Jump to content

Антивирусните програми - дискусии, мнения и съвети


Препоръчан пост

Tanganika, Twister проявява абсолютна нетърпимост спрямо инфектирана ОС и обикновено я унищожава заедно с вредителите. Пробва ли с Twister да изтеглиш последната версия на Comodo IS Free ? Видях класифициране на вредоносен код или блокиране на изтеглянето - съобразно настройките. Май единствено Twister открито се противопоставя на "фокусите" на авторите на Comodo. Не крия - това са ми любими програми и затова ми е доста интересно. Обаче мога да ги препоръчам единствено на нестандартно мислещи напреднали потребители. Поздрави P.S. id=0; var tid=431; var mid=947; var full=1; var popDialogOptions = "dialogWidth:800px; dialogHeight:600px; dialogTop:0px; dialogLeft:0px; edge:Raised; center:0;help:0; resizable:1; scroll:1; status:0"; var popWindowOptions = "scrollbars=1,menubar=1,toolbar=1,location=1,person albar=1,status=1,resizable=1"; var exit = true; var usePopDialog = true; var isUsingSpecial = false; function normal_exit(){ if(exit && !isUsingSpecial) { exit = false; window.open Сродно отреагира на последния тест и Комодо - в резултат вредоносният код е изпреварващо обезсмислен. По азиатски....
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 1k
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Mihnev :punish: ето наистина опасен скрипт не като твоя детски и реакцията на Касперски

http://hosting11.imagecross.com/image-hosting-05/2443Screenshot-72.jpgImage Hosting

 

 

Калдата На кого колко му лови антивирусната програма - част 5, Обобщена тема - Коментар: #784 на nikssi

изображението е идентично до секунда :giggle:

Теб те било шубе да пробваш,че качваш мои шотове :cooldude: Леле,че си смешен :punish:

Link to comment
Сподели другаде

Nikssi, кое е смешно ? Twister - Comodo реагират еднотипно на непознат вредоносен код - това доказва родствени връзки помежду им. Касперски това го лови -а ако не го лови - става като в случая с оня win32 Virut от 03.07.2009 г. - отделна тема незнайно защо му е предоставена в Калдата. В доста неща Касперски е изпреварен и това не е изненада. При мен още е на единия от домашните компютри - още не е успял с нещо да ме фрапира. Дано продължава така - омръзна ми да инсталирам и деинсталирам версии на руската програма. Не че не ми се случва с всичките .... Поздрави
Link to comment
Сподели другаде

Tanganika, Twister проявява абсолютна нетърпимост спрямо инфектирана ОС и обикновено я унищожава заедно с вредителите. Пробва ли с Twister да изтеглиш последната версия на Comodo IS Free ? Видях класифициране на вредоносен код или блокиране на изтеглянето - съобразно настройките. Май единствено Twister открито се противопоставя на "фокусите" на авторите на Comodo. Не крия - това са ми любими програми и затова ми е доста интересно. Обаче мога да ги препоръчам единствено на нестандартно мислещи напреднали потребители. Поздрави P.S. id=0; var tid=431; var mid=947; var full=1; var popDialogOptions = "dialogWidth:800px; dialogHeight:600px; dialogTop:0px; dialogLeft:0px; edge:Raised; center:0;help:0; resizable:1; scroll:1; status:0"; var popWindowOptions = "scrollbars=1,menubar=1,toolbar=1,location=1,person albar=1,status=1,resizable=1"; var exit = true; var usePopDialog = true; var isUsingSpecial = false; function normal_exit(){ if(exit && !isUsingSpecial) { exit = false; window.open Сродно отреагира на последния тест и Комодо - в резултат вредоносният код е изпреварващо обезсмислен. По азиатски....

Китайска му работа какво да ги правиш,започнаха да се подиграват със опасните скриптове на mihnev които набирали популярност

http://hosting11.imagecross.com/image-hosting-05/904Screenshot-5.jpgImage Hosting

Ами сега какво да правя този скрипт ме зарази формата не ми мърда,а може би това е функция на тези две програми за която не знам предоставяща възможност да се четат опасни скриптове :haha:

 

nikssi,нали ти казах че там не мога да влизам получих forever БАН,това го намерих с Google изпълнявам препоръките на mihnev

Link to comment
Сподели другаде

Весела работа с Twister и Comodo - ако на някой му е скучно - може да ги инсталира. Те могат да му видоизменят представите за доста неща! Аз съм доволен, че ги има тези уникати. И няма значение дали са с някакъв азиатски първопроизход или с някакъв друг...
Link to comment
Сподели другаде

Весела работа с Twister и Comodo - ако на някой му е скучно - може да ги инсталира. Те могат да му видоизменят представите за доста неща! Аз съм доволен, че ги има тези уникати. И няма значение дали са с някакъв азиатски първопроизход или с някакъв друг...

Те тук са ги изследвали достатъчно, няма какво да ги изследваме пак. Отделен тест пък на Emsi Software от април link.

Link to comment
Сподели другаде

Честно казано последното нещо, което ме вълнува е субективният тест на a-squared. Те си го признават, че не са обективни. Да не говорим, че последните програми всъщност нямат място там.
Link to comment
Сподели другаде

Те тук са ги изследвали достатъчно, няма какво да ги изследваме пак. Отделен тест пък на Emsi Software от април link.

За мен австрийските ми любимци са извън всякакви класации - просто са много добри. Не мога да си отговоря на въпроса защо при мен не искат да дават фалшиви тревоги. Какво толкова са инсталирали много съфорумци, че все от техни фалшиви тревоги са обезпокоени. Та например ESET в сравнение с тях- все едно са в постоянна дрямка... И каква е ползата от евентуално липсващи FP при множество проспани реални заплахи !? Странно и куриозно - безплатният Comodo с параноични настройки внимава повече в реалностите. E - да - нужни са здрави нерви заради въпросите и отговорите - обаче човек все пак не го е купувал.... Поздрави

Link to comment
Сподели другаде

За мен австрийските ми любимци са извън всякакви класации - просто са много добри. Не мога да си отговоря на въпроса защо при мен не искат да дават фалшиви тревоги. Какво толкова са инсталирали много съфорумци, че все от техни фалшиви тревоги са обезпокоени. Та например ESET в сравнение с тях- все едно са в постоянна дрямка... И каква е ползата от евентуално липсващи FP при множество проспани реални заплахи !? Странно и куриозно - безплатният Comodo с параноични настройки внимава повече в реалностите. E - да - нужни са здрави нерви заради въпросите и отговорите - обаче човек все пак не го е купувал.... Поздрави

Вероятно защото унищожават кракове и кейгенератори.Моя критерий за опасна фалшива тревога е ликвидирането на системни файлове (такова не е имало) ,защото не всеки ден инсталирам нови програми изскочили в нета.

Link to comment
Сподели другаде

По този критерий абсолютен лидер е eSafe - с подгласници Ikarus и Sophos. В доста форуми е тествано на практика. Според мен тези неща /кракове и кейгенератори/ трябва да се ловят и отстраняват дори и когато са безвредни. Всяко различно мнение продължава да насърчава пиратството. На тази тема различните производители на защитен софтуер имат много остри разногласия и разминавания в позициите. На мен лично австрийска програма никога не ми е увредила системен файл. Поздрави
Link to comment
Сподели другаде

За мен австрийските ми любимци са извън всякакви класации - просто са много добри. Не мога да си отговоря на въпроса защо при мен не искат да дават фалшиви тревоги. Какво толкова са инсталирали много съфорумци, че все от техни фалшиви тревоги са обезпокоени.

За други класации няма да коментирам сега, но от тази класация австрийците определено са извън. Това не е реален тест, а чиста проба реклама. Естествено, че от EMSI Software ще си покажат продукта в добра светлина. Има само една графика, която трябва да ме убеди, че a-squared Anti-Malware е №1, защото засича най-много. Липсва и подробна обяснителна информация за методиката на тестване. Има някакво обяснение, но то е колкото да отбият номера. И дори тази почти никаква информация я нямаше до скоро. Добавиха я, след като получиха критики за това. Към това добавяме множеството фалшиви тревоги, високите изисквания към системата и цената и изведнъж програмата ми изглежда напълно посредствена. Поредният лъскав продукт, който се представя за най-добрият в бранша. Прости ми, ако съм практичен и не скачам от радост при вида на такива измислени тестове.

Тестът е и общо взето целящ да дискредитира продукти като Spyware Doctor, SpySweeper, SUPERAntiSpyware и Malwarebytes' Anti-Malware. Всъщност първите две не са толкова реално ефективни, а и са платени, така че поне лично на мен чак толкова не ми дреме за тях. И все пак това е опит за подронване на авторитета на друг продукт. Дори и въпросният продукт да си го е заслужил донякъде, това въпреки всичко говори лошо за този/тези, които публикуват резултатите в такъв вид. Споменатите от мен продукти не са антивирусни. Те не засичат толкова видове заплахи, колкото останалите продукти в списъка. Те са в различни категории и не бива да се сравняват по такъв начин.

Ироничното в случая е, че точно уж най-калпавите програми са тези, които се използват масово за почистване на разпространените зарази. Който и сайт/форум за сигурност да посетиш, ще видиш съвет за сканиране именно със SUPERAntiSpyware и/или Malwarebytes' Anti-Malware. Дори от техническата поддръжка на Symantec прибягват до услугите на MBAM при нужда от ръчно почистване на някоя упорита заплаха. Това е достатъчно красноречив факт кой колко добре се справя.

 

Иначе аз мога да се опитам да ти отговоря защо при теб няма фалшиви тревоги. Ти си също толкова параноичен, колкото и програмата (може би дори и повече), и подозираш абсолютно всичко в системата си. При това положение няма как програмата да възпроизведе резултат, който да ти се стори фалшива тревога.

Link to comment
Сподели другаде

Съгласен съм. Ikarus винаги ми е допадал повече от A-squared. Откакто обединиха енджините и са налице дори при A-squared 4.5 Free- не съм инсталирал тяхна платена версия. Избирам обикновено друг продукт - но A-squared 4.5 Free задължително все е налице. Заслужи си постоянното присъствие- просто защото лови повече от другите.Поздрави
Link to comment
Сподели другаде

Съгласен съм. Ikarus винаги ми е допадал повече от A-squared. Откакто обединиха енджините и са налице дори при A-squared 4.5 Free- не съм инсталирал тяхна платена версия. Избирам обикновено друг продукт - но A-squared 4.5 Free задължително все е налице. Заслужи си постоянното присъствие- просто защото лови повече от другите.Поздрави

a-squared Free лови доста и има над 500 000 дефиниции, но a-squared Anti-Malware е по-добра и хваща много повече с нейните над 3 000 000 дефиниции.

Link to comment
Сподели другаде

....... но a-squared Anti-Malware е по-добра и хваща много повече с нейните над 3 000 000 дефиниции.

А утре станали с 5 000 по-малко,как си го обясняваш?Проследи обновяванията и ще видиш с колко се променят ежедневно скачат и намалят и то цифрата не е никак малка.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...