Jump to content

Ръководство: Пълна оптимизация на Windows-a


Препоръчан пост

Знам, че не е директно решение на проблема ти, но... не се занимавай. Не печелиш нищо освен някой-друг мегабайт свободно място. Просто не си струва усилията и времето.
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 175
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Знам, че не е директно решение на проблема ти, но... не се занимавай. Не печелиш нищо освен някой-друг мегабайт свободно място. Просто не си струва усилията и времето.

Ако това е било за мен......слушам и изпълнявам :peace:

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...

Ето едно и от мен.

 

Как да увеличим/намалим swap-паметта:

Десен клик на My Computer->Properties->Advanced->Settings(в Performance полето)->Advanced->Virtual Memory-> Change и му задавате желаните стойности.

 

@EDIT: Сега видях, че Tragedy е описал същата операция по-подробно в тази тема.

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...

Network Access Protection Agent е услуга, която контролира достъпа до мрежи и мрежови ресурси, на базата на това какви права има зададени за въпросния компютър.

Wired AutoConfig служи за удостоверяване на IEEE 802.1X при нормални кабелни връзки. Повечето мрежи (особено домашните) нямат нужда от това. Ето малко повече информация.

Те са нови услуги в Service Pack 3.

 

Windows CardSpace е част от .NET Framework и служи за създаване на информационни карти (infocards), които служат за цифрова идентификация при работа със сайтове (ако не се лъжа).

 

Не мога да дам по-подробна информация, защото и на мен не са ми напълно ясни тези услуги. Особено третата.

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...
Зравейте.Имам нужда от помощ.Проблема си го създадох самичък,и сега не мога да го оправя.Значи четох ръководството,как да ми се стартира компа по бързо,направих текстовия документ,както е описано но нищо не се промени.Тогава реших че може би нещо не съм разбрал в ръководството,тъй като там е на английски а при мен почти всичко е на БГ.и поставих този документ в папка /prefetsh/но и тогава нищо не се промени.Реших да я изтрия от там но не ми дава,изписва ми да се уверя дали диска не се ползва от друг.Опитах чрез /safe mode/и пак нищо.Знае ли някой как да я премахна .Ще съм благо дарен ако някой ми даде съвет, как да я изтрия.
Link to comment
Сподели другаде

Тук на първиа лист в тази статия на която сме сега,някъде в началото има описание как компа може да се стартира по бързо,и обяснява: да отворим нотепада и вътре да поставим код и след това да го преименуваме.
Link to comment
Сподели другаде

Всички техники описани в тази статия са:

- така по подразбиране;

- нямат никакъв ефект върху системата;

- имат негативен ефект върху системата.

 

На практика няма смисъл да правиш нищо, което е описано в тази тема.

Link to comment
Сподели другаде

Това вече го разбрах.Съгласен съм със теб.Но беше нужно да опитам,само така има развитие.Няма да е излишен малко съвет,тоест как сега да изтрия това което поставих в /prefetch/ какво мога да направя за да го премахна.Както обясних по горе като опитам да го изтрия и ми изписва да се уверя дали диска не се използва от друг потребител.Моля за малко помощ.
Link to comment
Сподели другаде

Ами в ръководството пишеше да отворим с нотопад текстов документ да поставим вътре кода който беше записан пак в ръководството, после да затворим текстовия документ и да му сменим името, то пак беше записано там, става въпрос за новото име. След като му смених името, текстовия документ се превърна в телевизорче.Обяснявам така защото още съм на ВИЕ с компа,и не всички неща ги разбирам.И друго всичко това го направих на декстопа след това ми позволи да го изрежа и да го поставя в папка /prefetch/ а сега в обратна посока неми позволява.
Link to comment
Сподели другаде

В т.6 никъде не пише въпросният bat файл да се поставя в папка C:\WINDOWS\Prefetch. Ако си го поставил там и не можеш да го изтриеш ръчно, можеш да го укажеш за изтриване при рестарт с помощтта на HijackThis: стартираш, кликаш Open the Misc Tools section -> Delete a file on reboot... -> посочваш файла и рестартираш.
Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...