Jump to content

Полезни съвети и трикове за WindowsXP и Vista


Препоръчан пост

достъп - да мога да отварям всички папки, а не да ми стоят заключени и да изписва "достъпът отказан"

Не знам дали въобще това е нормално, при положение, че акаунтът е на администратор ... то на кого ще позволи достъп в този случай?

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 174
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

да, нещо такова - Папката не е достъпна. Достъпът отказан.

 

обаче сега се оправих - с тези "права" е доста объркано - "позволи", "откажи" .... не знам защо е всичко това :crosseyes1:

Защо не ме възприема като администратор, въпреки че се логвам с парола и име?

Link to comment
Сподели другаде

Не съм напълно наясно точно какво става, но ако въобще не можеш да отвориш самите папки, това не е нормално. Това значи, че има проблеми с правата върху папките. Windows да не е самоделка някаква? Сигурно ли е, че акаунтът е администраторски и че се използва този, който е създаден още при самата инсталация?
Link to comment
Сподели другаде

Не е самоделка уж, ъпдейтва се всичко е ОК. Обаче акаунта не е този, който е създаден при инсталацията. При инсталацията е използвано име, което естественно ме подразни, веднага смених името на акаунта, но папките и името остана тук там. Решението беше да изтрия този акаунт и да направя нов. Да, обаче на новият не всичко му е позволено :crosseyes1:

Сигурно ще ми трябват години за да свикна със всички глупости на уиндос 7. Като се започне от споделянето, настройки на мрежата - всичко е абсолютна каша. Дори бутони в уиндос експлорер няма

Link to comment
Сподели другаде

Отвори меню Start, в долното поле за търсене напиши cmd, кликни с десния бутон върху открития файл cmd, кликни Run as administrator. В командния ред постави следния текст:

secedit /configure /cfg %windir%\inf\defltbase.inf /db defltbase.sdb /verbose

Маркирай текста, натисни Ctrl+C, после в командния ред кликни с десния бутон и кликни Paste. Накрая натисни Enter и изчакай процесът да приключи. Рестартирай за всеки случай. Виж дали ще има пак проблеми с папките.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 months later...
Имам един въпрос: как да направя така, че когато някой иска да инсталира програма от подчинен акаунт да му излиза прозорче, в което се иска разрешение от акаунта - администратор за тази програма? (в смисъл - да трябва да се въведе паролата на главния акаунт)
Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...

Здравейте,

Не съм сигурна дали въпросът ми е за тук, но...:

Опитвам се да разбера как мога да накарам Corel Draw 12 да не експортира по-големите(600мб например) файлове по 20мин минимум.

Мисля си, че виртуалната памет дефрагментира файла и за това забавя - възможно ли е и ако да, как ДА ГО ПРОМЕНЯ?

Нещо друго възможно ли е да предизвиква този проблем.

Уиндоуса е ХП Профешънъл СП3.

Link to comment
Сподели другаде

  • 4 weeks later...
Извинявам се за некомпетентния въпрос но си взех нова клавиатура и на F5 имам някаква опция която искам да махна и да си използвам стандартното обновяване как мога да го направя много ще съм благодарен ако някои знае решение на проблема ми.
Link to comment
Сподели другаде

Не мога да намеря достатъчно голяма снимка на клавиатурата, нито някаква информация за нея. Така става с измислените китайски продукти. Какво точно се случва при натискане на F5? Останалите F-клавиши нормално ли работят?
Link to comment
Сподели другаде

ами значи F5 има опция REPLA CE и останалите F ове имат разни включени опция F1- Help F2- New F3-Open F4-Save F6-Undo F7-Redo F8-Reply F9-All Reply F10-Forward F11-Send F12-Print много благодаря предварително ако можете да посъветвате нещо. Ето и линк към допълнителните опции http://www.prima-pc.net/tw/content/view/383/663/lang,en/
Link to comment
Сподели другаде

Не мога да кажа със сигурност, но ако не си инсталирал драйвера от диска, F-клавишите би трябвало да си работят като на всяка друга клавиатура. Ако си инсталирал драйвера, би трябвало да има някъде опция в приложението за настройка на клавиатурата за изключване на това поведение или настройка на самите клавиши. Не мога да кажа нищо с точност, защото нямам грам идея точно какъв е софтуерът на клавиатурата и какви опции предлага. Мога само да гадая/предполагам.
Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...