Jump to content

Download.bg -ще се плаща


Препоръчан пост

  • Отговори 103
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Аз също влизах в Download.bg от време на време, защото за някои програми имаше мнения, които ме насочваха за качествата, не че винаги тези мнения бяха верни. Човек трябва да търси информация от много места, а те са толкова много, че спокойно мога да отпиша Download.bg.
Link to comment
Сподели другаде

В началото на XXI век бях с спънат интернет. Редовно плащах 5лв за всяко ново списание на Download.bg. Интернетът стана достъпен и по-бърз с времето и аз престанах да давам 5лв за ново списание на Download.bg. След подсещането с писмо от тяхна страна за новата им политика - аз питам, какво толкова предлага в повече Download.bg? Форумът им е ужас от пaлячовци и цинизми, повечето линкове не се обновяват. Това с SMS и ваучери директно лишава българи в чужбина от новата регистрация. Ако новата им политика преуспее - първата ми работа е да ги разкарам от букмаркса на браузера си.

Пешо - хакерът знае как ...

Link to comment
Сподели другаде

И така, цитат на моят профил оттам:

 

[аватар: иконката "Обмислящ Пълномощно" на скайп]

 

Бивш потребител на download.bg. Защо ли?

 

Ами отговора е прост. Излагацията този път беше ВАША! Искате пари на гърба на програмите, които ние разработваме. Взимате пари на гърба на програми пуснати под GPL/LGPL! И не само това. Това вашето сега беше чиста проба издънка. Митко, теб те имах за свестен модератор, обаче сега, вече нямам никакви задължения към екипа на списанието ви. Ако искате го приемете лично. Бяхте ми любимата медия. Адски много ви благодаря за брой втори, 2008 и факта че публикувахте моя разработка там. Но сега аз съм pissed off, защото хора които намирах за приятели взеха да ми искат пари. И защо ли?

Дълбоко в себе си си симля че знам причината - тя е там, че заради световната криза клиентите намаляха. И - Хоп - вие това и чакахте - да започнете да взимате пари от... клиентите. Така е. Впрочем вие карате хората да си купуват списанието, но често българина не проумява това. Има българи които ползват download.bg предимно защото беше най добрия сайт за програми в България. Сайт, правен от нас, потребителите, ние, тези дето пишеха материали за вас. Идеята беше страхотна. И какво стана - в резултат, вместо вие да ни направите коледен подарък някакъв, вие ни типосахте съобщението да си платим... Това е издънка, колеги по ИТ ;) Жалко, защото така ще намалите и посетителите.... Не ви подкрепям, и не само аз, много хора взеха да изтеглят програмите, които са качили. Както и аз изтеглих моите програми, с риск да загубя интереси към проектчетата си.

Мда, искате да плащаме СМС-и за да теглим GPL и Trial-и? Че в тоя случай по добре да плащаме на data.bg и да теглим нелегалните :D:D:D окей, няма значение.

 

И дано се съвземете скоро, не забравяйте, Коледа е. И НЕ, не искам ваучери, искам свободата, която имах.

 

Data.bg преди време направиха така, видаха какво стана и върнаха всичко. Е, сега също се изпедерастиха :]. Но вие направо се изхвърлихте с това ви решение.

 

Искрено ваш бивш потребител, Пешо, Game designer!

 

p.s. в един случай бих се върнал на сайта ви :) Ще го чакам с нетърпение.

СВОБОДА!

Link to comment
Сподели другаде

Моят коментар е: Ха-Ха

То не бяха линкове към кракове,пачове,серийни номера то не беше чудо. Вярно, едно време сайта беше върхът, и аз като си взех компютъра и не разбирах си теглих софт от там и бях адски доволен. Сега, когато разбрах смисъла на платените продукти и вредата на краковете и т.н. за хората, които пишат го намразих. Не че и потребителите не го омазаха със спам отвсякъде де. И сега да се плаща затова ?? Не, мерси. Мисля, че download.bg е вече минало http://www.g-unleashed.com/forums/style_emoticons/gu/rip.gif :flowers:

Link to comment
Сподели другаде

Уважаеми потребители на Download.BG,

 

Нашето списание продължава своето развитие. В стремежа си да предложим качествено съдържание на нашите потребители, от 18.12.2008 въвеждаме "Премиум достъп".

 

Само потребителите с "Премиум достъп" ще могат да:

- свалят програми;

- четат статии (в това число и новите);

- търсят фирми в Топ95;

- пишат във Форума;

- ползват още много екстри...

 

"Премиум достъп" може да получите по един от следните начини:

- 30 дни с безплатен ваучър, който може да намерите във всеки нов брой;

- 30 дни с SMS при цена 2.40 лв. с ДДС;

- 6 или 12 месеца с някой от абонаментите, които предлагаме ( http://www.download.bg/abn )

 

Всички, които се абонират през м. декември'2008 получават 10% отстъпка от цените за абонамент.

 

От своя страна декларираме, че въвеждането на "Премиум достъп" ще стимулира нашите многобройни автори да предлагат повече и по-качествена информация от динамичния свят на софтуера и Интернет.

 

В този момент се нуждаем от вашата подкрепа!

Сърдечни поздрави,

екипа на Download.BG ........Атаките сега започват. Това е третото предложение към мен....

Link to comment
Сподели другаде

Както се казва в един друг форум - аре у лево.

 

Никога не ми е трябвал за нещо този сайт. Ако ми трябва нещо безплатно - в този и другия "неназован' форум/сайт си има всичко. Преди всички други. И напълно безплатно. Тия да ми искат пари за безплатни неща? Че защо да го тегля от тях след като нещото си има официален сайт? Нещо да има, което го няма на други места? А и неща със съответните "аспиринчета" си има навсякъде. Има много руски сайтове, където има просто всичко. И БЕЗПЛАТНО.

 

Към получилите соам - има ли опция в писмото за отказване от други подобни съобщения? Ако не, или сте я натиснали и още получавате - направете справка със закона, доста кинти ще са вътре.

Link to comment
Сподели другаде

Като един от екипа на Download.BG се почувствах длъжен да кажа няколко думи, за да внеса малко яснота.

Всъщност мисля, че е съвсем нормално повечето потребители да нямат информация от кухнята на DBG и затова не обвинявам никой, че разсъждава негативно спрямо новия платен достъп.

DBG (сайта и списанието) досега винаги са се самоиздържали финансово. Цената на списанието не е променяна от години, а сайта е бил безплатен. Основните приходи (както при всяка медия) са от продажби на списанието и от реклама както на сайта така и в списанието. От друга страна не отдавна както печатницата, така и разпространителите вдигнаха тарифите си. Като добавим към това и намаляващото четене на книжни изделия (в световен мащаб) надявам се да ви става ясно, че нещата вече не стоят така както преди да кажем година или две.

Въпреки, че DBG е най-големия сайт за софтуер в България, както всеки от вас знае няма вечни неща и всичко трябва да се развива за да отстоява позициите си. Също така е важно да се отбележи, че DBG е един от малкото подобни сайтове, който е изцяло създаден от нулата и постоянно се усъвършенства. Повечето страници в БГ използват готови системи за сайтовете си.

Вероятно се досещате, че за да направиш, поддържаш и усъвършенстваш подобен голям сайт са нужни не малко часове работа и не на един двама души. Тези хора също трябва да получават възнаграждение за труда си. Освен тях DBG през последните години е платил не малки суми за заплати на автори, които да обогатяват големия каталог със софтуер и да пишат материали под формата на новини и статии. Има и екип от редактори които следят съдържанието. Като цяло всеки месец над 10 човека трябва да получат възнагражденията си за свършената работа. Както споменах досега DBG се е винаги само издържал, но за да може да се развива и да повдигне нивото досегашните приходи недостигът.

Ние не харесваме тежките сайтове с много реклама по тях, още повече, че средствата които генерира рекламата на нашия пазар са недостатъчни за някакво по-сериозно развитие. Поради това въведохме "Премиум достъпа".

 

Никой не караме да посещава сайта ни. Download.BG не е единственото място за сваляне на програми. Всеки може да сваля програми от най-различни места.

Тук искам да вмъкна и малко от личното си мнение за сайта който не споменавате (за напред наричан от мен сайта Х). Твърденията на сайта Х, че DBG краде от него започнаха след няколко кратна забележка от страна на DBG и молби сайта Х да спре да обогатява каталога си с нашите описания. Вероятно поне 1/4 от програмите в Х са с копирано описание на български от Download.BG. Като ответна (защитна) реакция сайта Х започна да обвинява DBG, че краде обновени програми от него. на това обвинение отговора е много прост. Както каза един потребител по-горе, обикновено Х изпреварва DBG при новите версии на определена програма, но това се дължи единствено на факта, че двата сайта са различни като тип. Сайта Х и softvisia са по-скоро новинарски страници, които максимално бързо се стремят да съобщят за нова версия на даден продукт. това не е така при DBG защото за нас е важно да имаме богата и добре подредена база. Това да пуснеш новина 30 минути по-рано никога не е стояло за цел. Дори да обновим дадена програма чак на следващия ден, за нас е важно тя просто да е актуална и коректно представена. Именно затова може да се създаде начална заблуда, че изчакваме дадена програма да се появи на Х за да я обновим и ние, но това веднага може да бъде опровергано като се види, че всеки ден DBG обновява повече програми от Х и дори постоянно добавя нови. Няма логика от 15 продукта например да чакаме да "откраднем 5" а останалите да намерим сами. Цялата база на DBG всекидневно, се допълва и обновява от авторските сайтове на продуктите! Сигурно сте забелязали, че дадена програма може официално да не е пусната, но вече фигурира на Х - е в този случай няма да я има и на DBG докато не се появи на официалния сайт. DBG избягва и рядко предлага на потребителите си бета, рц, алфа и т.н. версии, а това е още една отличителна черта от Х. Като цяло сайта Х използва най-добрата защита - нападението, но да обвиняваш сайта от който си пълниш каталога, че те краде... някак си не се връзва. Дотук с Х от мен.

 

Сега искам да поясня и как стоят нещата с тази заблуда за вируси на DBG. Ние използваме собствени сървъри (на Линукс ОС) с които искаме да осигурим на потребителите си, по-добра скорост на сваляне на отделните продукти. Също така на повечето програми можете да намерите последните обновени при нас 5 версии. Дори при спиране на даден проект и затваряне на сайта му, той може да бъде изтеглен от DBG и дори предходните му версии.

когато обновим дадена програма, сървърите ни автоматично правят огледално копие. Нищо не се променя и следователно не се добавят никакви вируси. Програмата която ще свалите от DBG е абсолютно същата която ще свалите от официалния й сайт! Оплакванията на потребителите за вируси се дължат в 99% от случаите на програмата която свалят и по точно нейните спецификации и лиценз. Например когато даден потребител, се опита да свали програма кейлогер за да следи компютъра си е съвсем нормално анти-вирусната му програма да се обади. За съжаление обаче много от потребителите директно оставят коментар че програмата е боклук от вируси, без да обърнат внимание за какво става дума всъщност. Друг пример е когато се свалят програми с лиценз adware отразен на DBG (например BSplayer free) и някои анти вирусни отново съвсем нормално се обаждат. Възможно е в някои случай дадена програма да съдържа и вреден код, но както казах DBG не променя оригиналния файл изрично сме написали всеки да сканира сваления софтуер за вредители. Все пак ние не разработваме програмите, а само ги представяме.

 

По-горе прочетох, че McAfee Siteadvisor (и др. подобни продукти) отчита Download.BG като опасен.

Програмата SiteAdvisor го показва с червен цвят защото отчита DAEMON Tools, FlashGet и др. налични там програми с лиценз Adware като опасни. Отделно McAfee едвали могат да бъдат точното мерило за сигурност, но това няма значение. Както споменах, главно заради продукти с Adware с които разполага DBG е добавен в базата данни като опасен. Което от друга страна е смешно.

 

Но да се върнем на основната тема. Не си мислете, че се залъгваме, че всеки ще си плаща и няма да отблъснем част от потребителите. За съжаление това вероятно е така, но нямаме голям избор.

Един сайт, един форум се гради от потребителите и те са основното му богатство. Желанието ни е просто да разберете, че това се прави с цел единствено сайта да може да се развива и да е по-добър за ВАС, нашите потребители (иначе сайта и списанието могат да бъдат продадени и на друг собственик, но той най-вероятно ще спре списанието, а не се знае и какво ще реши да прави със сайта). Именно затова сме се опитали да направим това платено ограничение максимално лесно за преодоляване за повечето от вас. Ще бъдат дадени както безплатни Премиуми, така и за читателите на списанието нищо няма да се промени. Ще има и безплатен премиум и за всички които качват съдържание. Отделно цената (колкото и нахално в момента да звучи) не е нещо голямо и фрапиращо за да спре един потребител от сайта който харесва.

Собствените на DBG, декларират, че няма да имат никакви финансови облаги от платения достъп за следващите 10 години и всичките пари ще бъдат използвани за подобряване на сайта. В момента цената е 18лв за 12 месеца и всеки сам може да сметне колко прави това месечно. Повтарям, че с това действие не се цели печалба, а развитие.

Link to comment
Сподели другаде

Може би било добре обикновените потребители да могат да свалят на ограничена скорост?

 

 

 

Виж как става това по широкия бял СВЯТ http://picbg.net/u/16250/20260/249155.png

Link to comment
Сподели другаде

Във връзка с това:

 

"Премиум достъп" може да получите по един от следните начини:

- 30 дни с безплатен ваучър, който може да намерите във всеки нов брой;

- 30 дни с SMS при цена 2.40 лв. с ДДС;

- 6 или 12 месеца с някой от абонаментите, които предлагаме ( http://www.download.bg/abn )

 

Всички, които се абонират през м. декември'2008 получават 10% отстъпка от цените за абонамент.

 

 

и това: Виж

Link to comment
Сподели другаде

Ясно е, че го казваш във връзка с Downnload.bg, но не разбирам какво точно намекваш. Подсещаш, че всеки файлов хостинг има и безплатен режим на теглене, докато Download.bg няма да има такъв?
Link to comment
Сподели другаде

Наистина Download BG взеха такова решение,което си е тяхно право ,но това едва ли е голяма загуба.

А тук има списък на

Сайтове за теглене на програми с много по голяма база.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...