Jump to content

Ръководство/наръчник за работа с ImgBurn


Препоръчан пост

"Зареждате в Daemon Tools и инсталирате в папка по избор ... Enjoy!"

Не значи, че това не би се получило и с друга програма. :) Зависи за какви защити на дисковете си говорим.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 380
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Не значи, че това не би се получило и с друга програма. :) Зависи за какви защити на дисковете си говорим.

 

Прав си. Не мога да кажа дали няма да стане, без да съм пробвал. Съмнявам се имейджите ми да са от най-защитените, щом ги маунткам с DT 3.xxx. Ще имам в предвид тази програма, като по-безопасен вариант. :)

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря за отговора Night_Raven. Засега смятам да си остана с Daemon Tools, защото емулиращите му способности са наистина неоценими... "Зареждате в Daemon Tools и инсталирате в папка по избор ... Enjoy!" :giggle: Надявам се да нямам проблеми с него...

 

До момента не съм записвал двуслойни DVD-та, защото просто не ми се е налагало, но с тоя прираст на данните... просто изглижда неизбежно...

Можеш да ползваш за виртуално у-во и програмата PowerISO. Аз вече само нея ползвам от известно време. Тя не инсталира SPTD-драйвер и се справя отлично, записва и имидж-файлове на диск. Само някои руски рилийзи на игри изискват специално Daemon Tools (програмата YASU за "скриване" на виртуалното у-во също изисква определена версия DTools).

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

Здравей Night_Raven, от доста време следя темата за ImgBurn. Ползвам я, но забелязах доста кофти проблем. След като си записах над 30 DVD-та с нея установих, че дисковете ми не се четат на други компютри. На моя комп. всичко се чете нормално и диска се копира без проблем на харда, Не мисля, че е от записвачката защото инсталирах ImgBurn на компютъра на, който не тръгва диска и с нея копирах диска като Image, монтирах с Daemon Tools и всичко от там се чете.

Пробвах как ще го разпознае Неро, но то казва само, че диска е празен и няма свободно място на него.

Ще се радвам, ако някой може да ми даде по-вече инфо или съвет какво да направя, защото не ми се презаписват наново тези дискове.

 

Относно записване на двуслойни дискове съще не се получи както трябва. Записа мина успешно, но при финализирането забива компа. Пробвах два пъти и резултат е такъв. Диска след това си се чете нормално, пробвах го на домашния плеар и си работи. Тъй като компа забива не мога да дам да се запише лог на записа. Мога ли да го намеря някъде?

Link to comment
Сподели другаде

На колко различни компютри са тествани неработещите дискове? Каква "марка" са? Какво устройство имаш? На другите компютри какви устройства има? С какви операционни системи са другите компютри? На всички компютри ли има инсталирана DAEMON Tools?

 

В ImgBurn в меню Help (Помощ) има опция, която отваря папката с дневиника. Във файла можеш да намериш всички записи и да извлечеш само нужната част.

Link to comment
Сподели другаде

Дисковете са тествани на два други компютъра. Всичките са със Windows XP SP3, устройствата са Optiarc, както това на което съм записвал, така и другите две на които съм пробвал. Не са един и същи модел, това с което съм записвал няма Labelflash, a другите имат. На всички компютри има Daemon tools. Дисковете са Verbatim DVD-R, от Метро не са китайски.

 

За лога ще пробва довечера, че не съм на този комп. в момента.

Link to comment
Сподели другаде

На този етап бих предложил да бъдат обновени фърмуеърите на всички устройства и да пробваш без DAEMON Tools. Не се сещам за причина дисковете да не се отварят нормално иначе.
Link to comment
Сподели другаде

Много добро описание , но но мнго е слаб този софтуер.Пгледни това ROXIO.

 

_(На този етап бих предложил да бъдат обновени фърмуеърите на всички устройства и да пробваш без DAEMON Tools. Не се сещам за причина дисковете да не се отварят нормално иначе.)Night_Raven Това са пълни простотии .

Link to comment
Сподели другаде

Като изключим записа на многосесийни дискове, не виждам с какво Roxio би могла да превъзхожда ImgBurn в качествата си на записваща програма. Би ли бил така добър да се обосновеш? Голи твърдения и обиди всеки може да ръси. Да не говорим и за какви разлики в размерите и цените на двата продукта става въпрос.

 

Виждам, че имаш 6 коментара. За жалост всичките те са абсолютно безполезни. Единственото, което правиш, е да хвалиш продуктите на Roxio и да плюеш по всичко останало. На всичкото отгоре не предлагаш никакви съвети и предложения за отстраняване на евентуални проблеми. Мненията ти са си направо провокативен спам. Ако възнамеряваш да пишеш занапред, моля, пиши смислени и обективни мнения (ако можеш). В противен случай, моля, напусни форума. Нямаме нужда от спам и провокации.

Link to comment
Сподели другаде

Много добро описание , но но мнго е слаб този софтуер.Пгледни това ROXIO.

 

_(На този етап бих предложил да бъдат обновени фърмуеърите на всички устройства и да пробваш без DAEMON Tools. Не се сещам за причина дисковете да не се отварят нормално иначе.)Night_Raven Това са пълни простотии .

Eдна задачка: имаме комп с процесор АМД Дурон и 128 МБ РАМ и му слагаме Уиндоус 7, но не тръгва и не тръгва Уина - е калпав ли е този софтуер /б.р. Уиндоус 7/?

Link to comment
Сподели другаде

Извиняваи ако съм те обидил по темата наистена е прекрасна .Вепроса е не колко е голям софтуера и колко е скъп,а начина на работа .Всичко в едно.Направи една проверка и ще се убедиш.
Link to comment
Сподели другаде

За какъв начин на работа говориш? Не ми говори голословни приказки, ами се обоснови. Дай ми конкретни примери, доказателства, шотове... НЕЩО! Изказвания от рода на "ImgBurn sucks, Roxio rulez" може всеки да направи, но без доказателства си остават просто безпочвени клевети и/или жлъчни наплювания.

Или се обоснови и представи доказателства, или замълчи.

Link to comment
Сподели другаде

Извиняваи ако съм те обидил по темата наистена е прекрасна .Вепроса е не колко е голям софтуера и колко е скъп,а начина на работа .Всичко в едно.Направи една проверка и ще се убедиш.

 

Че как да не е това въпроса? Човекът е направил чудесно представяне на една супер яка безплатна програмка за запис на дискове. Ти изобщо направи ли си труда да прочетеш за възможностите на ImgBurn? Създателя й е събрал в 2 Mb толкоз много функции, колкото Nero, Ashapoo и Roxio разплуват на стотина мегабайта. Колкото за цената (в парични знаци), тука може би си прав... В Zamunda всичко е без пари, ама защо да бъде така? Абсолютно съм убеден, че на 95% от потребителите, програмка като ImgBurn ще им е напълно достатъчна да запишат каквото си поискат и само с натискане на 3 бутона. Какво му трябва друго на човек? Аааа, да разбира се - надеждност! Еми засега с ImgBurn имам записани 143 диска от всякакъв чешит (без DL), без нито един провален. Записвачката също е много ключов фактор, но и без свястна програма, пак нищо не става... Изобщо, ползвай си го Roxio-то със здраве и недей да намилаш на другите кое било по-добро... Известното и платеното е лесно да се хвърлиш на него и да кажеш най-добро и неповторимо, пък доколко е така, знае който е патил...

Link to comment
Сподели другаде

Записвачката също е много ключов фактор, но и без свястна програма, пак нищо не става...

Програмата за запис няма кой знае колко голямо значение. Стига да поддържа buffer underrun protection технология и да умее да поставя правилно layer break за двуслойни DVD дискове, няма проблеми. Останалото на практика е стабилност на програмата, интерфейс (доколко е удобен) и какви възможности предлага (дали може да записва музикални дискове например и от какви формати, дали поддържа overburn и други екстрички). Като изключим buffer underrun protection и layer break елементите, другото е в "ръцете" на устройството и носителя.

Link to comment
Сподели другаде

Естествено, че първото нещо което си помислих е, че записвачката ми е скапана. Случвало ми се е. Но след като инсталирах ImgBurn на другия компютър и тя прочете диска и го копирах на харда, като имейдж реших, че по-скоро е нещо друго. Nero-то показва името на диска, което съм му дал и че е празен, но няма място на него.

Сега обнових Firmware-a на устройството на тестовия комп., но нямам в момента диск за да пробвам пак. Утре ще махна и Daemon tools-a и ще опитам отново.

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...