Jump to content

Ръководство/наръчник за работа с ImgBurn


Препоръчан пост

Тук дали не е написано? Не разбирам много от английски.

Не виждам информация дали SmartWrite/SmartBurn/Hyper Tuning (идиоти, не си стандартизират всичко, а имат 1000 наименования) повишава скоростта, за да постигне по-качествен запис. Виждам само информация за Over Speed, което е възможността да се записват дискове на по-висока скорост от сертифицираната им.

 

Две снимки от BurnPlot, които съм правил преди два дни.

post-485-089317900 1283409995_thumb.jpg post-485-035430200 1283410007_thumb.jpg

 

Средната скорост е наистина малко по-ниска от началната и последната, но все си мисля, че това се дължи на падането на буфера за 1-2 секунди и по този начин се получава по ниска средна скорост. Това с буфера сме го дискутирали в  тази тема (написаното в края на коментара, след снимките).

Не изглежда да има намеса от страна на Hyper Tuning.

 

Никъде не съм споменавал, че имам/съм имал включена опция Over Speed.  ;) Шегата на страна. Може да съм пробвал един, два диска с включена опция, но нямам спомен да съм я използвал. При това, не съм почитател на записите на висока скорост. 

Ами, или е включена опцията Over Speed по подразбиране, или самото устройство по принцип не се съобразява със скоростите, на които е сертифициран носител, но това второто ми се струва много малко вероятно.

 

П.П. Да не би падането на буфера да е заради липсата на някакъв SATA Driver (само записвачката ми е SATA, всичко останало е IDE)? Още от закупуването на компютъра имам една дискета с Nforce3 SATA RAID Driver, която не съм използвал никога до сега. Нещо по въпроса?

Ами, не би трябвало. Най-добрият вариант би бил SATA контролерът да работи в режим IDE. Оптичните устройства не харесват AHCI и RAID. А и така със сигурност няма да ти трябват никакви драйвери.

 

П.П.П. Защо след няколко преглеждания, когато пиша отговор, прикачените файлове/снимки поставени между редовете, се появяват и в края на мнението?   

Това не знам.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 380
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Не изглежда да има намеса от страна на Hyper Tuning.

Защо? Какви са отклонения на скоростта, ако се е намесвала Hyper Tuning? Или тези отклонения са в рамките на допустимото (без намесване на Hyper Tuning)?

 

Най-добрият вариант би бил SATA контролерът да работи в режим IDE.

Има ли начин да се разбере в какъв режим работи? Може ли да се промени режима?

И тогава не стигнахме до извод, на какво може да се дължи това изпразване на буфера. Нещо ново по въпроса?

Пак ще повторя, другата/старата ми механика е също Lite-On, но е IDE и не се получават такива скокове на скоростта при запис.

Link to comment
Сподели другаде

Защо? Какви са отклонения на скоростта, ако се е намесвала Hyper Tuning? Или тези отклонения са в рамките на допустимото (без намесване на Hyper Tuning)?

Ами, не знам точно какви биха били отклоненията, ако се намеси Hyper Tuning, просто предполагам, че биха били по-значителни спрямо първоначално избраната скорост. Напълно нормално е средната скорост да е по-ниска от указаната в програмата за запис.

 

Има ли начин да се разбере в какъв режим работи? Може ли да се промени режима?

И тогава не стигнахме до извод, на какво може да се дължи това изпразване на буфера. Нещо ново по въпроса?

Пак ще повторя, другата/старата ми механика е също Lite-On, но е IDE и не се получават такива скокове на скоростта при запис.

В BIOS може да се провери режима на работа и да се промени. Не помня обаче за какви проблеми с буфера е ставало въпрос.

Link to comment
Сподели другаде

В BIOS може да се провери режима на работа и да се промени. Не помня обаче за какви проблеми с буфера е ставало въпрос.

Описани са тук в края на коментара след снимките.

На кратко. По време на запис с записвачката (SATA), буфера на механиката пада на 15% за около 1-2 секунди и пак се "напълва" на 100%. Повтаря го 10-15 пъти по време на запис. Може да се види на снимката от BurnPlot, съответно с жълто скоростта на запис и с бяло буфера. Ясно се виждат отклоненията, вместо да са в една линия. С изключение на това, записа е добър, но защо трябва да се примиряваме.

post-485-085024700 1283450819_thumb.jpg

 

За сравнение, снимка на старата механика (IDE).

post-485-030098300 1283450970_thumb.jpg

 

В BIOS, къде се намира режима на работа? Настройва се за всяка механика по отделно?

Link to comment
Сподели другаде

Описани са тук в края на коментара след снимките.

На кратко. По време на запис с записвачката (SATA), буфера на механиката пада на 15% за около 1-2 секунди и пак се "напълва" на 100%. Повтаря го 10-15 пъти по време на запис. Може да се види на снимката от BurnPlot, съответно с жълто скоростта на запис и с бяло буфера. Ясно се виждат отклоненията, вместо да са в една линия. С изключение на това, записа е добър, но защо трябва да се примиряваме.

Може да се дължи на самия SATA контролер. А и както казах буфера на писачките е от доста малко значение. Лично аз бих проверил дали SATA контролерът работи в правилния режим, че устройството е с последния фърмуеър и ако тези две неща са както трябва, бих се примирил. Щом качеството на записа е добро, какво повече ти трябва? Това важното нещо от цялата работа.

 

В BIOS, къде се намира режима на работа? Настройва се за всяка механика по отделно?

Ами, най-вероятно в Integrated Peripherals някъде, зависи от дънната платка. Не се настройва за всяко устройство. Това е глобална настройка за самия SATA контролер.

Link to comment
Сподели другаде

 Съжалявам, че оспамвам темата и задавам елементарни въпроси, но как да разбера, че SATA контролерът работи правилно? 

 

Това са настройките в BIOS. post-485-074849200 1283494072_thumb.jpg post-485-062384000 1283494105_thumb.jpg Тук за всички стойности е възможно само Enabled или Disabled.

Тук е така (ако въобще има значение). post-485-088775400 1283494304_thumb.jpg

Ту се вижда механиката (IDE Channel?). post-485-058390700 1283494448_thumb.jpg На следващото ниво е това. post-485-071874800 1283494539_thumb.jpg post-485-009708100 1283494548_thumb.jpg post-485-033887200 1283494567_thumb.jpg 

Настройките са като на първата снимка (от последните 3). На последните 2 снимки съм ги променял сега за да се види какви са възможностите.  

 

Какво мислиш?

 

П.П. По принцип не ми трябва нищо повече, но ме глозга, защо се получава така. Ако това с буфера беше нормално (например още 1000 човека да докладват в и-нет пространството за това), щях да се примеря. Но явно не е така.

Иначе да, с последния фърмуеър съм.

Link to comment
Сподели другаде

Като цяло настройките ми се струват наред. Поне от това, което си снимал. Нямам представа на какво се дължи това скачане на буфера. По принцип би било добра идея да се пробва устройството на друга дънна платка. Така може да стане ясно, дали е от самото устройство (някакъв дефект или характеристика на фърмуеъра) или е от останалия хардуер.
Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...
Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...