Jump to content

Download.bg -ще се плаща


Препоръчан пост

  • 2 weeks later...
  • Отговори 103
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

dreamskill, аз за разлика от Night_Raven не съм толкова толерантен към хора, обиждащи форума и потребителите в него и директно щях да те пратя в полетата на бананите, но Night_Raven ме помоли да ти дадем втори шанс с надеждата да възстановиш добрия тон.

 

Сега по темата - нещо интересно, което забелязвам от много време - ние останахме един от малкото (ако не единствения сайт) със собствени миръри, качени на наш сървър с превъзходна връзка в България. Нещо доста скъпо за нас, но според мен доста полезно за потребителите ни :)

Но и безплатно за нас

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...

Явно некaдърната комерсиалната политика на сайта го доведе до това,че всички потребители да се разбягат.За четири месеца посещенията са спаднали с цели 74.06%.

За съжаление един що годе свестен сайт за програми е на път да си отиде ако вече не е станало.Както изглежда се крепи на посещенията в чата който не е с платен вход.

 

http://bgcounter.com/?sts,month,,,,bsoft

 

http://prikachi.com/files/796633Q.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Може би всичко това се дължи точно на платения вход. Повечето българи са свикнали на готово и само чакат ,така да се изразя, да им пъхнат лъжицата в устата. Download BG беше и все още е един от топ-сайтовете за програми в България, но се видя как реагира българинът на промяната в него свързана с пари. Да се надяваме, че много бързо сайтът ще успее да върне обратно своите потребители, защото това би била голяма загуба за интернет пространството в България! :'(
Link to comment
Сподели другаде

Има една поговорка "Лаком гъз кръв се*е"

Хубаво сайтче е Download.bg но при положение че има толкова много равностойни като него в интернет и си предлагат услугите без стотинка на дали някои ще тръгне да плаща при положение че този месец я сам питал нещо я не съм.

Link to comment
Сподели другаде

Наистина хубаво сайтче. Преди доста често го посещавах, но откакто стана платен не се интересувам от него. Наистина има много места от които можеш да си свалиш free програми. Мисля, че точно лакомията ще ги провали, но това си е тяхно виждане и тяхна работа!
Link to comment
Сподели другаде

Може би всичко това се дължи точно на платения вход. Повечето българи са свикнали на готово и само чакат ,така да се изразя, да им пъхнат лъжицата в устата. Download BG беше и все още е един от топ-сайтовете за програми в България, но се видя как реагира българинът на промяната в него свързана с пари. Да се надяваме, че много бързо сайтът ще успее да върне обратно своите потребители, защото това би била голяма загуба за интернет пространството в България! :'(

По-голяма глупост от това,което казваш не бях чел някъде.

1.Не знам сайт,който да иска пари за да си изтеглиш от него безплатна програма

2.Не само българите са свикнали да теглят софтуеър без пари.Нормално е без пари да теглиш.

3.За пример ще ти дам сайтове като guru3d.com и overclockers.ru.Те са на светлинни години от download.bg,но не са ми искали пари за да тегля от тях.В плюс и мненията там са в пъти по-компетентни.

4.Форума на download .bg съм го посещавал 2-3 пъти и смея да твърдя,че е на махленско ниво.Сравнен с някои бг форуми са си направо смешни.

Не виждам на какво отгоре ще искат пари?Да не би да предлагат нещо,което го няма никъде и е единствено и уникално по рода си?Да не би форумите им да се доближават до по-горе споменатите?И в крайна сметка ,като искат да печелят пари да измислят друг начин.

За твое сведение и като безплатен не съм харесвал download.bg.Хич не ме интересува дали е платен или не.И в двата случая не влизам там

Link to comment
Сподели другаде

Тази тяхна политика,може би щеше да работи преди 5 години,но сега е смешно...!

Нормално посещаемостта им да падне драстично,оттам и рекламодателите ще се дръпнат,и после ще се опитват да наваксват загубени потребители.

Аз махна ли се отнякъде,трудно се връщам !

Ми ето,че предвижданията ми се сбъднаха !

Посещавах го преди тази дата от цитата !

Link to comment
Сподели другаде

Как се дразня когато някой дава квалификации от сорта "българите са ....", не разбирам какъв ти е проблема пък на теб stambet0, на кого какво ти даде наготово в устата. Всеки има право да избира според това какво му се предлага и не виждам причина да плащам на някого за нещо което не е негово и навсякъде другаде е безплатно. stambet0, ако ти лично се кефиш и си повдигаш самочувствието да се правиш на плащач, не пробутвай собствените си ценности на тези, които не са ти ги искали.
Link to comment
Сподели другаде

такива сайтове би трябвало да печелят от реклами като реклами от гоогле или реклами на комерсиялен софтуер, ъпсурдно е да искат пари за да си изтеглиш дадена програма, всеки с малко акъл ще види името на програмата и ще пита гоогле откъде да си я изтегли безплатно, незнам изобщо как са си го представяли тва нещо да стане, дето са си го мислили :giggle:
Link to comment
Сподели другаде

Първо аз ценности не набутвам. Второ не съм казал на никого за това да не си тегли програми. Трето щом споменавам българи значи споменавам и себе си. За да използвам програми повечето ги тегля безплатно, лошо няма. Просто исках да покажа как това повлиява на българските потребители в интернета. Не съм този, а и не мога да кажа кой какво да прави. Всички сме свободни личности и имаме право на избор. Така че се извинявам за нелепия коментар на всички. Не беше достатъчно добре изказан и поради това сте ме разбрали погрешно. Извинявам се на всички потребители затова!
Link to comment
Сподели другаде

Една забележка относно картинката (не го тълкувайте като заяждане): тези проценти, които са с червено - в случая -74,06% нищо не означават така събрани. Всяко събираемо е само за себе си, спрямо предния месец. Например ако за два месеца има спад от по 50%, това не означава, че общият спад е 100%. Всъщност реално - потребителите са спаднали наполовина. Както и да е, това не накърнява кой знае колко идеята на темата :crosseyes1:

 

На самият сайт авторите на няколко пъти бяха разяснили защо въвеждат платеният достъп. Кой повярвал, кой не - всеки си прави сметката на него да му е изгодно :-8 Аз лично често го посещавам. И не мисля да се отказвам скоро. Колкото различи хора, толкова различни мнения. Дали са сбъркали или не - времето ще покаже. Пък и трябва да се дефинира каква е целта. Ако се гони само печалба - вероятно никога няма да узнаем дали целта е постигната или не. Достатъчно е да знаем, че има места, където можем без подобни ограничения да си свършим работата - включително и настоящия сайт :cap:

Link to comment
Сподели другаде

На самият сайт авторите на няколко пъти бяха разяснили защо въвеждат платеният достъп. Кой повярвал, кой не - всеки си прави сметката на него да му е изгодно :-8 Аз лично често го посещавам. И не мисля да се отказвам скоро. Колкото различи хора, толкова различни мнения. Дали са сбъркали или не - времето ще покаже. Пък и трябва да се дефинира каква е целта. Ако се гони само печалба - вероятно никога няма да узнаем дали целта е постигната или не. Достатъчно е да знаем, че има места, където можем без подобни ограничения да си свършим работата - включително и настоящия сайт :cap:

Лично аз ако бях автор на безплатен софтуер и Download.bg взима пари от потребителите да го изтеглят бих ги съдил за нарушаване на авторски права!!! :computer:

Link to comment
Сподели другаде

Ми ето,че предвижданията ми се сбъднаха !

 

:giggle: Позволи ми да не се съглася и дори да се развеселя. Всъщност умишлено не писах в тази тема няколко месеца за да видя колко от компетентните прогнози ще се оправдаят. В крайна сметка нито Download.BG е закрит нито търпи големи загуби. Приходите от реклама са почти непроменени (почти само заради политиката на Гугъл която малко се промени последните месеци и самите те намалиха заплащането). Автори на софтуер не само, че не ни съдят, но и продължават сами да предлагат програмите си при нас. Безплатно регистрираните потребители нарастват в минути, а платените също се увеличават ден за ден.

Някой по-нагоре бе задал интересния въпрос "какво могат безплатно да правят потребителите ни на сайта" (според него нищо), а отговора е много прост - да използват каталога ни, който е безплатен и явно много ценен от потребителите.

Според друг каквото и да е заплащане е жалко и едва ли не пиратството и да си тарикат дори за 1лв е сякаш геройство. радвам се, че много потребители не мислят така и са съгласни да заплатят премиум достъп въпреки, че всички програми от каталога ни могат да бъдат изтеглени и от други места в мрежата. За тях цената (която според мен е напълно прилична дори за родните ниски стандарти) е приемлива в името на удобството им.

Не ме разбирайте погрешно! Не карам никой да харесва D.BG, но се забавлявам четейки прогнозите от преди месеци как всичко се срива. Някои дори даваха максимум 2 месеца оставащ живот...

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...