Jump to content

Полезни съвети и трикове за WindowsXP и Vista


Препоръчан пост

  • Отговори 174
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Отвори Windows Explorer, кликни меню Tools -> Folder Options... -> View -> махни отметката на Use simple file sharing -> OK.

 

Мерси! А с тая опция :"Изключи моментално забилите приложения и програми" ще стане ли нещо?

Link to comment
Сподели другаде

Къде е тази опция?

 

Мисля,че става дума за това,но с английския не съм силен:

 

"Automatically Close Non-Responding Applications on Shutdown

 

Start/Run/Regedit

HKEY_USERS\.DEFAULT\Control Panel\Desktop

 

Value Name: AutoEndTasks, Data Type: REG_SZ (String Value), Value Data: (0 = disabled, 1 = enabled). Modify the value of 'AutoEndTasks' to equal '1' to automatically end tasks or '0' to prompt for action.

 

Note: This change will affect all users but the value can also be changed on a user-by-user basis by modifying [HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop] with the same values."

 

Това в черно не мога точно да разбера какво трябва да се направи?

Link to comment
Сподели другаде

Не мисля, че този "трик" си заслужава. Windows неслучайно изчаква програмите да си приключат както трябва и им дава време за това. Не че трикчето е 100% безполезно, но според мен е по-разумно да не се настройва.
Link to comment
Сподели другаде

  • 6 months later...

Интересува ме дали ако изтегля това-http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=0db2e8f9-79c4-4625-a07a-0cc1b341be7c&displaylang=bg

windows ще бъде на български? И какво е необходимо да се направи само да стартирам файла или..някакви настройки нужни ли са?

П.С. А и прочетох че е за SP2 а аз съм с 3.

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...
Здравейте!Бихте ли ми разяснили,ще има ли полза за работата на компютъра ми,ако забраня при зареждането на Уиндълса/ Windows XP-Professional/ Service Pack 3/ да се стартират програмите :L.Manager и hkcmd /Да не се показват в диспечера на задачите/. Или това няма да доведе до някаква ефективност,а напротив може да си повредя системата! Благодаря!
Link to comment
Сподели другаде

hkcmd е част от драйвери на Intel и доколкото помня беше за някакви клавишни комбинации. Т.е. не би трябвало да има проблеми да бъде забранен. L.Manager нямам идея на чия програма принадлежи.
Link to comment
Сподели другаде

  • 4 weeks later...

Здравейте!

Уж търсих и четох в другите теми, но не разбрах как може да имам достъп до всички системни папки включително и Documents and Settings в уиндос 7? Къде се задават тези права? доста по объркано от ХР е това нещо

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...