Jump to content

Ръководство/наръчник за работа с ImgBurn


Препоръчан пост

Смятям ,че сравнението няма смисъл.Ако ти трябва програма само за запис на дискове е излишно да инсталираш огромен софтуер какъвто е Roxio /2.5 гб последната версия/.IMGBURN е супер за тази цел.Уверих се ,че освен записвачката и програмата за запис много важно значение има и носителя на когото се записва.С двуслойните видях голям зор, и по едно време се усъмних в програмата защото изпробвах много марки дискове,но не се получаваше. Най-накрая намерих едни дискове Traxdata тайвански записвам с IMGBURN и всичко е ОК и цената им е добра.
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 380
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

С радост съобщавам, че проблема с нечететеното на дисковете е оправен. Ъпдейтнах Firmwara на двата компа на които бях пробвал и дисковете не се четяха. Daemontools-a не оказва влияние (поне при мен).

Благодаря на Night_Raven за съдействието и помоща.

Link to comment
Сподели другаде

Здравеите на всички доста ме нападнахте ,но какво да кажа новобранска работа,без да проверите няма да се научите.Влезте в саита и прочетете програмата разполага с огромни възмоности.Много имате да се учите ,вчера убесявах на ваш връсник що е блу реи,а тои леле ще е много яко.Ха да видим за какво става на въпрос ,а има комп от 2 години!.
Link to comment
Сподели другаде

Здравеите на всички доста ме нападнахте ,но какво да кажа новобранска работа,без да проверите няма да се научите.Влезте в саита и прочетете програмата разполага с огромни възмоности.Много имате да се учите ,вчера убесявах на ваш връсник що е блу реи,а тои леле ще е много яко.Ха да видим за какво става на въпрос ,а има комп от 2 години!.

И за чий са ми тези огромни възможности, а и на 90% от домашните потребители за чий са им ?

Link to comment
Сподели другаде

Блу рей ти трябва ако имаш на какво да го записваш повечето нямат така ,че нали това казах всекиму според потребностите.Не съм пробвал лично ,но от повечето коментари които съм чел доста от инструментите имат по-качествени заместители и с по-малък размер.
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Привет.

 

Имам следният проблем:

 

След запис на DVD-R/DVD+R , по време на контрола ми дава следната грешка на четене:

 

http://img5.imageshack.us/img5/5994/imgburn.th.jpg

 

 

Забелязал съм, че грешката е винаги между 40-50 % от времето за контрол. Няма значение от марката на диска. Също така ми направи впечатление, че грешката се получава над 10х на четене. Интересното е, че всеки такъв диск (не всеки път показва грешка по време на контрол), при тест с KProbe, не отчита никакви грешки и диска се чете без проблем от дом. плеър. 

 

Задал съм в ImgBurn да игнорира грешки при четене, защото ме дразни след всяка грешка да давам "продължи" и да стоя вързан зад компютъра, след като диска е наред.

 

Трябва ли да ме притеснява този факт?

 

П.П. Механика - Lite-On iHAS324, фирмуер от производителя, няма по нов.

 

 

 

Link to comment
Сподели другаде

Като за начало обнови фърмуеъра на устройството. Има по-нова версия - BL1N. Дори има 3 версии на фърмуера между твоята и последната (клик). :)

 

Винаги съм се стремил да търся фърмуеъри от официалната страница на производителя. :( Мога ли безопасно да ползвам този?

Link to comment
Сподели другаде

Не съм сигурен, но винаги е добре да е инсталирана последната версия на фърмуера. Най-малкото това елиминира възможна причина за проблема.
Link to comment
Сподели другаде

Здравейте!Имам известен проблем при записването на .iso файл на диск. При поставянето на диска(той е често нов-Verbatim DVD+RW),програмата ме информира, че диска има нужда от форматиране. Съгласявам се с това и започва форматирането. Проблема обаче идва при стартирането на процеса. Той започва и след около 5 секунди спира, като ми дава грешка. Ето и лог от ImgBurn:

 

 

I 15:24:24 ImgBurn Version 2.5.0.0 started!

I 15:24:24 Microsoft Windows XP Professional (5.1, Build 2600 : Service Pack 2)

I 15:24:24 Total Physical Memory: 916 720 KB - Available: 502 636 KB

W 15:24:24 SPTD can have a detrimental effect on drive performance.

I 15:24:24 Initialising SPTI...

I 15:24:24 Searching for SCSI / ATAPI devices...

I 15:24:24 Found 1 DVD±RW/RAM and 1 BD-ROM/HD DVD-ROM!

E 15:24:25 Failed to check for ImgBurn update!

I 15:24:39 Operation Started!

I 15:24:39 Device: [0:0:0] ATAPI DVD A DH20A1P 6X14 (E:) (ATA)

I 15:24:39 Media Type: DVD+RW (Disc ID: MKM-A02-00) (Speeds: 2,4x; 4x)

I 15:24:39 Quick Erase: No

I 15:24:39 Format Properly: Yes

I 15:24:39 Format Size: Minimum

I 15:24:39 Erasing Disc...

W 15:24:42 Potential 'WaitImmediateIO' Deferred Error - (0%, 0/5) - Session Fixation Error

E 15:24:46 Failed to Erase Disc! - Reason: Session Fixation Error

E 15:24:46 Operation Failed! - Duration: 00:00:07

 

Проблема не е само при този диск, но и при останали такива. В лог файла забелязах нещо свързано с SPTD-драйвера, което ме озадачи тъй като от няколко месеца не ползвам Deamon tools и Alcohol 120%.ОС-Windows XP Professional SP2. Записвачката не е с обновяван фърмуер.

Link to comment
Сподели другаде

Възможно е SPTD да не е бил деинсталиран както трябва. Някои версии (мисля по-старите) на DAEMON Tools не го деинсталираха въобще.

Можеш да си свалиш инсталатора на SPTD от тази страница и да провериш дали при стартирането му ще имаш възможност за ръчна деинсталация. Ако имаш, се възползвай от нея и провери след това как ще протича форматирането/записът.

Ако това не свърши работа, може и да се наложи крос-флаш на фърмуеъра.

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...