Jump to content

Ръководство: Пълна оптимизация на Windows-a


Препоръчан пост

Добре разбрах! Специални благорарности от мен към Night_Raven и Orion, ако утре не стане ще Ви потърся отново за съвет а ако стане ще трябва да почерпя.Но и в двата случая ще Ви пиша.
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 175
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Привет orion, сложих ключа който е със стойност 30 000 и взе че стана работата РС работи добре а да сложа ли и тези LargeSystemCache_1 и DisablePagingExecutive_1 или да не ги пипам.
Link to comment
Сподели другаде

Привет orion, сложих ключа който е със стойност 30 000 и взе че стана работата РС работи добре а да сложа ли и тези LargeSystemCache_1 и DisablePagingExecutive_1 или да не ги пипам.

 

Да, сложи ги, ако има проблем (което не вярвам), винаги можеш да върнеш стойностите на 0.

Успех!

Link to comment
Сподели другаде

Аз да повторя да прочетеш описанието за изключването на Paging Executive в темата, за която съм ти дал линк по-рано в настоящата тема. Спирането може да има и НЕГАТИВНИ последици, така че ако не ти се тества лично да прецениш от опит, поне прочети и прецени на базата на описание. Не бързай да го спираш.
Link to comment
Сподели другаде

Да, прочетох описанието за изключването на Paging Executive в темата на Night_Raven.Определено трябва да прочетеш и да прецениш, при мен с DisablePagingExecutive проблем няма, но съм с 1000 RAM.

 

Колкото до проблем, пробвал съм и на 256 RAM, но явно си е индивидуално и трябва да прецениш сам.

Аз например, след като прочетох описанието, на това PC с 256 RAM току що зададох стойност - 0.

Редактиран от orion
Link to comment
Сподели другаде

Ами какво да Ви кажа след като сложих LargeSystemCache_1 и DisablePagingExecutive_1, досега преинсталирах пак РС

 

Ами то ние затова и пишем де.

И защо преинсталираш, не може ли да се върне стойността на 0 ?

Погледна ли описанието на Night_Raven в темата му?

Дано всичко е наред за напред.

Link to comment
Сподели другаде

Ами прочетох я темата но исках да опитам. Върнах с много зор стойноста на 0 рестартирах но пълна боза.Какво ще стане ако оставя DisablePagingExecutive на 0 - ще има ли ефект.
Link to comment
Сподели другаде

Ами прочетох я темата но исках да опитам. Върнах с много зор стойноста на 0 рестартирах но пълна боза.Какво ще стане ако оставя DisablePagingExecutive на 0 - ще има ли ефект.

 

Ще има, връща се на предишното си състояние:

Просто не е спряна Paging Executive.

 

Ако искаш и не се оправяш с връщането, да ти пратя пак файл?

DisablePagingExecutive_0 например, но все си мисля че можеш да се справиш :thumbsup:

Редактиран от orion
Link to comment
Сподели другаде

Какво да кажа 2-3 дни се побърках днес качих нов Windows от един приятел но ме е страх да сложа тези настройки.

След като стартирах файловете от Orion - РС ми блокира, опитах да ги върна на старите стойности но след рестарта те пак се връщаха както си бяха.

Link to comment
Сподели другаде

По-бързо рестартиране:

ж) Щракнете два пъти върху "IDE ATA/ATAPI controlers"

з) Щракнете върху "Primary IDE Channel" и селектирайте "Properties".

и) Отидете на Advanced Settings след това device 0 или 1, в зависимост от това на кой няма оцветено в сиво "device type" посочете "none" на мястото на "autodetect" и дайте "ОК"

Точно това падащо меню ми е заключено, има ли начин да се отвори?

 

Имам проблем, от преди още, когато включа windowsа лентата долу е цялата синя и като закарам мишката от горе й, стрелкичката става на онова часовниче, сякаш зарежда. Друг път лентата е почти черна\както си ми е\ но когато закарам мишката пак уж зарежда. Иконите не излизат и след всяко включване трябва да спирам процесът еxplorer.exe и пак да го пускам и така се оправя :>

 

 

Edit: Оправих си мишката, сега само лентата, която ми прави проблеми след рестарт остава, някой компетентен желаещ бира :P

Редактиран от blood
Link to comment
Сподели другаде

Привет blood,

Аз не знам до колко мнението ме е миродавно вече в тази тема, но все пак ще ти предложа нещо което вече съм казвал:

 

Бутона Start/Run/ и пишем Regedit - ОК, намираме следният ключ:

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\TrayNotify]

В дясно изтриваме IconStreams и PastIconsStream, после отново както преди малко,

Ctrl+Alt+Del, след което от процесите спираме Explorer.exe, от менюто File даваме New Task, пишем explorer и ОК.

 

Затваряме регистрите и Restart.

Успех!

 

Едит:

Ето и един цитат от Tragedy:

 

Коригиране на увисването на системата при стартиране

Ако системата ви увисва за 2 или три минути при стартиране, като при това нямате достъп до Старб бутона или елементите върху таскбара, това най-вероятно се дължи на определена услуга (service), наречена Background Intelligent Transfer, която се изпълнява във фонов режим. За да оправите проблема направете следното: натисенте бутона Старт, след това изберете Run... и в новопоявилия се прозорец напишете msconfig и чукнете OK. После изберете Services и там намерете услугата Background Intelligent Transfer, махнете отметката пред нея и натиснете ОК и рестартирайте.

от тази статия

Редактиран от orion
Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...