Jump to content

Антивирусните програми - дискусии, мнения и съвети


Препоръчан пост

Tanganika, пак съм с Twister и пак съм изненадан - сега пък заради програми на Ashampoo. При теб не създава ли странни въпросителни? Той и на мен ми е любимец - само дето вече не помня колко пъти ме е докарал до наложителност за свеж Win. Невероятна програма е.Прочистване от корен ли беше.... Поздрави

Скоро време не мисля да го заменям с друга защита,интернета е по-бърз от всякога. За да не инсталирам отново някои програми съм ги поставил в доверената му зона на FDDS (Anti-Unknown)

 

http://hosting11.imagecross.com/image-hosting-05/393Screenshot-60.jpgImage Hosting

 

След извършване на тази процедура съм го пуснал на пълен автомат,но уиндоуски файлове още не е трил.

 

За съжаление Twister лови най-агресивния зловреден код с който съм тествал защитни програми и не успях да проверя как ще се справи след разархивирането му.

 

http://hosting11.imagecross.com/image-hosting-05/9380Screenshot-62.jpgImage Hosting

 

http://hosting11.imagecross.com/image-hosting-05/8370Screenshot-63.jpgImage Hosting

 

Бих го качил за сваляне,но при този няма нужда от стартиране след като се разархивира и може да докара някой до преинстал.Този зловреден код на снимката които съм оградил се храни с антивирусните програми които не го ловят,забранява стартирането им заедно с Win-а и това е една от неприятните екстри които предоставя,формата е гарантиран.

 

plamen74.72

Tanganika - последно не разбрах коя от двете е по-добра програма за защита понеже си писал и за двете???

Става въпрос за KiS-2010 и ESS-4

 

И двете много ми харесват но бих избрал KiS.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 1k
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Какво става сега тука да видим... месец юни... a-Squared Anti-Malware 4 пак е победител. Kaspersky пък се е издигнал до 4-то място и е изместил от там Avast! представете си! А-а-а... ще минавам на a-Squared май... :haha:

Ех, и аз бях наивен и при вида на подобни таблички ух-ках и ах-ках по тия, които са на първо място. Тези времена отминаха отдавна.

Жестоко ме съмнява всичките тези гадинки да са актуални, нищо че пишат 2008-2009. Просто не вярвам за година и половина да се събрали 639 424. Това прави около 864 троянеца на ден, което ми се вижда множко.

Дори и гадинките да са актуални, има още фактори. Например, че когато пищиш за щяло и нещяло, е нормално и да не пропуснеш много гадинки. Другите програми в теста се справят на практика също толкова добре, но със сигурност без да засичат и сума ти още безобидни файлове, което прави работата им далеч по "чиста и подредена". Да не говорим, че повечето други програми постигат резултатите си на базата на 1 енджин, докато a-squared е от тези продукти, които разполагат с два. И не на последно място имаме и фактор "цена": 2 от продуктите в топ 5 разполагат с безплатни версии, които са точно толкова добри или на почти същото ниво. Вземайки предвид всички фактори, които споменах дотук + заети ресурси и поддръжка, бих казал, че a-squared не постигнали ама нищо особено.

Link to comment
Сподели другаде

Ех, и аз бях наивен и при вида на подобни таблички ух-ках и ах-ках по тия, които са на първо място. Тези времена отминаха отдавна.

Жестоко ме съмнява всичките тези гадинки да са актуални, нищо че пишат 2008-2009. Просто не вярвам за година и половина да се събрали 639 424. Това прави около 864 троянеца на ден, което ми се вижда множко.

Дори и гадинките да са актуални, има още фактори. Например, че когато пищиш за щяло и нещяло, е нормално и да не пропуснеш много гадинки. Другите програми в теста се справят на практика също толкова добре, но със сигурност без да засичат и сума ти още безобидни файлове, което прави работата им далеч по "чиста и подредена". Да не говорим, че повечето други програми постигат резултатите си на базата на 1 енджин, докато a-squared е от тези продукти, които разполагат с два. И не на последно място имаме и фактор "цена": 2 от продуктите в топ 5 разполагат с безплатни версии, които са точно толкова добри или на почти същото ниво. Вземайки предвид всички фактори, които споменах дотук + заети ресурси и поддръжка, бих казал, че a-squared не постигнали ама нищо особено.

Ти видя колко програми хванаха файла (и го определиха) Doni i Neti xxx.exe - само 6-7 от 40. При това положение много хора биха си казали:"А стига бе! Това е фалшива тревога - хем са малко програмите, дето пищят - хем пък и точно тези! Те дават 90% фалшиви тревоги!" И ба-а-ам!... Стартират файла... :giggle:

Интересното е, че след като деинсталирах Avast! 4.8 Pro, за да пробвам A-Squared Anti-Malware, нямаше особени изненади - аваста добре си беше вършил работата, само 1 кийген беше засечен и един *.html-файл, който е в папката на програмата Medieval CUE Splitter като опасен (някакъв червей) - обясняваха на сайта на Emsi Soft какво е това, но не го разбрах много и не ми се четеше. А също така и един файл-троянец, който докато бях с аваста си играх с него да го пращам за анализ и при изтриването му нещо се обърка и той се намърда в System Volume Information. Аваста го намира, обаче не може да го изтрие или премести в клетката, дава ми грешка - той и уиндоуса вече имаше определени повреди благодарение на мен - та може би затова. Викам си: "Той така и така отива към преинсталация - чакай да пробвам A-Squared Anti-Malware 4.5." Тя хвана същия тоя файл и го изтрих без проблем - при следващо сканиране вече го нямаше. През тези три дни, в които я ползвах, не останах с впечатлението, че е много параноична - стори ми се нормална.

Link to comment
Сподели другаде

Браво, че е изтрила файла, но това не я прави ултимативната защитна програма. А относно онова домашно троянче, да, възможно е някой да си каже, че това е фалшива тревога, защото не всичките програми пищят за него. И точно там е проблемът. Ако a-squared беше по-надеждна, нямаше да има хора като мен, които да не й зачитат мнението. Не че тази параноя, която я е подгонила от доста време, не може да има и положителни страни. Може. Просто отрицателните са определено повече. По принцип фалшивите тревоги не са проблем за опитните потребители. Те са наясно как да отреагират и биха направили повече проверки, преди да стартират даден файл. Т.е. те не приемат резултати от сайтове като Virustotal за чиста монета и независимо какво изплюе сайта като информация, опитният потребител винаги ще е наясно, че тези резултати може да не са точни и би процедирал внимателно.

Фалшивите тревоги са по-опасни за по-неопитни потребители, които се доверяват почти безусловно на даден продукт и/или изпадат в паника при първия резултат в списъка на дадената сканираща програма. Не мога да ти опиша колко пъти мои познати, които не са навътре в материята, сменят няколко нюанса на зелено, докато гледат как дадена програма открива да речем следящи бисквитки. Това са почти безобидни неща, но за неопитен потребител могат да изглеждат зле. На подобни хора им трябва една програма да им загатне, че даден файл е може би потенциално опасен, и паниката започва. И ако на такива потребители им дадеш a-squared (или друга програма, която подозира всеки клик с мишката за потенциална заплаха), тя не само може да им докара инфаркт с бройката, ами и може да им изпозтрие някои ценни файлове, защото потребителите веднага ще повярват, че даден файл е опасен и ще се съгласят да се изтрие всичко, което програмата каже, само и само да са чисти. Те просто нямат опита да преценят точно ситуацията.

Link to comment
Сподели другаде

Браво, че е изтрила файла, но това не я прави ултимативната защитна програма. А относно онова домашно троянче, да, възможно е някой да си каже, че това е фалшива тревога, защото не всичките програми пищят за него. И точно там е проблемът. Ако a-squared беше по-надеждна, нямаше да има хора като мен, които да не й зачитат мнението. Не че тази параноя, която я е подгонила от доста време, не може да има и положителни страни. Може. Просто отрицателните са определено повече. По принцип фалшивите тревоги не са проблем за опитните потребители. Те са наясно как да отреагират и биха направили повече проверки, преди да стартират даден файл. Т.е. те не приемат резултати от сайтове като Virustotal за чиста монета и независимо какво изплюе сайта като информация, опитният потребител винаги ще е наясно, че тези резултати може да не са точни и би процедирал внимателно.

Фалшивите тревоги са по-опасни за по-неопитни потребители, които се доверяват почти безусловно на даден продукт и/или изпадат в паника при първия резултат в списъка на дадената сканираща програма. Не мога да ти опиша колко пъти мои познати, които не са навътре в материята, сменят няколко нюанса на зелено, докато гледат как дадена програма открива да речем следящи бисквитки. Това са почти безобидни неща, но за неопитен потребител могат да изглеждат зле. На подобни хора им трябва една програма да им загатне, че даден файл е може би потенциално опасен, и паниката започва. И ако на такива потребители им дадеш a-squared (или друга програма, която подозира всеки клик с мишката за потенциална заплаха), тя не само може да им докара инфаркт с бройката, ами и може да им изпозтрие някои ценни файлове, защото потребителите веднага ще повярват, че даден файл е опасен и ще се съгласят да се изтрие всичко, което програмата каже, само и само да са чисти. Те просто нямат опита да преценят точно ситуацията.

Съгласен съм напълно.

Link to comment
Сподели другаде

Понякога А-squared не засича зловреден код който MBAM вижда и премахва успешно,обратното също е възможно.

Преди време (7-8 месеца) когато пробвах А-squared беше много мудна/бавна при изтриване на вирус свален от нета.

Link to comment
Сподели другаде

Понякога А-squared не засича зловреден код който MBAM вижда и премахва успешно,обратното също е възможно.

Преди време (7-8 месеца) когато пробвах А-squared беше много мудна/бавна при изтриване на вирус свален от нета.

Нали не се бъркаш с a-squared Free? Изтривала го бавно, в смисъл - много време го изтрива?

Link to comment
Сподели другаде

Нали не се бъркаш с a-squared Free? Изтривала го бавно, в смисъл - много време го изтрива?

Не не се бъркам говоря за платената версия на a-squared,обработваше го бавно в сравнение с другите антивирусни програми.

Link to comment
Сподели другаде

Не не се бъркам говоря за платената версия на a-squared,обработваше го бавно в сравнение с другите антивирусни програми.

По принцип всички скенери на a-squared са мудни и тромави. Програмите са много НЕоптимизирани в това отношение. И все пак това не е нещо фатално. По-скоро е досадно. Скоростта на обработване на заплахите е по-малък проблем от скоростта на сканиране, а тези двечките скорости глобално погледнато остават по-малки проблеми на фона на останалите характеристики на програмата и биха могли да се пренебрегнат до известна степен, ако програмата имаше наистина надеждно и чисто съотношение на засичане реални заплахи/фалшиви тревоги.

Link to comment
Сподели другаде

E-e-e... айде сега! Чак пък мудни и тромави! На мен не ми се струват такива. Нямам особени забележки към скоростта на сканиране. Той tanganika обича да си ги измисля разни такива. Ако видиш какви постове е писал само преди година в kaldata.com, ще паднеш от смях! Например: "Програмата ми хвана някакъв файл setup.exe. Какъв е този файл? Какво да го правя?" :giggle:
Link to comment
Сподели другаде

tanganika ми е ясен той. Отстраняването на заплахи от страна на a-squared не мога да коментирам колко е бавно, защото нямам конкретни спомени. За скоростта на сканиране обаче имам и определено не е завидна. Например да ми се бави по 10-15 секунди на един 700 AVI файл не ми се вижда нормално.
Link to comment
Сподели другаде

Twister започва да ме притеснява започнал е да засича много заплахи преди лидерите в бранша

http://hosting11.imagecross.com/image-hosting-05/4766Screenshot-64.jpgImage Hosting

 

Този който не го засичаше при стартирането му видя сметката и го изпрати на своите в Китай

 

http://hosting11.imagecross.com/image-hosting-05/5624Screenshot-65.jpgImage Hosting

 

http://www.virustotal.com/analisis/2c2ad92...af04-1246725023

 

Nazikov

Той tanganika обича да си ги измисля разни такива. Ако видиш какви постове е писал само преди година в kaldata.com, ще паднеш от смях! Например: "Програмата ми хвана някакъв файл setup.exe. Какъв е този файл? Какво да го правя?"

 

Правилно постъпваш,чети внимателно какво пиша и успеха ти е гарантиран.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...