Jump to content

Ръководство: Как да вградим субтитри във видео


Препоръчан пост

Всеки производител на хардуерни DVD плеъри вгражда различна поддръжка на формати в плеърите си. Това се отнася и за AVI файловете. При компресиране на AVI файл могат да се изберат различни настрйки за видео кодека, които различните хардуерни плеъри да не поддържат или да поддържат зле. Възможно е при повторното компресиране с AVI ReComp да е използвана опция/настройка, с която после декодерът на DVD плеъра да не може да се справи и това да се отразява по-скоро на аудио потока. При некадърна поддръжка са възможни всякакви неща.
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 154
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Всеки производител на хардуерни DVD плеъри вгражда различна поддръжка на формати в плеърите си. Това се отнася и за AVI файловете. При компресиране на AVI файл могат да се изберат различни настрйки за видео кодека, които различните хардуерни плеъри да не поддържат или да поддържат зле. Възможно е при повторното компресиране с AVI ReComp да е използвана опция/настройка, с която после декодерът на DVD плеъра да не може да се справи и това да се отразява по-скоро на аудио потока. При некадърна поддръжка са възможни всякакви неща.

Пробвах при 128 kbps (както пише в книжката на плеъра)за целия филм звукът заби 3 пъти на всеки половин час(много е по-добре от преди)сега ще пробвам при 160 kbps да видя какво ще се получи.После ще напиша какво е станало че да може и други със същите грижи като моите да знаят какво да правят.Като цяло програмата е много ДОБРА :peace:

Link to comment
Сподели другаде

Аз само държа да вметна, че при транскодиране на аудио потока има загуба на качество. В зависимост от параметрите и филма може и да не се чува, но я има.

Извинявам се че пиша с такова закъснение но бях зает.При 160kbps звукът вече не забива и всичко е наред,загуба на аудио потока не се усеща(поне не осезаемо)

.За други които имат същият проблем като моят четете упътването на двд плеъра си.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте,

и аз имам проблем- субтитрите ми излизат на йероглифи след вграждането, а не намирам никъде из настройките как мога да променя това. Може ли някой да ми помогне? Благодаря предварително.

 

П.С.с БС-плейър например, си излизат нормално на кирилица, т.е. проблемът не е в субтитрите ми се струва...

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте,

и аз имам проблем- субтитрите ми излизат на йероглифи след вграждането, а не намирам никъде из настройките как мога да променя това. Може ли някой да ми помогне? Благодаря предварително.

 

П.С.с БС-плейър например, си излизат нормално на кирилица, т.е. проблемът не е в субтитрите ми се струва...

Къде ти излизат на йероглифи на компютъра ли като ги пуснеш или на обикновен домашен видео плеър,не виждам смисъл да използваш тази програма и да гледаш готовите файлове на компютъра,а за компютъра аз ползвам само KMPlayer и Cyber Link Power DVD,с тези 2 плеъра всичко което е направено с AVIReComp върви безотказно. Аз използвам програмата AVIReComp само като искам да си пусна даден филм на домашния плеър по простата причина че плеъра ми няма кирилица и ми изкарва йероглифи.

Link to comment
Сподели другаде

Къде ти излизат на йероглифи на компютъра ли като ги пуснеш или на обикновен домашен видео плеър,не виждам смисъл да използваш тази програма и да гледаш готовите файлове на компютъра,а за компютъра аз ползвам само KMPlayer и Cyber Link Power DVD,с тези 2 плеъра всичко което е направено с AVIReComp върви безотказно. Аз използвам програмата AVIReComp само като искам да си пусна даден филм на домашния плеър по простата причина че плеъра ми няма кирилица и ми изкарва йероглифи.

Благодаря ти за отговора.

Йероглифите ми излитат на "прегледа", затова и даже не записах на диск, защото си мислех, че на диска и съответно на домашното кино, ще е по същия начин. Извинявам се за прибързания въпрос :blush:

Приятен ден

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря ти за отговора.

Йероглифите ми излитат на "прегледа", затова и даже не записах на диск, защото си мислех, че на диска и съответно на домашното кино, ще е по същия начин. Извинявам се за прибързания въпрос :blush:

Приятен ден

Здравей,явно нещо не е наред не би трябвало на "прегледа" да ти излизат йероглифи,явно нещо проблеми ти правят кодеците,деинсталирай ги и си инсталирай тези: http://softvisia.com/download.php?view.499 после си преинсталирай и AVIReComp и всичко ще е наред и на мен веднъж ми се беше случило нещо подобно, но просто тогава не съм обърнал внимание дали на "прегледа" е имало йероглифи просто всички плеъри с които пробвах да пусна филм бяха с йероглифи направих това което ти описах в началото и от тогава всичко е екстра.Пробвай и пиши дали се е получило.Успех! ;)

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

Можете ли да ми кажете, защо не ми тръгва "прегледа", когато настройвам субтитрите? Използвал съм програмата доста пъти, но съм нямал проблеми. Сега реших да си понастроя отново субтитрите, защото някои не ми харесаха, как са станали преди това, ама...звънци. Преинсталирах програмата - същата работа. Ползвам видеа, които съм вече използвал, без да е имало проблем.

 

П.П. Как се прави черния фон зад субтитрите? Имам предвид цяла черна лента, а не само фон, сянка на отделните букви.

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 months later...
Здравейте на всички.Много благодаря за съветите и добрите програми но остана едно нещо което не разбирам-в подкатегорията за MB в програмката АVI какви стойности се задават колкото е файла или по големи.
Link to comment
Сподели другаде

Честно казано не знам точно какви размери могат да се избират и дали може да се напише размер по желание ръчно. Ако може, напиши какъвто желаеш или пробвай да не въвеждаш никакъв.
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 months later...

Имам едно интересно питане към разбиращите:

При включване на Black Borders програмата добавя черни краища отгоре и отдолу. Те стават част от видеопотока, като по този начин съотношението на картината вече е 4/3, независимо какво е било преди обработката. Субтитрите са смъкнати в черното а не са в самата картина, което за мен е основния плюс.

Това е доста удобно при гледане на филма на екран 4/3(стандартен телевизор), но при съвременните LCD-та с размер на екрана 16/9 опцията е неизползваема.

Въпроса ми е има ли някакъв начин/настройка при който програмата да добави черни краища, но съотношението на изходния файл да е 16/9.

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...