHIBA SATELLITE L30-10T - 1300 лв.

Link to comment
Сподели другаде

Разликата между Intel Core 2 Duo и AMD Turion X2 няма да я усетиш, а и да я усетиш, ще е минимална за твоите нужди. Разликата обаче между 512MB и 1GB RAM е доста по-осезаема. Ориентирай се към 1GB, особено ако ще ползваш Vista, там под 1GB работата е некомфортна. Процесорът ще ти е от по-осезаема полза ако се занимаваш много с действия, които изискват много изчисления, а това е компресиране, било то създаване на архиви, компресиране на музика или филми, рендериране на анимация и други подобни. Ако ще използваш лаптопа основно за това (което ме съмнява), то можеш да пренебрегнеш паметта. Тогава, в зависимост от това какви програми използваш, те ще се възползват от по-новите инструкции, поддържани от процесора, и ще има благоприятен ефект. В противен случай повече памет е по-добре. Ще има повече полза от нея. Ще можеш да имаш повече активни приложения едновременно, което за средностатистически потребител го намирам далеч по-логично и вероятно. Ако недостига RAM памет, операционната системе ще трябва да се обръща повече към хард диска, което би забавило работата, а процесорът просто няма как да го компенсира това. Не е в неговата "юрисдикция". Още повече, че Photoshop, който бива използван от все повече и повече хора и предполагам ще бъде използван и от теб, си е виртуално нимфоманче на тема RAM.

 

Накратко: вземай какъвто искаш процесор, но гледай да е с 1GB памет. :)

Link to comment
Сподели другаде

но новите HDTV формати - 720p , 1080p изискват и бърз процесор, искам да мога да гледам поне 720p.

А.. вградената интелска видео карта на първия лаптоп ли е по-добра или Radeon-a на втория ?

Link to comment
Сподели другаде

но новите HDTV формати - 720p , 1080p изискват и бърз процесор, искам да мога да гледам поне 720p.

Не мисля, че който и да било двуядрен процесор би се запънал на HDTV. С AMD Sempron 2200+ можех да гледам видео файл, компресиран с H.264 и AAC в HDTV разделителна способност. Вярно, леко на ръба беше, но се гледаше нормално.

 

Добавено: Radeon-ът определено е по-добър.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте!

Виждам, че има доста хора, който са готови да помогнат с съвети относно лаптопите.Искам да ви попитам какво ми трябва за лаптоп,който ще се използва главно за игри(NFS, CS , Empire Earth , Fifa ), програми (Photoshop CS3, Google sketch up), интернет , филми и музика.Имам един познат, който работи в магазин за компютри и той ме съветва въобще да не си купувам лаптоп, но аз държа да си сменя моя настолен компютър с по-удобен.Моля ви, помогнете ми с мнения и съвети, защото вече ще се побъркам.А, за цената щях да забравя, мога да си позволя до 1700лв или с минимална горница(което знам,че не е много, но какво да се прави :( ) Благодаря предварително.

Link to comment
Сподели другаде

За Photoshop реално всеки лаптоп, вместващ се в тази цена, с 1GB памет ти върши работа. Проблемът е при игрите, защото те изискват по-мощна видео карта, който е компонентът, който се орязва при по-евтините лаптопи. Все пак лаптопът е замислен като средство за комуникация и вършене на работа, а не игри. За по-старите игри няма да е проблем, но по-новите няма да могат да се играят или ще се играят доста некомфортно. Цитирал си заглавия, но от тях има както стари и леки, така и нови и тежки. Като цяло, ако държиш на игри, се ориентирай към лаптоп с Mobility Radeon или GeForce Go. Ако идват скъпи, може да се направи лек компромис и да се погледнат вградените решения на споменатите производители - Xpress сериите на ATI или GeForce 6xxx сериите на nVidia. Забрави за Intel GMA.
Link to comment
Сподели другаде

Здравейте,

предложиха ми скоро мобилен компютър Packard Bell F0685-P-019 на цена 1900лв.

http://www.jmt.bg/?go=100&jgroup=26&am...component=19192

Ако погледнете спецификациите лаптопа си го бива. Всичко подобно марково (Asus, Toshiba, Dell...) e с 300-500лв. отгоре

Но нищо не знам за марката, гаранции, поддръжка, драйвери...

Даже го няма като модел в официалния им сайт...

Ако някой има опит с тази марка/модел, моля да даде съвет.

 

п.с. А някой да е виждал да се предлага в Бг:

http://notebook-info.net/notebooks/asus-no...es-f3sv-x1.html

Link to comment
Сподели другаде

ако имаш достатъчно излишни пари купи си от споменатите ( интел ми харесва) но на мен ми се струва че изобщо не ти е нужен нов мощен!

така че един втора употреба за 500-700 лв. ще ти свърши работа

само гледай батериите да са читави!

а пък след време като разбереш какъв точно ти трябва и за какво ще го използваш ще си купиш за споменетите пари нов който тогава ще е много по хубав!

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте,

предложиха ми скоро мобилен компютър Packard Bell F0685-P-019 на цена 1900лв.

http://www.jmt.bg/?go=100&jgroup=26&am...component=19192

..............................

 

Не е лоша машинката. Гаранцията от 12 несеца малко ме притеснява, но като цяло бива. Ако си решил да оглеждаш лаптопа, пусни някоя програма за benchmark. Също огледай температурите, стабилността на работа и т. н. Гледам, че са инсталирали Линукс Сусе. И на този Линукс може да се правят доста тестове. Искай максимум информация от продавача, лаптопът не е сирене. :)

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте,

предложиха ми скоро мобилен компютър Packard Bell F0685-P-019 на цена 1900лв.

...................................

Здравей,

 

Погледни все пак и на този сайт цените, защото смятам, че са по-ниски - http://www.computer.bg/index.php

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...