Jump to content

Ръководство: Virtual PC срещу VirtualBox


Препоръчан пост

Определено не си чел темата. Поне да беше казал.

1) поставяш диска на Vista в желаното оптично устройство;

2) стартираш виртуалната машина;

3) от меню CD избираш Use Physical Drive X:, където X е буквата на съответното устройство;

4) ако си го избрал веднага след пускане на машината, просто чакаш и виртуалната машина ще boot-не от устройството, както би го направила и реална машина.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 518
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Определено не си чел темата. Поне да беше казал.

1) поставяш диска на Vista в желаното оптично устройство;

2) стартираш виртуалната машина;

3) от меню CD избираш Use Physical Drive X:, където X е буквата на съответното устройство;

4) ако си го избрал веднага след пускане на машината, просто чакаш и виртуалната машина ще boot-не от устройството, както би го направила и реална машина.

 

Определено вече прочетох темата и горното го направих. Но незнам защо не мога да задействам Mozilla Firefox на виртуалната машина. Не става нито чрез Shared Folders, нито чрез инсталация на браузъра на виртуалната машина.

Link to comment
Сподели другаде

При мен има един странен проблем-VirtualPC не използва повече от 50% от процесора(Athlon 64 x2 4000+). :(

Редно ли е това, или аз бъркам някъде?

Ако си работи нормално виртуалната машина, проблем няма. Тя без това използва толкова от процесора, колкото й е необходимо. Т.е. при мен и под 20 процента се е случвало да ползва. Процентите на използване на процесора не са константни, но също така и няма някаква граница, под (или над) която да е стандартна за използване на процесора.

Link to comment
Сподели другаде

Май аз не го обясних както трябва-при 100% товар на CPU според Task Manager на инсталирания Windows във VirtualPC, процесора (физическия) не се товари на повече от 50%-сякаш Virtual-а вижда само едното ядро.

Реших че може да е някаква настройка (евентуално).....

Link to comment
Сподели другаде

Нищо не се случва. Цъкам върху иконата на Firefox и няма никаква реакция. Нищо не ми изписва.

За жалост в момента нямам възможност да тествам какво е положнието на моята виртуална машина, но не виждам реална причина Firefox да не стартира. Ако искаш опитай например и Opera. А Windows-ът да не е някоя самоделка или е чист?

 

 

Май аз не го обясних както трябва-при 100% товар на CPU според Task Manager на инсталирания Windows във VirtualPC, процесора (физическия) не се товари на повече от 50%-сякаш Virtual-а вижда само едното ядро.

Реших че може да е някаква настройка (евентуално).....

Не всички ресурси на реалната машина се ползват за виртуалната. Това, което за виртуалната са 100% от ресурсите, за реалната са само част от пълния й потенциал. Ако системата ти е по-съвременна, е напълно нормално Virtual PC да се възползва от различни по-усъвършенствани възможности на хардуера и допълнително да смъква натовареността на истинския компютър. Ако всичко функционира нормално, не виждам къде е проблемът. :)

Link to comment
Сподели другаде

Предполагам, че ако VirtualPC ползваше 100% от ресурса на реалната машина, както всички останали програми, щеше да работи 2 пъти по-бързо. Това от своя страна не би ми навредило особено, в случай че тествам разни OS като Vista или Windows7 например. Ама нейсе.

Аз по скоро се съмнявах, че нещо не съм я настроил както трябва.Затова реших да попитам.

Link to comment
Сподели другаде

Аз не виждам смисъл виртуалната машина да заема 100% от ресурсите (или някакво огромно количество). Виртуалната машина не е предвидена за производителност. А и всъщност ползването на повече ресурси не гарантира по-бърза работа.

Това ми прилича повече на параноя, отколкото на нещо друго. :)

Link to comment
Сподели другаде

Май аз не го обясних както трябва-при 100% товар на CPU според Task Manager на инсталирания Windows във VirtualPC, процесора (физическия) не се товари на повече от 50%-сякаш Virtual-а вижда само едното ядро.

Реших че може да е някаква настройка (евентуално).....

Прав си, че трябва, но най-вероятно не го прави. Напълно възможно е да представя процесор само с едно ядро и следователно да не може да се възползва от двете на реалния. Освен, че това би било по-трудно за реализация, съществуват приложения, които работят най-добре с едно. Логично е да се избере по-надеждният вариант, особено когато масата потребители ще търси съвместимост със стари приложения.

Това което можеш да направиш е да погледнеш колко процесора се докладват под виртуалната машина, евентуално да смениш вида на емулирания процесор, ако е възможно и да се замислиш за VMware Workstation. Възможностите на последната далеч надминават малките и братчета.

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...