Jump to content

Антивирусните програми - дискусии, мнения и съвети


Препоръчан пост

Имаше но аз ги изтрих и вдигнах „Анти-Хакер” на макс.Това ще бъдат програмите с достъп до интернет.Нали за да имат достъп до нета трябва да присъстват в тази графа ?

 

Да там са създадените правила за Анти-хакера,но защо да ги триеш,като можеш да ги промениш?

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 1k
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Това означава ли че съм понижил нивото на защитата ?

Промяната на предварително зададените правилата от програмата,е изцяло на твоя отговорност.

Ако пък искаш съвет за някое приложение,питай.

Един съвет,на торент клиента разрешавай всякаква връзка,понеже има значение при сийдване и от интернет доставчика ти.

По- добре дръпни плъзгача надолу и го остави на автомат и си свиркай. :thumbsup:

Link to comment
Сподели другаде

Това означава ли че съм понижил нивото на защитата ?

Нямам си и на идея за какво питаш, но отговора е НЕ. Дори и да си имал правило което да понижавало нивото на защита, вече го няма. Абе ти нали ги разбираше тея работи, какво става?

Ще взема да откажа алкохола, ама от догодина :crazy:

Link to comment
Сподели другаде

Промяната на предварително зададените правилата от програмата,е изцяло на твоя отговорност.

Ако пък искаш съвет за някое приложение,питай.

Един съвет,на торент клиента разрешавай всякаква връзка,понеже има значение при сийдване и от интернет доставчика ти.

По- добре дръпни плъзгача надолу и го остави на автомат и си свиркай. :thumbsup:

Да но достъп до интернет имаха важни системни файлове,а сега след като нямат достъп до нета не е ли по-добре/по-сигурно ?

 

nikikom,по-тази логика расъждавам но искам да съм сигурен,аз съм аматьор и опита ми се основава само на практиката т.е. опити и грешки теорията ми куца.Поздрави

Link to comment
Сподели другаде

Да но достъп до интернет имаха важни системни файлове,а сега след като нямат достъп до нета не е ли по-добре/по-сигурно ?

Не.Каква заплаха има в системните файлове?

Единствено може да си блокираш системата.

Дръпни плъзгача по-подразбиране и рестартирай,но изтрий преди това всички твои промени.След което го вдигни отново в режим на обучение,ако искаш разбира се! Просто съвет!

Link to comment
Сподели другаде

Не.Каква заплаха има в системните файлове?

Единствено може да си блокираш системата.

Дръпни плъзгача по-подразбиране и рестартирай,но изтрий преди това всички твои промени.След което го вдигни отново в режим на обучение,ако искаш разбира се! Просто съвет!

Системата не е блокирала държи се перфектно.

Ако зловреден код успее да се възползва от тези файлове няма ли да получи свободен достъп до нета ?

Link to comment
Сподели другаде

Ако зловреден код успее да се възползва от тези файлове няма ли да получи свободен достъп до нета ?

Ако успее, това означава че е минал през защитата и едва ли ще има вече значение ,все пак системните файлове се охраняват стриктно+проактивна защита анализ на поведението.

Link to comment
Сподели другаде

Един съвет,на торент клиента разрешавай всякаква връзка,понеже има значение при сийдване и от интернет доставчика ти.

Това не е толкова добър съвет. По принцип не трябва да има програма, на която да се дава пълен достъп до интернет. Вярно е, че торент клиентите имат нужда от по-широк достъп от повечето други програми (т.е. ползват повече портове и т.н.), но все пак въобще не им трябва пълен достъп.

Ето какви правила са нужни на един торент клиент:

- изходен достъп по TCP до отделечени портове 80, 443, 1024-65535;

(Портове 80 и 443 са за евентуални връзки с тракери и проверки за обновления, а 1024-65535 са за връзки с пиъри.)

- входен достъп по TCP от отделечени портове 1024-65535 до локален порт

(ПортХ е онзи порт, който торент клиентът си е избрал при инсталация или който потребителят е указал ръчно в настройките на програмата. Той се използва за слушане за връзки и е нужен основно за сийд.)

- достъп по UDP до локален порт и отдалечени портове 1024-65535;

(Не споменавам посока, защото по принцип UDP няма посока и тук зависи как стената приема и изисква да бъдат указани правилата.)

- достъп по UDP до отдалечен порт 53;

(Това правило би било нужно само ако DNS Client услугата е спряна и заявките към DNS се правят индивидуално от всяка програма, вместо общо от svchost.)

- двупосочен достъп по TCP до адрес 127.0.0.1;

(Т.нар. loopback. По принцип е нужен само входен достъп за loopback, но понякога е нужен и изходен, така че за по-сигурно нека е двупосочен.)

- блокиране на всякакъв трафик по TCP и UDP.

(Имаме разрешаващите правила до нужните портове и адреси, затова добавяме завършващи блокиращи правила, които да оберат всякаквия останал ненужен трафик. Тези правила не са необходими, ако стената работи в режим, в който позоволява само изрично разрешени приложения, а непознати такива ги блокира, вместо да пита за тях.)

Link to comment
Сподели другаде

Цифровият подпис е приятна екстра, но не гарантира нищо. Както съм обяснявал в друга тема, е възможно зловреден код да използва друго приложение за прикритие и да извърши връзките си чрез него. Затова е желателно за даденото приложение да има строги правила, а не просто "пълен достъп или никакъв достъп". Последното може да се постигне и с някои HIPS програми, които разполагат с мрежов контрол.

Освен това цифровият подпис не е абсолютно сигурен метод за идентификация. VeriSign не са света вода ненапита и са предлагали и още предлагат подписи и сертификати на зловредни програми.

Лично аз предпочитам сам да определям кое приложение колко опасно е и колко достъп до интернет да му дам.

Link to comment
Сподели другаде

Оставил съм само тези програми с достъп до интернет (възможно най-малко) с цел дори при инфектиране на системата да намаля шанса на зловредния код да изпраща информация на създателите си.Притеснява ме това че Kaspersky Anti-Virus Windows Workstations protection няма HIPS и не зная дали следи когато някое приложение се опитва да се възползва от друго приложение,например тези които имат достъп до интернет.Опцията която има Kaspersky Anti-Virus Windows Workstations protection да се добавят програми да следи за тяхното модифициране ще свърши ли тази работа ?
Link to comment
Сподели другаде

Цифровият подпис е приятна екстра, но не гарантира нищо.

Точно това,че при настройки по-подразбиране ,точно това се анализира първо, при стартиране на приложенията.

И този пълен достъп който споменах,е според предварително зададените правила на програмата(Firewall) при филтрация на пакетите.Така ,че достъпа не е пълен в буквалния смисъл.

Link to comment
Сподели другаде

Опцията която има Kaspersky Anti-Virus Windows Workstations protection да се добавят програми да следи за тяхното модифициране ще свърши ли тази работа ?

Честно казано не знам точно какво следи Kaspersky при включена тази опция. Може и да помогне.

 

Точно това,че при настройки по-подразбиране ,точно това се анализира първо, при стартиране на приложенията.

И този пълен достъп който споменах,е според предварително зададените правила на програмата(Firewall) при филтрация на пакетите.Така ,че достъпа не е пълен в буквалния смисъл.

Не съм сигурен, че те разбрах правилно. На мен това все пак ми се струва като пълен достъп за конкретното приложение.

Link to comment
Сподели другаде

Не съм сигурен, че те разбрах правилно. На мен това все пак ми се струва като пълен достъп за конкретното приложение.

Имах на в предвид,че пълния достъп е съобразен според глобалните правила на защитната стена.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...