Jump to content

Антивирусните програми - дискусии, мнения и съвети


Препоръчан пост

Внимание: линкът съдържа зловреден файл. Сваляйте на своя отговорност.

Night_Raven

tanganika я ми кажи тоя файл http://www.box.net/shared/6c6nj1mfrn вирус ли е или не, и какво точно прави като го натиснеш два пъти? Предполагам, че след толкова твой тестове, ще можеш да ми отговориш.

Оказа се че не е фалшива тревога

 

Thank you for your email to Avira's virus lab.

Tracking number: INC00332092.

 

A listing of files alongside their results can be found below:File ID Filename Size (Byte) Result

25385622 Doni i Neti xxx.exe 84.77 KB MALWARE

 

Please find a detailed report concerning each individual sample below: Filename Result Doni i Neti xxx.exe MALWARE

 

The file 'Doni i Neti xxx.exe' has been determined to be 'MALWARE'. Our analysts named the threat BDS/Telserv.B. The term "BDS/" denotes a Backdoor-Server program. Backdoor-Server programs are used to spy out, modify or delete data.Detection will be added to our virus definition file (VDF) with one of the next updates.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 1k
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

След само три дни ползване на K I S 2010 започнаха познати констатации - a-squared 4.5 Free откри при задълбочена проверка един Trojan.Win32.Downloader и два броя бисквитки. Включих я заради наложили се 3-4 рестарта на компютъра. Сега всичко изглежда нормално. Обаче защо след параноично настроен Comodo IS Free безплатната програма две седмици нищо не намираше ? За фалшиви тревоги или реалности се касае ? Сега продължавам с новия K I S 2010 вече с едно наум. Ако се случва още пъти - ще отстраня програмата въпреки, че ми харесва. Нямам за цел да злепоставям руския пакет - просто споделям констатации. Бих пробвал например и Panda Global Protection 2010. Новата версия на Comodo IS Free дано са я "научили" да не забравя зададени правила на защитната стена. Също ще я пробвам - ако го потвърдят в някои сродни форуми, където сериозно тестват програмите. Поздрави
Link to comment
Сподели другаде

След само три дни ползване на K I S 2010 започнаха познати констатации - a-squared 4.5 Free откри при задълбочена проверка един Trojan.Win32.Downloader и два броя бисквитки. Включих я заради наложили се 3-4 рестарта на компютъра. Сега всичко изглежда нормално. Обаче защо след параноично настроен Comodo IS Free безплатната програма две седмици нищо не намираше ? За фалшиви тревоги или реалности се касае ? Сега продължавам с новия K I S 2010 вече с едно наум. Ако се случва още пъти - ще отстраня програмата въпреки, че ми харесва. Нямам за цел да злепоставям руския пакет - просто споделям констатации. Бих пробвал например и Panda Global Protection 2010. Новата версия на Comodo IS Free дано са я "научили" да не забравя зададени правила на защитната стена. Също ще я пробвам - ако го потвърдят в някои сродни форуми, където сериозно тестват програмите. Поздрави

Не ми се вярва толкова лесно да е допуснал такова нещо но....На свеж Win ли го инсталира ?

На мене също много ми допада K I S 2010,но не го ползвам заради неактивни функции още не е завършен.

Link to comment
Сподели другаде

Не ми се вярва толкова лесно да е допуснал такова нещо но....На свеж Win ли го инсталира ?

На мене също много ми допада K I S 2010,но не го ползвам заради неактивни функции още не е завършен.

Не на свеж - след двете седмици с Comodo IS Free. A-squared 4.5 Free винаги е на линия при мен - но доста неща може и да са FP. Бъдещето ще покаже - сега руският пакет си работи нормално. Още не съм установил неактивни функции - подобни на незапомняни правила за стената при Comodo IS Free - не зная защо сама се връщаше на настройки по подразбиране. Поздрави

Link to comment
Сподели другаде

Не на свеж - след двете седмици с Comodo IS Free. A-squared 4.5 Free винаги е на линия при мен - но доста неща може и да са FP. Бъдещето ще покаже - сега руският пакет си работи нормално. Още не съм установил неактивни функции - подобни на незапомняни правила за стената при Comodo IS Free - не зная защо сама се връщаше на настройки по подразбиране. Поздрави

Колко пъти настройките на Комодо са се връщали по-подразбиране ?

 

Последния път когато пробвах финалната версия на KIS 2010 опциите за местене на приложенията от доверени във зоната със ограничени права не работеха.

Link to comment
Сподели другаде

Колко пъти настройките на Комодо са се връщали по-подразбиране ?

 

Последния път когато пробвах финалната версия на KIS 2010 опциите за местене на приложенията от доверени във зоната със ограничени права не работеха.

Пробвах 3 пъти мисля - после видях други със същите констатации в друг форум и разбрах, че не е само при мен. Подобни аномалии понякога възникват и след увреждане на защитния продукт от вредоносен код. За констатираното за KIS 2010 имаш ли и от други потвърждение? Аз се въздържам да посочвам доверени или недоверени приложения - приемам засега преценката на програмата. Поздрави

Link to comment
Сподели другаде

Пробвах 3 пъти мисля - после видях други със същите констатации в друг форум и разбрах, че не е само при мен. Подобни аномалии понякога възникват и след увреждане на защитния продукт от вредоносен код. За констатираното за KIS 2010 имаш ли и от други потвърждение? Аз се въздържам да посочвам доверени или недоверени приложения - приемам засега преценката на програмата. Поздрави

Последните версии на Комодо ми спираха интернет и нямаше оправия,случайно открих че всъщност Комодо имал проблем с един от драйверите замених го и всичко се нормализира,а мислех че е някакъв бъг в програмата.

До сега никой не е писал за такива неработещи опции при KIS 2010.Поздрави

Link to comment
Сподели другаде

За фалшиви тревоги или реалности се касае ?

Ако кажеш този downloader в какъв файл е намерен, може да се предположи. Бисквитките по всяка вероятност не са фалшива тревога, но и вредата от тях е нищожна, така че не виждам проблем от това, че дадена програма не ги засича. А да пропуска такива е нормално, защото те са невероятно много на брой. Не може всяка програма да огрее навсякъде.

Link to comment
Сподели другаде

Ако не бе историята с повредената клавиатура вероятно нямаше да съм деинсталирал предпоследната версия на Comodo IS Free - не ми е създавала никакви проблеми с Интернет, не съм заменял драйвер. За какъв бъг си се съмнявал - сигурно пак е в резултат на непознат за продукта вредоносен код. Обикновено нищо не се случва случайно и от само себе си.Поздрави P.S. Дъщеря ми изтрила веднага установеното - твърди, че бил в някакъв подобен файл като A xxxxxx.exe - не можа да уточни нещо в повече на същия въпрос. Тя се ядосва заради рестартите и трие наред установеното с австрийската програма - на 15 години е.
Link to comment
Сподели другаде

Последните версии на Комодо ми спираха интернет и нямаше оправия,случайно открих че всъщност Комодо имал проблем с един от драйверите замених го и всичко се нормализира,а мислех че е някакъв бъг в програмата.

Това не значи, че не е бъг в програмата. Проблемът може да се дължи на драйвера, може да се дължи на Comodo, а може да е взаимен. Най-вероятно е последното.

Link to comment
Сподели другаде

Ако не бе историята с повредената клавиатура вероятно нямаше да съм деинсталирал предпоследната версия на Comodo IS Free - не ми е създавала никакви проблеми с Интернет, не съм заменял драйвер. За какъв бъг си се съмнявал - сигурно пак е в резултат на непознат за продукта вредоносен код. Обикновено нищо не се случва случайно и от само себе си.Поздрави P.S. Дъщеря ми изтрила веднага установеното - твърди, че бил в някакъв подобен файл като A xxxxxx.exe - не можа да уточни нещо в повече на същия въпрос. Тя се ядосва заради рестартите и трие наред установеното с австрийската програма - на 15 години е.

Какъв ли ще е този вредоносен код който ще си блокира пътя навън ?

Драйверите са много и различни за всеки вид конфигурация,при едни прави проблем при други не.Както наприме никога не съм видял син екран от нито една програма,дори от бета версията на КИС 2010 при която голям процент от тестващите са установявали такъв проблем,държеше се перфектно.

 

Night_Raven

Това не значи, че не е бъг в програмата. Проблемът може да се дължи на драйвера, може да се дължи на Comodo, а може да е взаимен. Най-вероятно е последното.

 

Напълно възможно :yes: :yes: :yes:

Link to comment
Сподели другаде

Tanganika, пак съм с Twister и пак съм изненадан - сега пък заради програми на Ashampoo. При теб не създава ли странни въпросителни? Той и на мен ми е любимец - само дето вече не помня колко пъти ме е докарал до наложителност за свеж Win. Невероятна програма е.Прочистване от корен ли беше.... Поздрави
Link to comment
Сподели другаде

Какво става сега тука да видим... месец юни... a-Squared Anti-Malware 4 пак е победител. Kaspersky пък се е издигнал до 4-то място и е изместил от там Avast! представете си! А-а-а... ще минавам на a-Squared май... :haha:

post-10359-1246661596_thumb.png

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...