Jump to content

Антивирусните програми - дискусии, мнения и съвети


Препоръчан пост

Не искам да подхождам прибързано. Както казах, Windows ми работи много добре и нямам намерение да подстригвам с ножа, защото не помня къде съм оставил ножицата... Да преинсталирам, разбирай.

 

Прави ми впечатление, че доста често даваш твърде крайни мнения/решения (от типа на "режи му главата"). Не критикувам, а просто отбелязвам.

 

Защитна стена, както казах, ще сложа само на чиста система..., когато му дойде времето. Фактът, че при теб не е имало проблем, не значи че и при мен ще е така... И аз с инсталацията на 99% от приложенията не съм имал проблем (фактически, това май е второто), но това не значи, че ще съветвам някой да се хвърля през глава... Просто, този аспект е твърде субективен.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 1k
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Не искам да подхождам прибързано. Както казах, Windows ми работи много добре и нямам намерение да подстригвам с ножа, защото не помня къде съм оставил ножицата... Да преинсталирам, разбирай.

 

Прави ми впечатление, че доста често даваш твърде крайни мнения/решения (от типа на "режи му главата"). Не критикувам, а просто отбелязвам.

 

Защитна стена, както казах, ще сложа само на чиста система..., когато му дойде времето. Фактът, че при теб не е имало проблем, не значи че и при мен ще е така... И аз с инсталацията на 99% от приложенията не съм имал проблем (фактически, това май е второто), но това не значи, че ще съветвам някой да се хвърля през глава... Просто, този аспект е твърде субективен.

Ти си много интересен... Да не би да проявяваш съжаление към уиндоуса, който така добре работеше доскоро, че ще трябва да бъде изтрит? Така е - понякога се прецаква нещо в него, но той все още работи... После това води до натрупване на други грешки и ако до вчера е бил добре - днес вече не е. Дори и Бил Гейтс не би могъл да го оправи. Няма смисъл от повече приказки. Средния му живот е около 6 мес. до 1 г., ако много го пазиш и не пробваш нови програми, не го заразяваш с вируси...

Link to comment
Сподели другаде

Досега да съм го преинсталирал поне два пъти. Какво толкова коства?

Не разбирам защо директно прибягваш до преинсталация при всеки проблем. Преинсталацията е крайна мярка. Идеята е системата да се оправи, без да се стига дотам. Разбира се понякога наистина е неизбежно, но пък какво пречи да се опита. По-добре е даден проблем да се реши, а не да се заобикаля. Решението обикновено изисква време и усилия (малко или много), което рзбира се не е приятно. Оттам насетне обаче има само предимства. Ако даден проблем бъде открит и решен както трябва, това може да помогне за напред - ако проблемът се появи отново, вече решението ще е ясно и ще се спести време, вместо да се преинсталира всеки път при появяването на проблема. Или пък може да се разбере какво води до този проблем и да се избягва, което е още по-добре. Ако е някоя програма, може да се докладва на автора й, за да бъде отстранен проблемът и така да се помогне на други потребители. И т.н...

Ако следвахме твоята логика, можехме да затворим форума (или поне раздела за операционни системи) и да поставим един хубав голям надпис "При проблем - преинсталирайте.". Готово, помогнахме на цяла българия с 1 изречение. Направо за гордост си е.

 

Защитна стена, както казах, ще сложа само на чиста система..., когато му дойде времето.

По принцип не би трябвало да е проблем да се инсталира защитен софтуер и на "нечиста" система.

 

Ти си много интересен... Да не би да проявяваш съжаление към уиндоуса, който така добре работеше доскоро, че ще трябва да бъде изтрит? Така е - понякога се прецаква нещо в него, но той все още работи... После това води до натрупване на други грешки и ако до вчера е бил добре - днес вече не е. Дори и Бил Гейтс не би могъл да го оправи. Няма смисъл от повече приказки. Средния му живот е около 6 мес. до 1 г., ако много го пазиш и не пробваш нови програми, не го заразяваш с вируси...

Звучиш като линуксарче донякъде. Има много системи, на които се работи активно и които издържат доста повече от година. Не е нужно да го гледаш под похлупак Windows-а, за да работи. Не е чак толкова кекава операционна система, колкото я изкара.

Link to comment
Сподели другаде

Не разбирам защо директно прибягваш до преинсталация при всеки проблем. Преинсталацията е крайна мярка. Идеята е системата да се оправи, без да се стига дотам. Разбира се понякога наистина е неизбежно, но пък какво пречи да се опита. По-добре е даден проблем да се реши, а не да се заобикаля. Решението обикновено изисква време и усилия (малко или много), което рзбира се не е приятно. Оттам насетне обаче има само предимства. Ако даден проблем бъде открит и решен както трябва, това може да помогне за напред - ако проблемът се появи отново, вече решението ще е ясно и ще се спести време, вместо да се преинсталира всеки път при появяването на проблема. Или пък може да се разбере какво води до този проблем и да се избягва, което е още по-добре. Ако е някоя програма, може да се докладва на автора й, за да бъде отстранен проблемът и така да се помогне на други потребители. И т.н...

Ако следвахме твоята логика, можехме да затворим форума (или поне раздела за операционни системи) и да поставим един хубав голям надпис "При проблем - преинсталирайте.". Готово, помогнахме на цяла българия с 1 изречение. Направо за гордост си е.

 

 

По принцип не би трябвало да е проблем да се инсталира защитен софтуер и на "нечиста" система.

 

 

Звучиш като линуксарче донякъде. Има много системи, на които се работи активно и които издържат доста повече от година. Не е нужно да го гледаш под похлупак Windows-а, за да работи. Не е чак толкова кекава операционна система, колкото я изкара.

Ами хубаво... като може да се оправи без да се преинсталира - помогнете му да го оправи, защото човека си мисли, че аваста му е виновен. Който чете и не е работил с Аваст ще си помисли, че програмата е проблемна и недодялана.

Link to comment
Сподели другаде

Ами Nazikov, мисля че в предпоследния си пост (дългия, с примерчетата) съм казал, че вероятно проблемът се дължи някаква форма на несъвместимост между компоненти на моята OS и компонент на avast! или конфликт с инсталирани програми. Не съм казал "avast! е виновен!" Първоначално така предполагах, наистина но коментарите на mihnev ме насочиха в друга посока, както мисля че става ясно от последвалия диалог. Който чете, смятам че няма да си извади прибързани заключения (понякога аз съм го правил - за SAS, което е моя грешка). Просто си изложих проблемчетата, като казах и че не са толкова сериозни... Няма как да се казва за дадена антивирусна, че никога няма никакви проблеми с нея... За всички има проблеми от всякакво естество, дори когато те не са отговорниците за конкретното неразположение...

 

Просто казах в едно изречение, че не смятам да преинсталирам, заради avast! и ти веднага се хвана за това... Имах в предвид конкретния проблем, а не това, че avast! го причинява... Щом той е включен в проблема (който НЕ причинява до доказване на противното), как предлагаш да се изразя...? Винаги съм се старал да бъда максимално нагледен и подробен за това, което излагам... И за това и повечето ми коментари са по 2km... Излагам лични впечатления и малкото опит, който имам и гледам да е подробно, за да бъдат евентуално коригирани, допълнени и насочени, ако има грешки и неточности. От това и аз печеля и надявам се и другите...

 

Казах, че искам да инсталирам Fire Wall на чисто, защото така съм прочел в коментари в тази, в темата за стени с HIPS, в темата за това кои стени ползваме и във великолепното ръководство на Night_Raven за преинсталация на Windows, където се посочва, мисля, в края на темата за реда (препоръчителният), в който трябва да бъде извършена инсталацията на програмите, кодеците и т.н... От друга страна опасенията ми произлизат от предишен проблем със стената на PC Tools, който мисля че съм описал детайлно ето тук

Да знам че, техните продукти не са от най хвалените, но точно тогава се бях регистрирал във форума и изобщо не знаех това... От тук произлизат опасенията ми и просто искам да съм предпазлив... Нищо повече. Искам и OS да ми изкара колкото се може по-дълго. Мразя преинсталациите и никога не ги правя с лека ръка.

Това, че точно сега не се намира коректно разрешение, не значи че таково отсъства... Може да цъфне и още утре... Тук всеки пише това, което, както и когато знае... Достатъчно съм благодарен на форума, за да давам зор за каквото и да било, при положение че вече толкова пъти ми е предлагал конкретни готови решения на редица питанки, които никъде не съм задал.

Link to comment
Сподели другаде

Ето какво се случи когато стартирах вируси датиращи от 7.06.2009г. а пък ESET не ги лови.

Инсталационния файл на ESET е свален от официалния сайт.Задал съм му максимални настройки.

 

http://hosting11.imagecross.com/image-hosting-04/2175Screenshot-0.jpgImage Hosting

 

Действието на този файл беше забранено завинаги.

http://hosting11.imagecross.com/image-hosting-04/6927Screenshot-1.jpgImage Hosting

 

Действието на този файл също беше забранено завинаги,но инфекците са налични.

 

http://hosting11.imagecross.com/image-hosting-04/121Screenshot-4.jpgImage Hosting

tnn,по разни форуми може много да се подиграват с Twister но когато проведох същия тест със същите файлове MBAM не откри нито една инфекция след Twister.Китайците обаче не претендират че техния продукт не е пропуснал нито един вирус на свобода.

Link to comment
Сподели другаде

Twister Anti-TrojanVirus е интересна програма за напреднали потребители - с отлични способности в ловене и блокиране на вредоносния код. Не умее да лекува и възстановява инфектирани файлове и понякога доуврежда фатално Win. Това последното е направо трагично за ползватели-деца и неопитни потребители. Затова китаецът го иронизират, че забравя какво охранява и че причинява по-големи поразии от вирусите. Поздрави
Link to comment
Сподели другаде

draco_volans, погледни тази страница.

 

Благодаря за съвета Night_Raven. Вариантите, които са посочени в тази страница ги пробвах още преди няколко дни, както ме посъветва mihnev. Трябваше и сам да се досетя още тогава и да потърся в Google. Моя грешка. Както писах и преди, те не дадоха резултат, като повечето от тях си бяха по дефолт и фактически не съм ги настройвал. От настройките за напреднали, сега прегледах тези за възможно блокиране от стената (ползвам Windows-ката)... Знае ли човек, тя много други неща не спира, ама можеше пък това... В настройките на стеницата нямаше нищо, което да предполага блокиране. Пробно сложив в изключенията IE и Java.exe, но нямаше никакъв ефект, от което заключвам, че няма блокиране. Повeчето от предложенията на посочената от теб страница, се отнасяха до проблеми със зареждане съдържанието на интернет страници, докато проблемът при мен, не е свързан с интернет страница, въпреки че се отваря с IE (така мисля).

 

Все пак успях да се справя с проблемчето, но по малко по-радикален начин (НЕ чрез преинсталиране). Спрях самозащитния модул на avast! и преместих файлчето CheckListSimple.chm (намира се изначално в Avast4 => BULGARIAN) в друга директория. Включих отново самозащитата. Предполагам, че и ако го бях преименувал, пак щеше да свърши същата работа, но както и да е...

 

Несъответствията във функциите на VRDB модула, които съм посочил в първото си изложение на проблемчетата преди 2-3 страници все още си остават, но не са болка за умиране. И без това, когато пускам VRDB генериране, го правя ръчно.

 

Писах по въпросите и във форума на Avast на български преди 2 седмици, но не ми беше предложено конкретно действащо решение... XMAS предложи да направя Repair на програмата, което извърших вчера, но не и с очаквания резултат. За щастие, нямаше усложнения.

 

Както казах вече, програмата си работи добре и се надявам това така да си остане, ако не е в положителна насока.

Link to comment
Сподели другаде

Tnn,за момента съм се отказал от Комодо заради Twister.Defens-а му е впечатляващ прихваща всяко раздвижване.Инсталирал съм го на домашния компютър,разбира се на максимално ниво на защита като съм му дал пълна свобода на действие/автоматичен режим,защото компютъра се ползва и от неопитни които при въпрос от Китаеца няма да знаят как да реагират.Тази програма има светкавичен скенер в сравнение с конкурентните ативирусни програми и нета винаги е бил най-бърз когато е охранявала компютъра ми.Twister може би е прав като отстранява вирусите от инфектирани ОС от корен заедно с важни системни файлове един вид подсказка че вероятността да има остатъци е голяма и трябва да се премине към свеж Win.

 

Въпреки издънката на ESS показана по-горе трябва да си призная че доста ми допада и вероятно скоро ще я инсталирам на реалния работен компютър.

Link to comment
Сподели другаде

ESS!? Вероятно искаш да пропуска гости и да си имаш занимавки- за да не ти е скучно. На служебен компютър никога не бих инсталирал тези "отличници". Защитната им стена е незадоволително работеща при вътрешни атаки. На домашните компютри може - обаче бих предпочел НОД 32 плюс някоя от най-добрите защитни стени.При Twister Anti-TrojanVirus проактивната защита е при антивируса, при Comodo не е при антивируса и на някои хора затова им изглежда слаб. Поздрави
Link to comment
Сподели другаде

ESS!? Вероятно искаш да пропуска гости и да си имаш занимавки- за да не ти е скучно. На служебен компютър никога не бих инсталирал тези "отличници". Защитната им стена е незадоволително работеща при вътрешни атаки. На домашните компютри може - обаче бих предпочел НОД 32 плюс някоя от най-добрите защитни стени.При Twister Anti-TrojanVirus проактивната защита е при антивируса, при Comodo не е при антивируса и на някои хора затова им изглежда слаб. Поздрави

ESS охранява например „abv.bg” но не се инфектират толкова лесно защото в никакъв случай не разчитат само на нея.Същото важи и за тези които са охранявани от Symantec E P 12.Но COMODO IS в ръцете на опитен потребител ще осигури много пъти по-добра защита от вируси от ESS и Symantec E P 12.

Ако инсталирам НОД 32 плюс някоя от най-добрите защитни стени не виждам каква ще бъде ролята на НОД 32.

Link to comment
Сподели другаде

SEP 12 не съм го пробвал - а SEP 11 е несъпоставим с ESS. Не зная защо ги спомена.Поздрави

 

Внимание: следващият линк съдържа архив с колекция от зловредни приложения. Теглите на своя отговорност.

Night_Raven

http://4storing.com/0ronv4/87929ae89dc871a41e91b577999003cd.html

 

http://prikachi.com/files/959639R.jpg

 

Неловящият Касперски

 

http://prikachi.com/files/959677q.jpg

http://prikachi.com/files/959895T.jpg

 

Стартирах файловете един по един и после сканирах с MBAM

 

http://prikachi.com/files/959804I.jpg

 

SEP12 като корпоративен вариант определено отстъпи на продукт за домашно ползване на Касперски Лаб и корпоративният KAV WKS 6

Link to comment
Сподели другаде

Добрия стар Китаец

 

http://hosting11.imagecross.com/image-hosting-04/304Screenshot-14.jpgImage Hosting

 

А на следващата снимка мисля че виждам творението на хакера/писача на вируси ZonDiTino.

 

http://hosting11.imagecross.com/image-hosting-04/1011Screenshot-21.jpgImage Hosting

 

 

http://hosting11.imagecross.com/image-hosting-04/5659Screenshot-19.jpgImage Hosting

 

Всичко заминава за братята от Китай

 

http://hosting11.imagecross.com/image-hosting-04/4085Screenshot-22.jpgImage Hosting

 

Това е на реален компютър за да не кажеш че напоследък ползвам презервативи.

Незасечените вируси бяха стартирани,но след сканиране с MBAM не бяха открити инфекции.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...