Jump to content

Download.bg -ще се плаща


Препоръчан пост

Потребителите паднали с над 70%,а тези които се регистрират/плащат/-нарастват...

Явно има разминаване със статистиката горе,но за мен е красноречива...

Що се отнася за каталози,не мисля,че там е единствен и уникален.

Човек,като знае какво търси,го намира.

И най-вече не ме разбирай криво-аз не искам да нямате или губите.

Просто споделих,че редовно влизах и харесвах сайта до....1 март.

Успех !

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 103
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Разбира се, че ще паднат, но разликата изглежда толкова голяма само защото преди да се въведе платения достъп предимството на Download.BG спрямо другите български сайтове на компютърна тематика бе наистина смазващо. Докато сайта бе безплатен се регистрираха над 1000 нови всеки ден, а уникалните посещения дневно бяха в пъти повече от колкото при другите Бг сайтове за компютри и софтуер.

Да сега се регистрират около 500 нови на ден (т.е. си прав за спад на половина), но колко други Бг страници имат по 500 нови потребители всеки ден? отделно всяка година Май месец и следващите няколко летни, имаме спад на потребители и това е нормално ;)

Има много компетентни потребители (вкл. теб), които сами могат да си намерят това което търсят, но други не са толкова на ясно и предпочитат улеснението в лицето на D.BG.

А това, че хора които ни плюха при въвеждането на премиума и се кълняха, че повече няма да ни посетят, а сега влизат почти всеки ден безплатно за да използват каталога (и вероятно после да търсят линк от гугъл), може само да ме забавлява.

Link to comment
Сподели другаде

Аз също оставих на съдбата този сайт. Въпросът беше в задълбоченото познаване на пазарните условия в тогаващния момент.

Една скоба само (Тук не искам да обидя никой, но много от коментарите са извън правилата на нашия форум(Softvisia). Доста народ изписа глупости и "прогнози", може би заради непознаване на обстоятелствата или като всички футболни фенове просто са се научили да викат "Уууу....". Един показател в никакъв случай не може да бъде определящ или доминиращ при оценката на състоянието на един сайт. Доста тратък е 3-4 месечния период, за да се направи окончателна бизнес оценка на състоянието на сайта. Според мен, погрешно е да се правят и пребързани оценки, особено в българския пазар, който твърде малко се подчинява на правилата на международния...

Та въпросът е: ако някому нещо му се иска, нека да попита, но зловлонията, негативното отношение на потребителите, никога, ама никога не печелят особено в България (малко в скоби, то и политическия живот в нашата страна показа, този извод).

Та отново предлагам на Tragedy или Night_Raven, да хвърлят малко по-задълбочен поглед на темата и да я "поочистят", за да си остане нашата Softvisia пак над вс.... Ние нямаме полза от това да сме против D.BG.

Link to comment
Сподели другаде

Автори на софтуер не само, че не ни съдят, но и продължават сами да предлагат програмите си при нас.

 

Малко се съмнявам тези автори на безплатен софтуер да са наред с главите!!!

А и няма никаква логика да ви съдят за това че взимате пари за нещо което е безплатно

и в същото време да ви го предлагат (да не са излезли от лудницата случайно???)

В тази връзка ще ви цитирам лицензионно споразумение от инсталирането на един безплатен софтуер за да видите как точно нарушавате авторското право и ощетявате с алчност (бълкалска му работа) потребителите - което е доста голям проблем на законодателството в България:

Лицензионно споразумение.

Програмата е защитена с авторско право.

Вие не можете да копирате или разпространявате софтуерния продукт С ЦЕЛ ПЕЧАЛБА,

тъй като този продукт е за БЕЗПЛАТНА употреба!

Също така се забраняват и всички промени в кода на програмата, без разрешение на автора.

Имате право да направите произволен брой копия на софтуерния продукт, за да имате резервен архив,

или (само за своите собствени нужди).

Може да публикувате този софтуер на CD, или да го качите на своя сайт.

Програма се предоставя «КАКТО Е», т.е.___________ Company не носи отговорност за щети или непредвидени закономерни щети

от всякакъв вид, свързани с употребата на този софтуер.

Aвтора не се ангажира с всякакви преки, непреки, случайни, специални, примерни и непреки щети,

включително и за обезщетение за пропуснати ползи, загуба или неточност на данните, направени от други лица!

Ако има такива пишете на адреса на автора за нарушение на авторските права!

Всички права върху програмата са собственост на автора им и нямат право да бъдат възпроизвеждани под каквато и да е

форма без изричното съгласие на автора!

 

Copyright © 2009________

E-Mail:__________

Website:_________

 

 

Махнах единствено името на автора за да не правя реклами!!!

 

Това наистина показва колко е зле цялата държава - не само манталитет ,а и са доста малко онези които наистина разсъждават правилно според правдата и истината!!! :computer:

 

п.с.Нямам намерение да пиша повече в тази тема - за мен това е приключен въпрос!!! Download.BG не заслужава повече моето внимание!!! :computer:

Link to comment
Сподели другаде

Малко се съмнявам тези автори на безплатен софтуер да са наред с главите!!!

А и няма никаква логика да ви съдят за това че взимате пари за нещо което е безплатно

и в същото време да ви го предлагат (да не са излезли от лудницата случайно???)

 

:giggle: По-скоро елементарно разглеждане на въпроса и само от едната страна. Авторите не разпространяват продукта си само на Download.BG, а и на собствените си сайтове, но нека да не си кривим душата и признаем, че повечето обикновени потребители биха разбрали и намерили дадена нова програма много по-лесно от сайта като D.BG (или SoftVisia) вместо случайно чрез гугъл. Именно затова авторите на софтуер предлагат програмите си при нас - за да разберат повечето потребители за творенията им.

 

Относно лицензното споразумение - отново неправилно тълкуване. Download.BG предлага платен достъп за сайта, а не продава програмата за да печели от нея. Лиценза който си цитирал има предвид, че никой няма право да продава самата програма и по този начин да се облагодетелства от нея, но в случая, D.BG "продава" сайта си.

 

А това за "алчност" и "бълкалска му работа" е най-погрешното виждане от всичко! Идеята за платени сайтове в интернет е реализирана още преди години в чужди страници. Има платени форуми, платени сървъри и т.н. (това, че са многооо по-малко от безплатните е напълно нормално, но не са мит, а реално функциониращи и нефалиращи). По-скоро ми се струва, че балканската работа е точно да кажеш "аве аз да не съм луд да дам 1лв" и в същото време да си купиш сандвич от макдоналдс за 5лв.

Link to comment
Сподели другаде

:giggle: Позволи ми да не се съглася и дори да се развеселя. ........................................................

..................Не ме разбирайте погрешно! Не карам никой да харесва D.BG, но се забавлявам четейки прогнозите от преди месеци как всичко се срива. Някои дори даваха максимум 2 месеца оставащ живот...........................

 

Аз също не съм съгласен със заключенията ти.Това което правят собствениците на DownloadBG е напълно законно и не в това е въпроса.Всеки има право да управлява собствеността си според своите разбирания и вие сте избрали платен достъп.

Според мен проблемът е другаде.Вие нямате стока която да предложите и за която си струва да се плати.Едва ли мизерните 2.5лв. на месец ще са проблем за потребителите ако за тях имате компетентни отговори на запитванията или нещо оригинално,което да го няма из други подобни сайтове.Нито един от модераторите ви не е в състояние да даде конкретен отговор по някой въпрос.

Жалко само че и статистиката на сайта ви е низходяща. :bangbang:

Link to comment
Сподели другаде

Статистиката няма как да не е низходяща и вече обясних защо, но хубавото е, че сайта пак си остава силно посещаван.

Относно това за което "си струва да се плати" винаги е относително. За едни хора е правилно да си дават парите за алкохол, други за коли, трети за компютри и т.н. или казано по друг начин за всеки влак си има пътници и всеки решава дали за него нещо си струва. Скоро сигурно премиум потребителите ще надмина 35 000, но това няма голямо значение. За теб ценното нещо явно е форума, за друг ще са статиите, а за трети каталога. Форумите които могат да бъда определени като добри не са малко в България, но не смятам, че нашия е лош, по-скоро стандартен. За мен лично "стоката" е основно базата ни данни която е трупана и усъвършенствана с години. Подобен каталог от софтуер не се прави лесно и отнема време и определено смятам, че няма аналог в страната ни. Много от потребителите които ни "теглиха една" и казаха, че ще отидат при някой друг подобен сайт защото не сме единствени продължават да са активни (като безплатни) на D.BG. Какво говори това? Просто, че приказките, че не предлагаме нищо повече са глупости, иначе не биха се връщали (противно на заканите им).

Ние предлагаме едно удобство на символична цена. Поддържаме и обогатяваме всекидневно най-големия софтуерен каталог в България. така всеки може лесно да намери нужната му програма, в предпочитаната категория. Претендираме, че за начинаещ потребител да намери това което търси при нас е значително по-лесно. Почти всеки ден увеличаваме и статиите си, които обикновено са много полезни или интересни. И цялата огромна база с информация е добре сортирана за да не залее някой начинаещ.

Не случайно един от т.н. конкурентни сайтове (няма да го назова, но и Softvisia има специални възгледи за него) периодично си пълни каталога от нашия, като копира дословно описанието на дадена програма. Какво говори това?

Link to comment
Сподели другаде

Та отново предлагам на Tragedy или Night_Raven, да хвърлят малко по-задълбочен поглед на темата и да я "поочистят", за да си остане нашата Softvisia пак над вс.... Ние нямаме полза от това да сме против D.BG.

:offtopic:

Темата ще бъде прегледана, но не мисля, че има кой знае какво за чистене. Екипът на SoftVisia не е против Download.bg. Потребителите просто изказват мнения и виждания в темата. Ние не можем да им го забраним, защото е тяхно право (стига да не е обидно и грубо, когато ще е против основните правила на текущия форум). Имаше по-резки коментари, които може би ще бъдат премахнати, но общо взето повече не мисля, че може да се почисти.

Link to comment
Сподели другаде

  • 10 months later...

Mного им здраве на Download.bg

П.П И форума им е грозен.

 

Не се изказвай така! Има една много добра тема "Системни администратори и хакери", където човек може да научи доста полезни неща. Аз също съм против заплащането, но форума им го чета от време на време, защото е безплатен за четене. Иначе Softvisia са "The best!".

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...

Не се изказвай така! Има една много добра тема "Системни администратори и хакери", където човек може да научи доста полезни неща. Аз също съм против заплащането, но форума им го чета от време на време, защото е безплатен за четене. Иначе Softvisia са "The best!".

Заглавието ли е добро или темата там? Там няма човек да ти даде съвет как да си вържа връзките на обувките а какво остава за нещо друго. :bored: В тоя форум има само десетина драскачи да го оплакват.Само панихида му липсва на целия сайт. :bye:

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

Какво стана със супер-мега-мениджър-пиар-консултантите, които предричаха крах на download.bg ? Вглеждали ли сте се в последната статистика? В момента download.bg има над 1 милион регистрирани потребители и близо 60 000 потребители, които си плащат всеки месец. А софтвисия колко потребителя има?

Our Board Statistics

Total Members 14,091

Също в download.bg има качени и описани на български език 17292 програми. В софтвизия колко са? Аз ще ви кажа - няма и 1300... Айде извинете :haha:

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...