Jump to content

Ръководство/наръчник за работа с ImgBurn


Препоръчан пост

Важно!

Крос-флашване на фърмуеър означава флашване на дадено устройство с фърмуеър, който по принцип не е предназначен за него. Прави се обикновено на устройства, които са достатъчно близки като хардуер. В твоя случай става въпрос за на практика идентични устройства, просто твоят модел е OEM версия, докато фърмуеърът, който ще може да се инсталира, е за Retail версията. Въпреки това съм длъжен да кажа, че правиш това на своя отговорност. За всеки случаи ще запазиш текущия фърмуеър във файл, за да може да се върне той, ако нещо не сработи с новия.

 

Ако си навит да пробваш този вариант, продължи...

 

Изтегли Flash Utility for LiteOn Based Optical Drives от тази страница (текущата версия към момента на писане е 3.0.3). Разархивирай на удобно място. Изтегли и следния фърмуеър: LH-20A1P KL0N, запази гона удобно за теб място и го. Стартирай Flash Utility. От падащото меню избери устройството си, ако случайно не е вече избрано. Кликни бутон Read Flash и запази файла на удобно за теб място с подсказващо име. Това е резервното копие на текущия фърмуеър.

Кликни бутон Write Flash, потвърди с Yes, посочи разархивирания фърмуеър (KL0N) и потвърди отново с Yes. Флашването ще започне. Не го прекъсвай по никакъв начин. След като приключи затвори Flash Utility и рестартирай компютъра за всеки случай. Опитай отново да форматираш диск.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
  • Отговори 380
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

здравей night_raven искам да попитам iso файловете може ли да ги записвам чрез опцията за запис на файлове и папки.тъй като обикновено в една папка имам исо файл но има и картинки в нея.също и за запис на boot диск не е обяснено къде трябва да се посочи че диска трябва да boot-ващ.извинявам се ако въпросите са тъпи.
Link to comment
Сподели другаде

Не съм Night_Raven, но все пак... ISO-тата на игри и други пак можеш да ги записваш като файлове и папки. Просто прибавяш папката с ISO-то към списъка за запис и си записваш... По този начин, обаче съответното ISO (още повече, ако са няколко на едно DVD, напр.) няма да бъде самостартиращо и ще трябва да го маунтваш с програма като Daemon Tools, Virtual CloneDrive (по безопасно) и др. Друг вариант е, да го отваряш с WinRar и да стартираш инсталатора от там. Зависи си от самото ISO...

 

Ако записваш готови буутващи ISO-та, например на OS (Windows, Linux) - десен бутон върху ISO-то и Open with ImgBurn. При това програмата веднага го разпонава като bootable (изписва си го в лентата за стандарта - ISO9660 (Bootable)) и избираш само скорост на запис. В такива случай, естествено, е силно препоръчително съответното ISO да си е само то на диска, а не да се записват и други файлове. Пак можеш да го запишеш и като отвориш самата програма, избереш запис на Image файл на диск и след това посочиш пътя до имейджа.

Link to comment
Сподели другаде

Функцията за запис на файлове и папки би записала даден ISO файл на диск. Т.е. все едно го копираш на диска. Ако искаш да направиш това, няма никакви проблеми. ISO файловете могат да се третират като всички останали в това отношение. Ако обаче искаш да запишеш диск от от ISO файла, т.е. направиш копие на оригиналния диск, от който е създаден ISO файла, то тогава въпросната функция за запис на файлове и папки не може да ти помогне.

Ако искаш ръчно да създадеш стартиращ се диск, можеш да го направиш от подпрозорец Advanced (Разширени) -> Bootable Disc (Стартиращ се диск).

Link to comment
Сподели другаде

  • 5 weeks later...

Здравейте, инсталирах ImgBurn на нов лаптоп НР, но при третият запис на DVD от твърдият диск ми даде съобщение за следната грешка:

DeviceIoControl(FSCTL_LOCK_VOLUME) Failed! ...

На какво може да се дължи това имайки в предвид че преди това записах други два DVD филма без никакъв проблем?

P.S. Записите на харда са направени с DVD Decrypter.

 

post-6998-12603008834861_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Имаш активна програма, която използва оптичното устройство и ImgBurn не може да придобие пълен достъп. Windows Media Player го прави това често, така че ако е стартирана, я спри. Спри и други програми, които имаш активни.
Link to comment
Сподели другаде

  • 4 weeks later...

Привет Night_Raven.

 

С един приятел се разправяхме за ImgBurn (кое, как работи), но не разбрахме, какво точно означава SPLIP при избора на layer break и има ли въобще някакво значение за качеството на записа (имам предвид плавното преминаване от слой 1 на слой 2). До колкото ми е ясно е нещо свързано с "заспиването" на лазера (поне така намерих в форума на ImgBurn), ама нали не чаткам много английския, нещо не мога да си изградя правилна представа. Разбрах, че SPLIP = Seamless Playback Linked In PCI, но какво е това? 

 

Би ли могъл по нагледно да обясниш за това? Също така, ако имаме един и същи цвят звезди, т.е. нямаме избор за по-добро място на layer break-а, има ли значение дали е SPLIP - NO или SPLIP - YES? Т.е., кое е по-добре да се избере. 

Link to comment
Сподели другаде

SPLIP на практика означава точно плавен преход между първия и втория слой. По-нагледно не мога да го представя, защото и на мен не ми е напълно ясно.

 

Иначе ако имаш един и същ цвят звезди, е по принцип по-добре да ползваш позиция със SPLIP, но зависи дали плеърът поддържа това, макар че уж доста плеъри вече го поддържат. Единственият сигурен начин е да се запише диск със SPLIP и да се тества в дадения плеър и ако не се усеща преходът между слоевете, значи спокойно може да се ползва SPLIP. За жалост не знам дали би имало негативни последици ако плеърът не поддържа SPLIP, а се избере такава позиция. За нещастие просто не се занимавам много DVD филми на двуслойни носители.

Link to comment
Сподели другаде

Иначе ако имаш един и същ цвят звезди, е по принцип по-добре да ползваш позиция със SPLIP, 

T.e. в колонката SPLIP срещу избраната звезда да има YES?

Направи ми впечатление, че при всички упътвания за запис на двуслойни DVD-та показани в форума, срещу "по-добрата" звезда, стойността на SPLIP е NO. Малко е объркващо. Всички снимки са от форума.

 

http://img245.imageshack.us/img245/4215/imgburn1.jpg

 

 

http://img245.imageshack.us/img245/9364/imgburn2.jpg

 

http://img245.imageshack.us/img245/7155/imgburn3.jpg

 

 

 

 

П.П. Интересно, защо и в форума на програмата, не дават (аз не откривам) ясен отговор от рода на: изберете SPLIP - YES, когато....еди какво си; изберете SPLIP - NO, когато....еди какво си.

 

Най добре щеше да е, ако може да се пробва на DVD-RW DL, ама като тук не мога да открия дали се продават.  :(

Link to comment
Сподели другаде

Да, във форума така и не дават ясно и точно обяснение кога какво да се избира. Затова и писах в ръководството за ориентир да се ползват звездите, за да не се усложняват нещата.
Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...

Здрасти Нощен,

Инсталирах си програмата, изчетох коментарите,правих всичко както трябва и като избера една от двете звездички ( които са жълти ) стига до 90% и забива. Така прави и с трите серии ( IV,V и VI )на Междузвездни войни свалени от Замунда. Да дадеш някакъв съвет моля?

Link to comment
Сподели другаде

Явно наистина работата с Неро ми се отразява но съм свикнал да извлачвам от десния в левия прозорец файловете.

Добавянето на файлове с лупата не е много удобно а и това примигване при изчисляване на размера нормално ли е?

И трябва ли да е в байтове? А и не разбрах как става "влаченето" за което говориш?

Видях че има опция да се уголеми (явно не може да се отвори на цял екран) но не и

да се разцепи така че от едната страна да се покажат файловете от които да избираш?

Ще я оставя за три месеца пък дано свикна с новия интерфейс. Остава да взема един шпиндел двд-та и да я тествам.

И преди да се трупирам да те питам има ли допълнителна настройка/избор при запис на файл над 2ГБ?

Благодаря и лека.

Link to comment
Сподели другаде

Явно наистина работата с Неро ми се отразява но съм свикнал да извлачвам от десния в левия прозорец файловете.

Въпрос на свикване и отвикване е наистина.

 

Добавянето на файлове с лупата не е много удобно а и това примигване при изчисляване на размера нормално ли е?

Под "лупа" имаш предвид зоната за пускане (drop zone)? Ако си задал автоматично преизчиславане на заеманото пространство на диска, то да, премигването е нормално.

 

И трябва ли да е в байтове?

В общи линии да.

 

А и не разбрах как става "влаченето" за което говориш?

Аз също.

 

Видях че има опция да се уголеми (явно не може да се отвори на цял екран) но не и

да се разцепи така че от едната страна да се покажат файловете от които да избираш?

Меню Input -> Advanced -> Show Disc Layout Editor.

 

И преди да се трупирам да те питам има ли допълнителна настройка/избор при запис на файл над 2ГБ?

Не. UDF файловата система няма подобни претенции.

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...