Jump to content

Антивирусните програми - дискусии, мнения и съвети


Препоръчан пост

Ти също постъпваш правилно,като четеш в онзи презрян форум и черпиш линкове от постовете там :cooldude:

Тези два паразита са ми предоставени от B-boy/StyLe/,в онзи форум имам за forever БАН и не мога да вляза.

Въпреки че Китаеца не засича Setup-f524fbf_02018.exe нали видя как го ликвидира и без дефиниции.Как ли щеше да се справи Касперски антивирус след като не го засича ?

 

Tnn

Tanganika, не се озадачавай - Twister си е с възможности - много "лидери" е изпреварил.... Но трябва да се внимава с него. Поздрави

 

Интересно ми е колко време няма да допусне зловреден код без никаква помощ от други защитни програми.Но като гледам на практика с какви гадини се справя ми е трудно да повярвам че ще бъде скоро по-агресивен и бърз е и от тях.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 1k
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Тези два паразита са ми предоставени от B-boy/StyLe/,в онзи форум имам за forever БАН и не мога да вляза.

Въпреки че Китаеца не засича Setup-f524fbf_02018.exe нали видя как го ликвидира и без дефиниции.Как ли щеше да се справи Касперски антивирус след като не го засича ?

 

 

 

Интересно ми е колко време няма да допусне зловреден код без никаква помощ от други защитни програми.Но като гледам на практика с какви гадини се справя ми е трудно да повярвам че ще бъде скоро по-агресивен и бърз е и от тях.

 

Наистина полезна програма,особенно ако имаш нужда от връщане към по свежа ОС,както напоследък ти се наложи май :giggle:

Link to comment
Сподели другаде

Наистина полезна програма,особенно ако имаш нужда от връщане към по свежа ОС,както напоследък ти се наложи май :giggle:

Два компютъра всеки с инсталирана виртуална машина,нормално е да се объркате.Виртуалните често ги преинсталирам заради издънките на тестваните антивирусни програми.Работния го преинсталирах заради Panda Claud и съм писал във форума не е тайна.

Страхуваш се от Twister защото ще ти хареса ако пробваш,а това е най-леката антивирусна програма която съм ползвал и никога не е набелязвала системни файлове да не говорим за explorer.exe :hesthebest:

Link to comment
Сподели другаде

Два компютъра всеки с инсталирана виртуална машина,нормално е да се объркате.Виртуалните често ги преинсталирам заради издънките на тестваните антивирусни програми.Работния го преинсталирах заради Panda Claud и съм писал във форума не е тайна.

Страхуваш се от Twister защото ще ти хареса ако пробваш,а това е най-леката антивирусна програма която съм ползвал и никога не е набелязвала системни файлове да не говорим за explorer.exe :hesthebest:

 

- Къде отидоха твоите принципи да не те цитирам как хулеше виртуалните машини :giggle:

- Twister AV изобщо не ме е било страх да го ползвам знаеш много добре,че го слагам обикновенно след някои твои изхвърляния :giggle: бъди сигурен,че ще го сложа отново и отново обаче ТУК ще покажа резултата за твое успокоение.

Няма програма която ТИ си превъзнасял и не съм пробвал май забрави а...?Кирчо...

Link to comment
Сподели другаде

Според мен Twister Anti-TrojanVirus също е склонен към изяви с доста фалшиви тревоги, а това е сериозен недостатък. Особено при настройки на максимална сигурност - програмата се "презастрахова" спрямо всичко съмнително. Подобно поведение едва ли ще допадне на широк кръг ползватели. Поздрави
Link to comment
Сподели другаде

Два компютъра всеки с инсталирана виртуална машина,нормално е да се объркате.

Ми ти ако влезеш в някоя компютърна зала, сигурно ще ти се завие свят.

 

Виртуалните често ги преинсталирам заради издънките на тестваните антивирусни програми

Виртуалните след рестарт не могат ли да се възстановяват или бъркам?

Link to comment
Сподели другаде

.....................

 

Виртуалните след рестарт не могат ли да се възстановяват или бъркам?

не могат да се възстановяват.

 

ПП иначе има софтуер, който при всеки рестарт, ти връща системата в състоянието, в което си я оставил.

Link to comment
Сподели другаде

VMWare

 

http://honeypots.sourceforge.net/undoable.jpg

 

Persistent

Undoable

Nonpersistent

 

Това е за виртуалния диск. Зависи от избора. Може дори да съсипеш диска за демонстрация и накрая промените да не се запазят.

Link to comment
Сподели другаде

Това се отнася за платената VMWare. При безплатната Virtual PC също има подобна опция, която обаче е свързана със заемането на допълнително място... Описано е в статията на Night_Raven: Virtual PC vs Virtual Box, подточка 7а.
Link to comment
Сподели другаде

Разбира се, че могат да се "възстановяват". Т.е. ТОЧНО как е при VMWare и VirtualBox не мога да кажа, защото с първата не съм работил, а от втората нямам спомен, но 100% не е нужно всеки път да се преинсталират. Мога да обясня как стои положението с Microsoft Virtual PC 2007. Програмата поддържа Undo disks, които предлагат допълнителна сигурност. При изключване на дадена виртуална машина потребителят може да избере дали да запази промените или не и ако реши да ги запази, дали да се запазят директно във виртуалния твърд диск или на Undo disk-а. Ако промените се приложат върху самия виртуален твърд диск, то те стават постоянни и винаги при стартиране на виртуалната машина тя ще се зарежда по въпросния начин. Ако промените не бъдат запазени, то нищо не се пипа по виртуалния твърд диск или undo диска и при следващо зареждане всичко е непокътнато, както е било при последното запазване на промените (когато и да е било то). Ако промените се запазят на undo диска, това дава допълнителна гъвкавост. Този диск е временен диск, който съдържа само промените. Ако те се запазят само в него, но не и на самия виртуален твърд диск, то при следващо стартиране на виртуалната машина те ще заредят от undo диска, все едно са били направени на виртуалния твърд диск, но не са. Така оригиналния виртуален твърд диск остава недокоснат, докато потребителят не пожелае да приложи промените там.

Т.е. undo дисковете са нещо като sandbox за виртуалните дискове.

 

Защо tanganika преинсталира всеки път не ми е ясно. Или не е наясно с работата на виртуалните машини или просто обича да преинсталира.

Link to comment
Сподели другаде

Според мен Twister Anti-TrojanVirus също е склонен към изяви с доста фалшиви тревоги, а това е сериозен недостатък. Особено при настройки на максимална сигурност - програмата се "презастрахова" спрямо всичко съмнително. Подобно поведение едва ли ще допадне на широк кръг ползватели. Поздрави

Предпочитам фалшиви тревоги за всичко идващо от нета пред това да мълчи като пукъл,ако реша да инсталирам нова програма изскочила в нета има антивирусни лаборатории.За мен е важно че не закача системните файлове а ОС е като изстребител.

:kendo: Twister :kendo: пак лови зловредния код с точна квалификация,започва да ме разочарова

 

http://hosting11.imagecross.com/image-hosting-05/3450Screenshot-69.jpgImage Hosting

 

Nikikom

Ми ти ако влезеш в някоя компютърна зала, сигурно ще ти се завие свят.

 

Заради това не влизам без компас,може и да се загубя знае ли човек.

 

Nikikom

Виртуалните след рестарт не могат ли да се възстановяват или бъркам?

Нямам представа аз съм аматьор в тази област.

Link to comment
Сподели другаде

Защо tanganika преинсталира всеки път не ми е ясно. Или не е наясно с работата на виртуалните машини или просто обича да преинсталира.

 

На мене също не ми е ясно... особенно ако пък и ползва Microsoft Virtual PC 200 SP1 какво пък му пречи да си запише просто файла и при проблем или желание да почне на чисто просто да изтрие "заразената" машина :peace:

 

Мисля,че така се учи да преинсталира машината си :giggle: няма лошо нека тренира.

Link to comment
Сподели другаде

Мисля,че така се учи да преинсталира машината си :giggle: няма лошо нека тренира.

Мне,по-скоро съмнения от инфекция,не не, по-точно се съмнява в защитата на Comodo.

 

Предпочитам фалшиви тревоги за всичко идващо от нета пред това да мълчи като пукъл,ако реша да инсталирам нова програма изскочила в нета има антивирусни лаборатории.За мен е важно че не закача системните файлове а ОС е като изстребител.

:kendo: Twister :kendo: пак лови зловредния код с точна квалификация,започва да ме разочарова

 

Tanganika, даваш резултати след 7 часа от като е публикувана връзката.И какво му е точното класифициране,да не би Twister да са единствени и всичко да се врътка около тях,както ти се връткаш,знаеш къде ..

Точното класифициране нa откритата вече заплаха може да не съвпада с различните AV лаборатории.Едните са по-либерални други не,трети параноично настроени ,четвърти пък изобщо ги няма и така.....

Имат ли разлика според теб тези класифицирания : Backdoor Trojans и Win32:Trojan -gen ?

Имаш joker-и:

1.Обади се на приятел

2.Използвай Google

3.50/50 :giggle:

 

P.s. Класифицирана заплаха, тоест открита заплаха.

За квалификация не съм чувал. :crazy:

Link to comment
Сподели другаде

Mihnev :punish: ето наистина опасен скрипт не като твоя детски и реакцията на Касперски

http://hosting11.imagecross.com/image-hosting-05/2443Screenshot-72.jpgImage Hosting

 

Реакцията и на Аваст

 

http://hosting11.imagecross.com/image-hosting-05/412Screenshot-74.jpgImage Hosting

 

А сега да видиме Twister който не реагира

 

http://hosting11.imagecross.com/image-hosting-05/714Screenshot-71.jpgImage Hosting

 

Та имам въпрос сега заразен ли съм,кога ще ми се бъгне ОС ?

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...