Jump to content

Ръководство: Как да вградим субтитри във видео


Препоръчан пост

За жалост не мисля, че програмата може да направи това, което искаш. То включва добавяне на черни ленти отляво и отдясно, за да се запази съотношението, но не виждам такава опция в програмата.
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 154
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Night Raven, благодаря за вниманието.

След дълго ровене по форуми(без резултат), а накрая и в самата програма, се оказа, че може.

Набързо ще напиша това което съм открил до момента:

В основата на всичко стои функция, която преброява хоризонталните редове на оригиналния файл и донажда още толкова с черен цвят, че да може крайното съотношение на страните да е 4/3. След това наслагва субтитрите в/у новополучената картина.

Следователно идеята е ние да и кажем точно колко точно черни реда да сложи отгоре и отдолу така, че например ако оригинала ако е бил 20/9(често срещано), с черните ивици да стане 16/9 а не 4/3.

За целта отваряме файла на филма по познатия начин, в дясно на програмата се извеждат данни за филма. На реда резолюция виждаме броя на вертикалните и хоризонтални редове X x Y (X>Y). Изчисляваме по колко черни реда отгоре и отдолу са ни необходими по формулата (X/16*9-Y)/2=Z. В допълнения-отметка на черни краища. В настройки-отметка на Редактирай AVS script (подробно), слагаме го на опашката и стартираме. Изчакваме да се Demuxing потоците и се появява екран. На реда AddBorders в скоби има 4 числа. На мястото на второто и четвъртото пишем резултата Z.

После Използвай и чакаме. Това е. :thumbsup:

Link to comment
Сподели другаде

Значи правя всичко както е описано и се получават нещата. Браво на автора. Само искам да попитам файла без субтитри ми е 702 МБ, а като след като ги вградя става 752 и не става за запис на CD.... Дайте съвет как да го смаля, но да се запази качеството...
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Излиза ми съобщение за грешка!

Всичко тръгна нормално. Вградих субтитрите на един филм и го изгледахме дори.

Но при втория опит ми излезе съобщение за грешка.

Ето как стана, след като натиснах Старт и започна процесът Demuxing audio stream (каквото и да значи това), в края на First Pass процесът спря и излезе съобщение First Pass failed, Статус Грешка. Оттук нататук нищо, какво ли не опитах.

В Log файла пише следното:

**25.2.2009 г. 21:36:19** EXCEPTION: Error during the first pass!

**25.2.2009 г. 21:36:19** Avisynth open failure:

DirectShowSource: couldn't open file E:\HitchEnd\BBC - The Hitchhikers Guide To The Galaxy - Part 1_нов.avi_AVI ReComp_temp\video.avi:

Cannot play back the video stream: no suitable decompressor could be found.

(E:\HitchEnd\BBC - T

 

А иначе след като натисна Преглед, започва всичко да излиза както трябва - картина, надписи - ok.

Е какво значи всичко това?

Link to comment
Сподели другаде

Бих те посъветвал да деинсталираш въпросния пакет и да инсталираш някой по-съвременен. Лично аз бих предложил K-Lite Basic, ако не ти трябва поддръжка на много видове формати.
Link to comment
Сподели другаде

Наистина не ми трябва поддръжка на много видове формати, така че ще последвам съвета ти. Благодаря!

Като свърша работата ще се обадя пак да споделя какъв е резултата.

Link to comment
Сподели другаде

Направих точно това. Махнах All in 1 и сложих K-Lite Basic, процесът тръгна без проблем и завърши благополучно. Благодаря за съвета.

НО сега пък героите започнаха да си отварят устите не когато трябва, а на компа си ги отварят по правилния начин. По-нагоре в дискусията ставаше въпрос за такъв проблем, но така и не беше намерено решение. Имаме ни решение на тази досада?

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...