Jump to content

Ръководство: Пълна оптимизация на Windows-a


Препоръчан пост

  • Отговори 175
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

  • 2 weeks later...
Зависи как е създадена Windows Vista. Ако видиш, че има същите ключове, които са описани тук, можеш да пробваш да приложиш настройките и да прецениш сам. Аз с Vista не съм работил по ред причини и затова мога само да гадая. Предполагам, че някои може и да могат да се приложат, но не знам колко, кои и дали би имало някакъв ефект.
Link to comment
Сподели другаде

  • 4 weeks later...

Здравейте,

направих някои от ''летящите промени'' :blush: но пък ми възникна едно проблемче:

Мисля че е именно със точка 15, но тва може да кажете вие. Някои .AVI файлове с които допреди това нямах проблем, вече не тръгват. :no:

Не си обяснявам това, че едни тръгват, а други не.... Използвал съм само и единственно BS Player Pro винаги, както и за отварянето на въпросните файлове, които (както вече казах), сега не тръгват! Като пусна филма, BS Player ми изписва следното съобщение:

 

Can`t create DirectDraw surface! :bored:

 

Ще съм ви благодарен да обясните, защо едни .AVI файлове тръгват, а други такива не и най-вече как да отстраня проблема...

 

п.с. Да подчертая че се занимавам с forex (валутна търговия) :-8 и от подобни неща не разбирам....., ама въобще! :stop:

Ще се надявам на вашата помощ, поздрави и успех!

:yeah:

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 months later...

Zdraveite!

Predvaritelno se izvinqvam,che pisha na kirilica no v tova se izrazqva i problema mi-pone ediniq,sled kato se opitah da optimiziram windowsa si ikonata koqto stoqsh dolu w desnia agal do chasownika za smqna na ezika pri pisane izchezna a sashto i ne moje da se smeni ezika s Ctrl,zatova molq vi kajete kakd a go opravq,che postoqno pisha na kirilica i mi e dosta nujno,a sledvashtiat mi problem e che pri opit da vlqza v dadena papka chrez run meniuto s komanda services.msc mi izpisva tova This application has failed to start because mmcbase.Dll was not found.Re-installin the application may fix this problem. Napalno sashtiq natpis idva i kogato se opitvam da startiram programata Disk Defragmenter ot System tools,shte sam mnogo balgodaren ako mi kajete kak da opravq dvatat proglema.Blagodarq predvaritelno :)

 

Превод и редакция (Sir William):

Здравейте!

Предварително се извинявам, че не пиша на кирилица. Но в това се изразява и проблема ми - поне единия, след като се опитах да оптимизирам Уиндоусa си. Иконата, която стоеше долу в десния ъгъл до часовника за смяна на езика при писане изчезна, а също и не може да се смени езика с Ctrl. Затова моля ви кажете как да го оправя, че постояно пиша на кирилица и ми е доста нужно. А следващият ми проблем е че при опит да вляза в дадена папка чрез run менюто с команда services.msc ми изписва това: This application has failed to start because mmcbase.Dll was not found. Re-installiоn the application may fix this problem. Напълно същият надпис идва, когато се опитвам да стартирам програмата Disk Defragmenter от System tools. Ще съм много благодарен, ако ми кажете как да оправя двата проблема. Благодаря предварително.

Редактиран от Sir William
Link to comment
Сподели другаде

Здравей!

 

Малко редактирах поста ти. Надявам се да не ми се сърдиш за това, няма как да ти направя забележка. Нали не може да пишеш на кирилица. :)

 

Обясни по-подробно коя програма за кирилизация имаш? Предполагам това е небезивестната FlexType.

Link to comment
Сподели другаде

Здравей!

 

Малко редактирах поста ти. Надявам се да не ми се сърдиш за това, няма как да ти направя забележка. Нали не може да пишеш на кирилица. :)

 

Обясни по-подробно коя програма за кирилизация имаш? Предполагам това е небезивестната FlexType.

Nqma nikakav problem za redakciqta daje ti blagodarq, inache sam s Flex Type da,no v smisal dali ne e neshto ot tazi optimizaciq koqto napravih,zashtoto dadoh otmetki na nqkoi prilojneiq da ne se startirat pri vkluchvaneto na pc-to i moje da e ot tam

 

Превод (Sir William):

Няма никакъв проблем за редакцията даже ти благодаря, иначе сам с Флекс Тайп да, но в смисъл дали не е нещо от тази оптимизация която направих, защото дадох отметки на някои приложнеия да не се стартират при включването на пц-то и може да е от там.

Редактиран от Sir William
Link to comment
Сподели другаде

След малко пак ще преведа поста ти.

Моля, прегледай тази тема.

Мисля, че ще си решиш проблема успешно, ако следваш напътствията на Tragedy, като премахнеш популярния и изключителн бъгав FlexType. После е лесно, виж все пак темата. :)

Link to comment
Сподели другаде

След малко пак ще преведа поста ти.

Моля, прегледай тази тема.

Мисля, че ще си решиш проблема успешно, ако следваш напътствията на Tragedy, като премахнеш популярния и изключителн бъгав FlexType. После е лесно, виж все пак темата. :)

Оправих го :) .Много ти благодаря за помощта и браво ,че има такива хора като теб и съфорумците ни за да помагат на такива хакери като мен :) .Още един път благгодаря

А иначе,за следващият ми проблем може ли да ми кажете нещо,как да го оправя? Проблема е че при опит да вляза в дадена папка чрез run менюто с команда services.msc ми изписва това: This application has failed to start because mmcbase.Dll was not found. Re-installiоn the application may fix this problem. Напълно същият надпис идва, когато се опитвам да стартирам програмата Disk Defragmenter от System tools. Ще съм много благодарен, ако ми кажете как да оправя двата проблема. Благодаря предварително.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 months later...
Отдавна бях писъл за това (12 Jan 2007, 10:12), че не ми дава описаните възможности за по бързо рестартиране, но явно се е забравило за този въпрос, така че бих искъл да ми помогнете ако е възможно.

post-485-1198502284_thumb.jpg

post-485-1198502291_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Това е така, защото ти използваш драйвер за IDE контролера на nVIDIA, докато написаното в ръководството се отнася за стандартния драйвер на Microsoft. Принципно има още неща, които въздействат върху скоростта на рестартиране/изключване.

1. Количеството време, което Windows XP изчаква, преди да затвори всички услуги, които работят на заден план. Количеството време се задава в системния регистър на Windows. Ако го намалиш, има вероятност системата да се рестартира/изключва по-бързо от обикновено. За целта стартираш Registry Editor и отиваш на: HKEY_LOCAL_Machine/System/CurrentControlSet/Control. Намираш записа WaitToKillServiceTimeout, от контекстното меню избираш Modify и му задаваш по-малка стойност. Например 1000 и затваряш прозореца с ОК.

2. Звуковата схема на Windows. Ако операционната система е конфигурирана да изпълнява звуци при рестартиране/изключване това също може да забави малко процеса. За целта може да отвориш Control Panel-->Sounds and Audio Devices-->Sound и да премахнеш звука за Exit Windows събитието. Това може да стане, като в списъчното поле селектираш Exit Windows и от падащото списъчно поле Sound избереш None. Като си готов кликваш Apply и затваряш прозореца с ОК.

Link to comment
Сподели другаде

Направих така, както каза. Наистина има подобрение в рестартирането на Windows-а. Какво означава тази стойност? До колко мога да я намалявам?

Благодаря.

Link to comment
Сподели другаде

Тази стойност дефинира, колко дълго системата изчаква за затварянето на услуги, след като услугите са "информирани", че системата се изключва. Принципно може да пробваш различни стойности, но в общия случай 1000 е подходящо.
Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...